پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
سه شنبه 01 اسفند 1396

           
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی
تاریخ : 23/شهريور/1396 - 18:40 کد خبر : 101739

انقلاب امام حسین نقطه شروعی است که پایانی بر آن متصور نیست

بسیج پرس - آیت الله احمد مبلغی عضو مجلس خبرگان رهبری و ریاست مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی در نشست ادیان توحیدی و مذاهب اسلامی به توصیف ویژگی های انقلاب حسینی پرداخت .


انقلاب امام حسین نقطه شروعی است که پایانی بر آن متصور نیست

به گزارش خبرنگار بسیج پرس ، آیت الله احمد مبلغی عضو مجلس خبرگان رهبری و ریاست مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی در نشست ادیان توحیدی و مذاهب اسلامی به توصیف ویژگی های انقلاب حسینی پرداخت .

مبلغی در ادامه این نشست ضمن خیر مقدم به حضار گفت : یکی از ویژگی های انقلاب امام حسین علیه السلام صفت فراتری است اسن انقلاب از چند جهت فراتر است یکی از نظر زمانی فرازمانی است هر چند این انقلاب در سال 61 هجری قمری صورت گرفت امام تاثیرات آن فرای زمان خود است و هرچه پیش می رویم تازه تر می شود .

وی افزود  : دوم فرا مکانی است این انقلاب برای یک کشور یک مکان عراق یا ایران تنها نیست بلکه برای همه مکانهاست هیچ انقلابی به اندازه انقلاب حسینی فراتر از مکان و جغرافیای خودش اثر گذار نبوده است .

عضو خبرگان رهبری گفت : سوم فرا مذهبی است انقلاب امام حسین مخصوص شیعه تنها نیست همه مذاهب اسلامی نسبت به انقلاب امام حسین دارای احساس تعلق خاص می باشند .

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی گفت : دیگر فرادینی است مخصوص یک دین خاص یعنی اسلام نیست بلکه  یک گوهر دینی برای همه ادیان است ، ما امروز مهمانانی از عالمان و روحانیون مسیحی داریم شاید کتاب هایی که نوشته شده و اشعاری که در وصف اباعبدالله الحسین توسط مسیحیان سروده شده از لحاظ کیفیت کمتر از ما مسلمانان نباشد .

آیت الله مبلغی افزود : دیگری فرا ادیانی است یعنی مخصوص ادیان نیست انسانها نیز احساس تعلق به امام حسین دارند ، ما داریم کسانی که اصلا متدین به دینی نبودند اما به این انقلاب گرایش پیدا کردند ،کتاب نوشتند، عزاداری کردند، توجه نشان دادند آن جاذبه انقلاب حسینی آن مرزهای ادیان را هم درنوردیده است رفته به سمت انسان ها و انسانها را مخاطب قرار داده است و شعاری هم که مطرح کرده است  إن لَم یَکُن لَکُم دینٌ و کُنتُم لاتَخافونَ المَعادَ فَکونوا اَحراراً فِی دُنیاکُم یعنی .  

وی افزود : انقلاب حسینی فرا احساسی است ، یعنی هم در آن احساس است و هم بالاتر از احساس عقلانیت هیچ انقلابی در دنیا به اندازه انقلاب امام حسین بین احساس و عقلانیت جمع نکرده است کمال عقلانیت و احساس در این انقلاب تبلور پیدا کرده است .

رئیس نشست تخصصی ادیان توحیدی و مذاهب اسلامی در ادامه گفت : دیگری فرا زمینه ای است این انقلاب در یک زمینه خاص نیست در انقلاب سیاست ، عرفان ، اندیشه ، وحدت ، توجه به ضعفا ، عاطفه و عدل وجود دارد شما هر مقوله انسانی را که در نظر بگیرید یک ادبیاتی ، یک نگاهی ، یک فکری ، یک محوری، یک سخنی، یک رفتاری از امام حسین را درون عاشورا می بینید بنابرین این انقلاب در همه زمینه هاست .

آیت الله مبلغی ادامه داد : انقلاب امام حسین علیه السلام افسردگی و توقف و رکود نمی شناسد یک چشمه جوشان است همه جا ممکن است به یک نقطه پایان برسد اما انقلاب امام حسین کهنگی ندارد هرچه جلوتر می رود تازه تر می شود و انسان خستگی هایش بیشتر فرو می ریزد و طراوت های بیشتری پیدا می کند .

وی گفت : انقلاب امام حسین همیشه نقطه شروع است نقطه پایانی برای آن تصور نداریم ، انقلاب امام حسین نسخه ای است برای تمام جوامع بشری هر جا مشکلی وجود دارد این انقلاب را بیایید مطرح کنید می بینید یک ادبیاتی یک خلوصی یک احساسی یک نشاطی یک توان مضاعفی یک اندیشه جدیدی یک صورت انسانسی شایسته ای را در مقابل جوامع قرار می دهد .

وی به این نکتخه اشاره کرد که انقلاب امام حسین تنها انقلابی است که می تواند تمام انسان  ها را کنار خود جمع کند و آنها را هم سخن و هم رای کند . 


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1953

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.


چند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس