پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
یکشنبه 01 مهر 1397

           
تاریخ : 02/آبان/1396 - 11:22 کد خبر : 104269

30 مبلغه در ایام اربعین اعزام می شود

بسیج پرس - لاله افتخاری رئیس شورای راهبری بانوان و معاون حوزه بانوان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین با شرکت در نشستی مطبوعاتی و رادیو و تلویزیونی برنامه های ویژه بانوان پیاده روی اربعین حسینی را تشریح کرد .


30 مبلغه در ایام اربعین اعزام می شود

به گزارش خبرنگار بسیج پرس ، لاله افتخاری رئیس شورای راهبری بانوان و معاون حوزه بانوان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین با شرکت در نشستی مطبوعاتی و رادیو و تلویزیونی برنامه های ویژه بانوان پیاده روی اربعین حسینی را تشریح کرد .

لاله افتخاری در آغاز این نشست ضمن خیر مقدم دارم و تشکر به اصحاب رسانه گفت : فکر می کنم شما بزرگواران نقش تان از همه بیشتر است چون نقش حضرت زینب که اطلاع رسانی است را انجام می دهید .

وی در ادامه گفت : ما می خواهیم به نقش بانوان بپردازیم ، امروزه در سطح جهان یک الگویی مطرح می شود برای نقش بانوان که همه مسئولیت ها بر عهده آنهاست و الگوی دیگر که همه حقوق را برای زن در نظر گرفته است که هر دو این الگو ها امروز شکست خوردند .

رئیس شورای راهبری بانوان و معاون حوزه بانوان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین  گفت : اما ما الگو سومی که حضرت زینب ارائه می دهد که تساوی در استعداد های انسانی برای تعالی است و می بینیم که همان نقشی که حضرت اباعبدالله در زمان حیات و بعد از مرگ معاویه داشته است حضرت زینب بعد از شهادت حضرت ابی عبدالله د برابر دشمن داشتند .

لاله افتخاری گفت :  سال گذشته برادران ما در ستاد مرکزی اربعین به این توجه کردند که باید در پیاده روی  اربعین نقش خانم ها را در نظر بگیرند و به تعبیر خودشان اربعین یک رویداد زنانه است که در آن حضرت زینب و زنانی که در کاروان بودند محوریت آن را برعهده داشتند .

وی افزود : ستاد مرکزی اربعین چهار کمیته دارد که سه تای آنها پشتیبانی است و چهارمی در حوزه آموزشی و فرهنگی و رسانه ای است که مسئولیت معاونت بانوان بر عهده بنده گذاشته شد .

رئیس شورای راهبری بانوان و معاون حوزه بانوان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین  در ادامه افزود : ما یک گروه قرآنی داریم که جمعی از نخبگان قرآنی را اعزام خواهیم کرد و نشست های قرآنی و تلاوت قرآن را در این مراسم برگزار خواهیم کرد .

لاله افتخاری گفت : مهمترین هدف که سرلوحه ما باید باشد این است که تعداد زیادی از زوار که بخش قابل توجه از آنها را بانوان تشکیل می دهند این است که شعور و آگاهی مردم را نسبت به معارف اهل بیت افزایش دهیم .

وی در ادامه افزود : همچنین نشست های علمی تخصصی در این زمینه را در برنامه داریم در دانشگاه ها و حوزه های علمی مختلف برگزار می شود .

رئیس شورای راهبری بانوان و معاون حوزه بانوان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین افزود : ما برنامه اعزام مبلغ را داریم که دوره های آموزشی و مصاحبه و گزینش را طی کرده اند که به تعداد 30 نفر اعزام خواهند شد که در کربلا و نجف و مسیر پیاده روی حضور خواهند داشت و سخنرانی خواهند کرد .

لاله افتخاری در پایان اضافه کرد : کتابخانه هایی در نظر داریم که در موکب های بانوان دایر خواهد شد ، بحث تولید نماهنگ و محتوا را داریم .

معاون هماهنگی و اجراء معاونت زنان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین در ادامه گفت :  ما یکی از اهداف بزرگ انقلاب اسلامی در جهت صدور انقلاب را در همین ایام اربعین می دانیم .

خانم فرزانه افزود : ما با برنامه های فرهنگی تبلیغی که در خدمت خواهرانمان هستیم در جهت افزایش شعور حسینی است تا فرهنگ حسینی در زندگی مان مانا و برقرار بماند .   

وی اضافه کرد : به لطف خدا 21 مرکز علمی و آموزشی برای برگزاری نشست های علمی و تخصصی را در این زمینه همکاری کردند که تعدادی در حال برگزاری است و تعداد دیگر تا اربعین حسینی برگزار می شود .

معاون هماهنگی و اجراء معاونت زنان کمیته فرهنگی آموزشی ستاد مرکزی اربعین گفت :  ما این نکته را خدمت همه دوستان تاکید داریم که فقط صرف حضور نیست بلکه انتقال فرهنگ سبک زندگی زینبی است که اهمیتی برابر با همین هجرت و زیارت اربعین دارد .

خانم فرزانه افزود : ما در بحث تلاوت قرآن بسیار تاکید داریم و حضور اساتید در موکب های بانوان برای تصحیح قرائت قرآن مراجعان را خواهیم داشت .

وی در پایان گفت : ما به جهت رعایت موازین شرعی کرسی های تلاوت فردی نخواهد داشت مگر در موکب هایی که فقط خواهران حضور دارند و برادران در آنجا حضور ندارند . 


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1953

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس