پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
شنبه 25 آذر 1396

           
حجت الاسلام حسن صفرزاده، امام جمعه زاینده رود
تاریخ : 01/مهر/1396 - 11:11 کد خبر : 102351

خواب عمیقِ تقوا در میان برخی از مسئولین! رعایت تقوا از سوی مردم جامعه و رعایت شعار از سوی مسئولین!

بسیج پرس - نباید دادستان بنشیند و بگوید قوه مجریه نجومی بگیری را معرفی نکرده تا با آن برخورد صورت گیرد.


خواب عمیقِ تقوا در میان برخی از مسئولین! رعایت تقوا از سوی مردم جامعه و رعایت شعار از سوی مسئولین!

به گزارش بسیج پرس؛ حجت الاسلام حسن صفرزاده، امام جمعه زاینده رود در گفت وگویی، با اشاره به ادعای نجومی بگیران برای بازگشت پولهایشان خاطرنشان کرد: وقتی فردی زیاده طلبی را معیار زندگی خود قرار داده و تصور می کند به هر شکلی می تواند سرمایه کسب کند چنین ادعای را مطرح می کند.

وی افزود: این افراد اشرافی گر،  براساس انصاف و عدل وظیفه خود را انجام نمی دهند ولی می خواهند براساس توقعاتشان سرمایه کسب کرده و آن را حق طبیعی خود می دانند. این ها به جای این که بدانند در برابر مردم، انقلاب و اسلام چه وظیفه ای دارند طلبکارانه به نظام، اسلام و کشور نگاه می کنند.

حجت الاسلام صفرزاده با اشاره به این که ضعف اصلی در گزینش و انتخاب چنین افرادی است، تصریح کرد: امام راحل می فرمودند ملاک گزینش باید جهاد و تقوا باشد. چرا که این افراد وظایف خود را به خوبی انجام می دهند ولی کسانی که براساس زیاده طلبی، توقعات و معیارهایی غیر از جهاد و تقوا انتخاب می شوند به چنین سمتی می روند. از طرفی دیگر، دین و حکومت اسلامی به این راحتی به دست ما نرسید بلکه هزاران نفر در این راه شهید شدند. ولی وقتی گزینش صحیح نباشد و فرهنگ های اسلامی زیر پا گذاشته شود افراد زیاده خواه و طلبکار در ریأست قرار می گیرند که هر چه به آن ها بدهی سیر نمی شوند در حالی که همین ها حکومت اسلامی را زمین می زنند.

امام جمعه زاینده رود، درباره دلایل عدم برخورد با نجومی بگیران نیز عنوان کرد: قانون، نظارت و قوه مجریه ضعف دارد. البته قوه مجریه کارکرده و نمی تواند همه را بگوید ولی ضعف وجود دارد.یکی دیگر از اشکالات این است که در قوه قضاییه میزان پیشگیری ضعیف است. در پیشگیری کوتاهی می کنیم و گرفتار مسائلی می شویم که نمی توانیم آن ها را جمع کنیم. در حالی که هزینه پیشگیری به مراتب کمتر از هزینه برخورد است ولی پیشگیری نمی کنیم در برخورد نیز بودجه کم می آوریم.

وی اضافه کرد: البته نمی توانیم بگوییم دست مسئولان با نجومی بگیران در یک کاسه است ولی در اجرا گرفتار خلأ قانونی و مدیریتی هستیم، فکر، اندیشه، جهادی گری و انقلابی گری در برخورد وجود ندارد. به سبب ضعف قانون و مدیریت و همچنین توجه نکردن به انقلابی گری و جهادی گری در گزینش سبب شد تا با دانه درشت ها برخورد نشود.

حجت الاسلام صفرزاده با اشاره به این که در برخی امور دادستان مدعی العموم است، تصریح نمود: برای نمونه نباید دادستان بنشیند و بگوید قوه مجریه نجومی بگیری را معرفی نکرده تا با آن برخورد صورت گیرد. این بهانه پذیرفته شده نیست. البته دولت نیز در این زمینه کوتاهی هایی دارد.

وی در پایان و در خصوص این مسئله که چرا باید به یک فرد عادی ۱ میلیون تومان حقوق و به مسئولین ۲۰ میلیون تومان حقوق داده شود، اظهار داشت: در این زمینه باید کار کارشناسی بهتری صورت می گرفت. البته باید حقوق هر فردی براساس شأنش پرداخت شود ولی آیا مسئولین نظام باید ۲۰ میلیون تومان حقوق بگیرند در حالی که مردم عادی ۱ میلیون تومان حقوق می گیرند؟ این موضوع آرام آرام شکاف طبقاتی ایجاد کرده و نگاه مردم را نسبت به مسئولین نگاه آلوده و سئوال برانگیز می کند.


انتهای پیام//
منبع : استاد نیوز

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس