پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
یکشنبه 06 اسفند 1396

           
عابدینی
تاریخ : 18/مهر/1396 - 08:34 کد خبر : 103448

بسیاری از واژگان در لغت­نامه سیاسی کشورهای غربی دارای کاربرد دوگانه است

بسیج پرس - به‌اعتقاد کارشناس مسائل بین‌الملل، غربی‌­ها معتقدند که کشورهای کوچک منافع غرب را بهتر از کشورهای بزرگ تأمین می‌کنند، بر این اساس مشاهده می‌شود که نوع تعامل آنها با یک پدیده مشترک در دو منطقه جغرافیایی بسیار متفاوت است.


بسیاری از واژگان در لغت­نامه سیاسی کشورهای غربی دارای کاربرد دوگانه است

به گزارش بسیج پرس؛ «حسن عابدینی»، کارشناس مسائل بین‌الملل و قائم‌مقام خبرگزاری صداوسیما در گفت‌وگویی، در خصوص مواضع دوگانه کشورهای غربی در مورد موضوعات واحد به‌دنبال مخالفت­‌های غربی­‌ها با همه­‌پرسی کاتالونیا، با اشاره به اینکه بسیاری از واژگان در لغت­نامه سیاسی کشورهای غربی دارای کاربرد دوگانه هستند، بیان داشت: اگر نحوه تعامل پلیس با همه‌پرسی کاتالونیا در یکی از کشورهای غیرهمسو با آمریکا و غرب اتفاق می‌افتاد، تمام شبکه‌های تلویزیونی غربی این موضوع را به‌صورت زنده پوشش می‌دادند.

وی با توجه به مواضع دوگانه غربی­‌ها در قبال موضوعات یکسان گفت: اگر مسئله کاتالونیا در کشورهای غیرهمسو با آمریکا بود، با قربانیان صحبت می‌کردند و موضوعات را به‌شدت برجسته‌سازی می‌کردند؛ اما این موضوع در غرب اتفاق نمی‌افتد؛ چراکه آنها در چارچوب منافع خود عمل می‌کنند.

کارشناس مسائل بین‌الملل با تأکید بر نوع برخورد دوگانه غرب در قبال موضوع جدایی‌طلبی ابراز کرد: غربی­‌ها اساساً از سال 2006 به‌صراحت اعلام کرده­‌اند که به‌دنبال ایجاد خاورمیانه جدید هستند. خاورمیانه جدید مبتنی بر ایجاد دولت‌های کوچک بود.

وی درباره نقشه­‌هایی که غربی­‌ها در منطقه غرب آسیا دنبال می­‌کنند، تأکید کرد: آن‌ها بر اساس نقشه­‌هایی که منتشر کردند، سعی داشتند کشورهایی مثل سوریه و عراق هر یک به سه قسمت تقسیم شود. غربی­ها به‌دنبال شکل‌گیری کشورهایی مبتنی بر نژاد، طایفه و حتی مذهب بودند.

عابدینی با توجه به اینکه غربی­­‌ها معتقدند که کشورهای کوچک منافع غرب را بهتر از کشورهای بزرگ، قدرتمند و یکپارچه تأمین می‌کنند، افزود: بر این اساس مشاهده می‌شود که نوع تعامل آن‌ها با یک پدیده مشترک در دو منطقه جغرافیایی بسیار متفاوت است. غربی‌ها در یک منطقه از جدایی‌طلبی حمایت یا برای آن زمینه‌سازی می‌کنند.

وی با یادآوری اینکه رژیم صهیونیستی سال­ها است با گروه‌های جدایی‌طلب در اقلیم کردستان عراق مراوده دارد، گفت: کشورهای غربی نسبت به این موضوع سکوت پیشه کرده­‌اند. اتفاقی که در اقلیم می‌افتد، مخالف نظر دولت مرکزی است. کردستان عراق در چارچوب فدرال است. کمک‌هایی که طی این سال‌ها به اقلیم شده، از آن سهمی که باید عادلانه بین سایر قسمت‌ها تقسیم می‌شد، بیشتر است. اصولاً بسیاری از واژگان و عبارت‌ها در لغت­نامه سیاسی کشورهای غربی دارای کاربرد دوگانه هستند. حقوق بشر یکی از آن‌ها است.


انتهای پیام//

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس