پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
دوشنبه 30 بهمن 1396

           
حجت الاسلام سید سعید لواسانی، امام جمعه لواسانات
تاریخ : 15/مهر/1396 - 09:37 کد خبر : 103224

والدین چگونه افراد را برای کودک آزاری تحریک می کنند؟

بسیج پرس - حجت الاسلام لواسانی تأکید کرد: موضوع دیگر این است متأسفانه عده ای از مردم از جامعه دینی فاصله گرفته و هنجارها و ارزش های دینی را فراموش کرده اند.


والدین چگونه افراد را برای کودک آزاری تحریک می کنند؟

به گزارش بسیج پرس؛ حجت الاسلام سید سعید لواسانی، امام جمعه لواسانات در گفت وگویی، درباره پدیده شوم کودک آزاری در کشور بیان داشت: کودک آزاری معلول یک امر بزرگتری است که می توان در آسیب های اجتماعی دسته بندی کرد.

وی افزود: در حال حاضر در جامعه گروهی داریم که شدیداً آسیب پذیر شده اند و طبق آمار رسمی ۱۳ میلیون از جمعیت کشور را تشکیل می دهند. این ها افراد معتاد، بیکار و گرفتاران مشکلات شدید روحی و روانی هستند که در جاهای مختلف رفتارهای خلاف هنجار و ارزش نشان می دهند و یکی از جلوها کودک آزاری است.

حجت الاسلام لواسانی تأکید کرد: موضوع دیگر این است متأسفانه عده ای از مردم از جامعه دینی فاصله گرفته و هنجارها و ارزش های دینی را فراموش کرده اند. وقتی این موضوعات در جامعه جلوه گری کرد افراد گرفتار کارهای خلاف می شوند. همچنین عده ای وقتی نمی توانند از راه مشروع نیازهای جنسی خود را برطرف کنند دست به چنین اقداماتی می زنند.

این استاد حوزه، فقر را عامل دیگر فساد عنوان کرد و یادآور شد: فقر وجود داشته و حتماً وجود دارد ولی در کودک آزاری تنها عامل، فقر نیست. در کنار فقر، فاصله طبقاتی نیز مطرح می شود. وقتی در جامعه، فقیر و غنی ایجاد شده و گروهی مانور تجمل و خودآرایی می دهند فساد نیز رخ می دهد. چون این اقدام، سبب عقده ای شدن دیگران می شوند و آن ها نیز در صدد انتقام گیری بر می آیند. باید دانست مانور تجمل و خودآرایی در جامعه بسیار خطرناکتر از فقر است. نبود عدالت اجتماعی نیز در این کار بی تأثیر نیست. همچنین افرادی شدیداً غرب زده شده و در تهاجم فرهنگی کاملاً تسلیم فرهنگ ملحد آن ها شده اند، به همین دلیل دست به اقداماتی می زند که در فرهنگ آن ها نیز زیاد رخ می دهد.

حجت الاسلام لواسانی درباره نقش خانواده ها در ایجاد کودک آزاری نیز تصریح کرد: وقتی خانواده ها خود رعایت نکرده و به صورت غیر معمول در جامعه ظاهر می شوند، زمینه تحریک برخی برای انجام چنین کار خلاف عرف، انسانیت و دین را به وجود آوردند. متأسفانه عده ای در جامعه با ارزش های دینی و الهی ضدیت داشته و سعی می کنند این موضوع را در نوع پوشش خود نشان دهند و این مسلماً طبعات منفی برای جامعه دارد.
وی اضافه کرد: راه رهایی از این گرفتاری ها و ناهنجاری ها نیز بازگشت به دین و برپای عدالت در جامعه است. وقتی عدالت در جامعه برپا شود فقر کم شده و به تبع آن فساد نیز کم می شود. از سوی دیگر باید حس دینی مردم را تقویت کرد تا امنیت روانی و اجتماعی جامعه بالا رود.

این کارشناس مسائل دینی خاطرنشان کرد: البته عده ای می گویند باید به مردم آزادی داد و افراد بتوانند حجاب خود را بردارند تا این مشکلات حل شود، در حالی که نتیجه ای جز تأثیر منفی ندارد. مگر در جامعه غربی حجاب است که کودک آزاری به این میزان صورت می گیرد؟ برخی نیز می گویند باید به کودکان آموزش مسائل جنسی را داد تا گرفتار این ناهنجاری ها نشود در حالی که چنین موضوعی صحت نداشته و اسلام به آن توصیه نمی کند. به کودک باید مسائل دینی را آموزش داد. حتی روانشناسی نیز این موضوع را نمی پذیرد.

وی در پایان اذعان داشت: یکی از مشکلات اساسی جامعه این است که ارتباط خانواده ها با دین کمرنگ شده به همین دلیل تربیت دینی نیز به صورت کامل صورت نمی گیرد.


انتهای پیام//
منبع : مساجد نیوز

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس