پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
سه شنبه 29 اسفند 1396

           
سردار غیب پرور در جمع فرماندهان بسیج مراکز استانهای صدا وسیما
تاریخ : 26/مهر/1396 - 13:39 کد خبر : 103976

تاکید بر خدمت رسانی خط جدید بسیج

بسیج پرس - رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به راهبرهای جدید بسیج گفت: دو راهبرد جدید بسیج که مورد موافقت فرمانده کل قوا قرار گرفت اول تحول درونی و دوم اثر بخشی برنامه ها است.


تاکید بر خدمت رسانی خط جدید بسیج

به گزارش خبرنگار بسیج پرس؛ سردار غیب پرور در جمع فرماندهان بسیج مراکز استانهای صدا وسیما با اشاره به دیدار خود با مقام معظم رهبری در خصوص راهبرد های جدید بسیج اشاره کرد و افزود: دو راهبرد جدید بسیج که مورد موافقت فرمانده کل قوا قرار گرفت اول تحول درونی و دوم اثر بخشی برنامه ها است.

وی ادامه داد: با احترام به فعالیت های دوستان گذشته اما تحول در مسیر کار ما قرار گرفته است.

غیب پرور با اشاره مجدد به راهبرهای جدید بسیج افزود: انجام این دو راهبرد کار خیلی سختی است و با ابلاغ و دستور انجام نمی شود. و قطعا سالها به طول خواهد انجامید چون نیازمند تغییر ریل قطار بسیج است. ولی اگر موفق به انجام این کار شویم رسالت خود را انجام داده ایم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در خصوص بسیج صدا و سیما نیز عنوان کرد: ساختار سازمان معطوف به اهدافی باید تنظیم شود. ما اول باید جایگاه خود را در پیشبرد انقلاب اسلامی ببینیم کجاست. اولین کار که فرمانده بسیج صداوسیما باید انجام دهد تدوین سند انتظار مراکز بسیج است.

غیب پرور افزود: در این سند تکلیف همه مشخص می شود و نقشه راه حرکت در فرایند انقلاب اسلامی مشخص خواهد شد که هم سازمان بسیج و هم سازمان صداوسیما تکالیف خود را خواهند شناخت. بنابراین به نظر می آید در یک بازه  5-6 ماه این سند باید  با رویکرد واقعیات مورد تدوین قرار گیرد.

وی با اشاره به نزدیک بودن  چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی عنوان کرد: باید در جشن های انقلاب  با کارهای عمقی و نه روبنایی حلاوت و برکات انقلاب را به مردم عرضه کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: طبق اماری که شنیده ام 75 درصد جمعیت ایران را متولدین بعد از وقوع انقلاب تشکیل می دهند و 80 درصد جمعیت کسانی هستند که هیچ خاطره ای به دلیل صغرسن از وقوع انقلاب اسلامی ندارند. این آمار نشان دهنده سختی کار ما در این زمینه است.

غیب پرور با طرح این موضوع که، باید از خود بپرسیم برنامه هایی که تاکنون در سطح جامعه انجام داده‌ایم چقدر توانسته است مخاطبان را تحت تاثیر قرار دهد عنوان کرد:  قبل از هر اقدامی باید پیامد سنجی کنیم. این موضوع حلقه مفقوده ای است که باید حل بشود.

وی ادامه داد: ما باید از کاهای کلیشه ای دست برداریم و نباید یک نسخه واحد برای همه استانهای کشور در نظر بگیریم. اصرار دارم برنامه های بسیج از پایین به بالا تدوین شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه سخنانش عنوان کرد: لطفا برای برنامه ساختن در خصوص بسیج سراغ فرماندهان نروید و بیشتر بسیجیان گمنام را به تصویر بکشید تا مردم تصور نکنند فقط همین تعداد فرمانده بسیجی هستند. خواهش می کنم بسیجیان امروز را هم نشان مردم بدهید.  قطعا دفاع مقدس جلوه ای از فعالیت های بسیج است اما باید فعالیت های بسیج در عرصه های فرهنگی و جهادی هم به مردم نشان داده شود.

وی با تمجید از برگزاری این همایش در بسیج صدا وسیما عنوان کرد: روش بنده ابلاغ نیست بلکه اقناع افراد در چنین جلساتی است.

غیب پرور در انتهای سخنانش به رویکرد بسیج پرداخت و گفت: خط جدید بسیج که به عنوان اعتلای بسیج عنوان می شود در موضوعات اجتماعی و خدمت رسانی به مردم است.بنده متعرض مسائل سیاسی نیستم اما در بعضی جاها ما دچار افراط شدیم.

وی ادامه داد:رسیدگی به معزلات اجتماعی مانند حاشیه نشینی و خدمات سلامت و پزشکی، گشت های محله محور و از این دست برنامه ها محور فعالیت های بسیج خواهد بود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین  افزود:در همین راستا قرار است گروههای جهادی برای هارتباط بیشتر با مردم در دوره های 3 تا 5 ساله در یک منطقه جغرافیایی خاص عملیات داشته باشند تا مراوده طولانی تری با مردم برقرار کنند.ایست و بازرسی خیابانه را هم در همین راستا تبدیل به گشت های محله ای کرده ایم تا دغدغه مردم در خصوص سرقت و امنیت را برطرف نمائیم. البته ماهیت کار شاید امنیتی باشد اما در راستای خدمت رسانی به مردم است.

غیب پرور به اعضای بسیج صدا و سیما نیز توصیه کرد: بسیجیان صدا و سیما هم با در نظر قرار دادن این راهبرد موضوعاتی که می توانند در ان خدمت رسانی کنند را شناسایی کنند و وارد عمل شوند.


انتهای پیام//

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس