پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
سه شنبه 26 دي 1396

           
حجت الاسلام اباصلت غفاری، امام جمعه فریدونشهر
تاریخ : 10/مهر/1396 - 11:36 کد خبر : 102948

اعدام توحش یا دستور قرآنی

بسیج پرس - امام جمعه فریدونشهر، درباره این که عده ای معتقدند افراد محکوم شده به اعدام بیمار بوده و باید درمان شوند نه اعدام اظهار داشت: باید براساس دستور اسلام عمل کرد.


اعدام توحش یا دستور قرآنی

به گزارش بسیج پرس؛ حجت الاسلام اباصلت غفاری، امام جمعه فریدونشهر در گفت وگویی، درخصوص فلسفه و دلایل اعدام در اسلام خاطرنشان کرد: قرآن، سند اسلام است. در این کتاب الهی نیز موضوع قصاص و اعدام بیان شده است.

وی افزود: قرآن می فرماید فردی قصاص و اعدام می شود که خودش فردی را نابود و نیست کرده است. حتی قرآن می فرماید کسانی که در زمین فساد و خونریزی می کنند، حکمشان نابود و نیست کردن از روی زمین است یعنی باید اعدام شوند. البته اعدامی به حق است که فرد حیات دیگران را به خطر بیندازد و این مجازات باید صورت گیرد. ولی در برخی جاها اعدام ها به ناحق صورت می گیرد برای نمونه مسلمانان میانمار را اعدام می کنند، این گونه اعدام مورد قبول اسلام نیست. اعدام به حق باید نیز برای کنترل جنایت و ایجاد آرامش در جامعه اسلامی باید صورت گیرد.

حجت الاسلام غفاری درباره این که آیا اعدام توحش و ضد حقوق بشر است، تأکید کرد: اگر اعدام و مجازات عده ای آدمکش، مفسد فی الارض و توزیع کننده مواد مخدر، توحش و ضد حقوق بشر است، کشتار دسته جمعی مردم بی گناه دنیا به دست غربی ها نامش چیست؟! دشمنان می خواهند با عوام فریبی کارها خود را دفاع از حقوق بشر معرفی کنند ولی ایستادگی در برابر فردی که حقوق بشر را ضایع می کند را ضد حقوق بشر می گویند. دشمنان اگر واقعاً اعتقادی به حقوق بشر دارند جلوی افرادی را بگیرند که بشر را به خطر انداخته است.

امام جمعه فریدونشهر، درباره این که عده ای معتقدند افراد محکوم شده به اعدام بیمار بوده و باید درمان شوند نه اعدام اظهار داشت: باید براساس دستور اسلام عمل کرد. اسلام نیز نگفته هر فردی که قتلی انجام داد را اعدام کنید بلکه می گوید قتلی که عامداً، عالماً و براساس قصد و غرض صورت گرفته باید مجازات اعدام برای آن در نظر گرفته شود. چون نفس محترم بوده و چنین فردی قابل تربیت نیست. با تمام این مسائل اگر ولی دم رضایت دهد فرد اعدام نمی شود. ولی اگر فرد دوباره جنایت کند در این صورت ولی دم تأثیری در مجازات نداشته و فرد اعدام می شود.

وی در پایان یادآوری کرد: البته برخی می گویند اعدام نباید صورت گیرد چون حالت بازدارندگی ندارد، در حالی که باید توجه کرد اکنون افراد اعدام می شوند به این میزان قتل، غارت، جنایت، تجاوز و… صورت می گیرد اگر اعدام نباشد چه اوضاعی رخ می دهد؟ اگر این افراد آزاد باشند چه اتفاقی رخ می دهد؟ برای نمونه اگر قاتل آتنا دستگیر و اعدام نمی شد دیگر جنایت نمی کرد؟ این فرد پیش از قتل آتنا دو نفر دیگر را نیز به قتل رسانده بود چنین فردی قابل تربیت است؟ اکنون افراد کنترل می شوند این همه جنایت صورت می گیرد اگر کنترل نمی شدند مشکلات به مراتب بیشتر از این بود.


انتهای پیام//
منبع : مساجد نیوز

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس