پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
سه شنبه 29 اسفند 1396

           
تاریخ : 23/آبان/1396 - 15:01 کد خبر : 105491

ازدواج سفید سوغاتی کشورهای غربی

بسیج پرس - ازدواج سفید یکی از ناپسندترین سوغاتی‌های کشورهای غربی است که متاسفانه اخیراً این پدیدة ناپسند و بیگانه در کشور ایران رخنه کرده است.


ازدواج سفید سوغاتی کشورهای غربی

ازدواج سفید یکی از ناپسندترین سوغاتی‌های کشورهای غربی است که متاسفانه اخیراً این پدیدة ناپسند و بیگانه در کشور ایران رخنه کرده و خود نوعی تهاجم فرهنگی می باشد.این پدیده تازه از راه رسیده آرام آرام پایه‌های اجتماع و بنیان خانواده و اخلاق را در ایران متزلزل کرده است.

ازدواج سفید که در عرف به معنای هم‌خانه بودن و زندگی مشترک بین زن و مرد بدون ازدواج گفته می‌شود یکی از عوامل مخرب و ویرانگر اجتماع و نابود کنندة ارزش‌های اجتماعی است که متاسفانه در کشور ایران به علت تهاجم فرهنگی و شرایط اقتصادی در حال پیشرفت می‌باشد والبته بر همگان پوشیده نیست که روابط بدون قید و بند و افسار گسیخته بین زن و مرد می تواند چه آثار مخربی داشته باشد که مستقیماً بیشترین آثار تخریب آن شامل بانوان می‌شود.

آنچه که مسلم است چنین شیوه‌ای از روابط زن و مرد در شرع مقدس اسلام جایز نبوده و حتی برای آن مجازات در نظر گرفته شده است و از نظر قانونی نیز چنین روابطی جرم محسوب می‌گردد و مجازات هم دارد.این رویة نکوهیده حتی در خانواده‌های کشورهای غربی که دارای اصالت و پایبند به ارزشهای انسانی و اجتماعی هستند نیز مورد قبول نبوده است.

اما از آنجائیکه روابط بین زن و مرد امری اجتناب ناپذیر است و از لحاظ شرایط اقتصادی حاکم زمینة مساعد برای ازدواج دائم محیا نمی‌باشد به رسم اجبار و ناچار باید چاره‌ای اندیشید و جایگزین مناسبی برای ازدواج سفید در نظر گرفت که البته این  جایگزین مناسب در دین اسلام پیش بینی شده و از آن به عنوان عقد موقت یا در عرف به عنوان صیغه یاد می‌کنند.

توسل به صیغه موقت بهترین جایگزین برای ازدواج سفید در کشور است و جاری نمودن عقد موقت با توجه به اینکه طبق فتوای فق‌های اسلام حتی توسط خود زن و مرد نیز می‌تواند جاری شود و اینکه نیازی نیست حتماً به زبان عربی باشد بلکه می‌تواند به زبان مادری نیز خوانده شود و ثبت آن هم به غیر از موارد تعیین شده در قانون(ماده 21 قانون حمایت خانواده)الزامی نیست بنابراین شایسته است که مردان و زنان ایرانی برای نیاز های خود به صورت شرعی و قانونی عمل نموده تا ارزش‌های انسانی رعایت گردد.


انتهای پیام//

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس