پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
یکشنبه 01 مهر 1397

           
حجت الاسلام گواهی
تاریخ : 20/شهريور/1396 - 12:20 کد خبر : 101502

۱۵۰ هزار طلبه و روحانی بسیجی در سراسر کشور هسته های فرهنگی جامعه هستند

بسیج پرس - رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور فرهنگ سازی را از وظایف ذاتی حوزه علمیه دانست و گفت: ۱۵۰ هزار طلبه و روحانی بسیجی در سراسر کشور هسته های فرهنگی جامعه هستند.


۱۵۰ هزار طلبه و روحانی بسیجی در سراسر کشور هسته های فرهنگی جامعه هستند

به گزارش بسیج پرس؛ حجت الاسلام عبدالعلی گواهی رییس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور فرهنگ سازی را از وظایف ذاتی حوزه علمیه دانست و گفت: ۱۵۰ هزار طلبه و روحانی بسیجی در سراسر کشور درواقع هسته های فرهنگی جامعه هستند. انقلاب اسلامی به هر میزان به پیشرفت و اقتدار روز افزون نزدیکتر می شود دشمنی دشمنان و کینه توزان با نظام افزایش مییابد.

وی افزود: امروز صیانت و حفاظت از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی با توجه به هجمه های گسترده دشمنان به دیدبانی بیشتر و فعال تری نیاز دارد.

حجت الاسلام گواهی با بیان اینکه  امام راحل و رهبر معظم انقلاب حوزههای علمیه را با عنوان ثقل انقلاب اسلامی نام برده اند، ابراز کرد: از دیرباز حوزه های علمیه به دلیل انقلابی بودن مورد هجمه دشمنان انقلاب اسلامی بوده است بر همین اساس نفوذ دشمنان به این نهاد مقدس تعجب آور نیست.

رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور با تاکید بر اینکه روحانیت نقش اساسی در حفظ و بقای ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی داشته و دارد، ابراز کرد: هدف از تشکیل بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور صیانت از آرمانهای انقلاب و مقابله با نفوذ دشمن در حوزه علمیه است.

وی با اشاره به اینکه روحانیت همواره پیشگام در حرکتهای آزادی خواهانه و دفاع از مظلوم بوده است، گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی روحانیت نسبت به دیگر اقشار در همه عرصهها پیشگام بوده است برای مثال روحانیت در دوران دفاع مقدس نقشی قابل توجه داشت و این امر به حدی بود که جامعه روحانیت در یک روز در عملیات کربلای چهار قریب به ۱۴۵ شهید تقدیم انقلاب کرد بر همین اساس لازم است روز چهارم دی ماه روز روحانیت و دفاع مقدس نام گذاری شود.

حجت الاسلام گواهی اظهار داشت: امروز سازمان بسیج طلاب با راه اندازی بسیج اساتید در چهار استان کشور مانند قم، اصفهان، خراسان و تهران در نظر دارد تا پایان سال این تعداد را به صورت چشم گیری افزایش دهد، همچنین فعالیت طلاب بسیجی در بیش از هزار پایگاه بسیج طلاب در حوزههای علمیه از دیگر اقدامات این سازمان است، فعال کردن بسیج نخبگان و موسسات تحقیقاتی حوزههای علمیه در سراسر کشور از عمده اهداف سازمان بسیج طلاب به شمار میرود.

رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور ادامه داد: بصیرت افزایی به نسل جوان به ویژه طلاب، ائمه جماعات، اساتید و روحانیون که در نهادهای مختلف در حال فعالیت هستند را از دیگر وظایف خود میدانیم.

همچنین شناسایی روحانیون رزمنده و تعریف تیپ امام صادق(ع)که تنها مرکز آموزش نظامی روحانیون در سراسر کشور خواهد بود که در قم متمرکز است از دیگر برنامه سازمان خواهد بود.

وی افزود: سازمان بسیج طلاب با توجه به حوادث غیر مترقبهای که در کشور رخ میدهد در نظر دارد چند گردان امداد و نجات از طلاب و  روحانیون فعال بسیجی تشکیل دهد تا بتواند در کنار سایر حوزهها و بخشها به مردم آسیب دیده خدمت کند با این اقدامات در نظر گرفته شده در آینده شاهد درخشش این نهاد در کشور خواهیم بود.

حجت الاسلام گواهی با اشاره به نقش بسیج طلاب و روحانیت در عرصه فعالیتهای جهادی و سازندگی، گفت: طلاب و روحانیون بسیجی با حضور در مناطق محروم در کنار بسیج سازندگی فعالیتهای چشمگیری دارند، تقویت بنیه علمی، فکری و فرهنگی طلاب بسیجی نیز بسیار حائز اهمیت است.

رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور با تاکید بر اینکه راهیان نور از رویشهای انقلاب اسلامی است، عنوان کرد: حضور طلاب و روحانیون بسیجی جوان در کاروانهای راهیان نور سبب ایجاد فضای معنوی در کنار صفوف زائران می شود.

وی فرهنگ سازی را از وظایف ذاتی حوزه علمیه بیان کرد و گفت: امروز ۱۵۰ هزار طلبه و روحانی در سراسر کشور با عنوان هستههای فرهنگی میتوانند در عرصه های مهم فرهنگی و اجتماعی نقش آفرینی کنند و به ترویج سبک زندگی اسلامی بپردازند. همچنین با توجه به نزدیک شدن ایام محرم شرکت طلاب بسیجی برای برگزاری هر چه بهتر مراسم عزای اباعبدالله الحسین(ع) و ترویج انقلاب اسلامی از دیگر فعالیتهای این سازمان به شمار میرود.

حجت الاسلام گواهی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب امام خامنه ای(مدظله العالی) در دیدار اخیر طلاب تهرانی، گفت: با توجه به آغاز سال تحصیلی جدید لبیک به فرمایش معظم له که فرمودند: خوب درس بخوانید، در کنار درس بصیرت افزایی داشته باشید، از انقلاب غافل نشوید، پرورش روح و روان در کنار تهذیب نفس و ورزش داشته باشید،
دشمن شناسی را از مهمترین وظیفه خود بدانید؛ از مهمترین اموری است که طلاب باید در سال تحصیلی جدید در کنار کسب علوم به آن توجه کنند.

وی گفت : آن نفوذی که رهبر معظم بیان میکنند، حوزه علمیه نیز از آن مستثنا نیست و برخی از دشمنان درصدد نفوذ به این نهاد هستند.

وی اشاره کرد :  اصحاب انقلاب اسلامی به هر میزان جلوتر میرود و جایگاهش رفیع تر میشود، دشمنی با آن نیز بیشتر میشود بر همین اساس جمهوری اسلامی به دیدهبانهای بیشتری نیاز دارد تا دشمنان به اهداف شومشان نرسند.

وی اظهار داشت: یکی از جایگاههایی که امام راحل و مقام معظم رهبری به عنوان مرکز ثقل جمهوری اسلامی ایران از آن نام بردند، بحث حوزه های علمیه است که از دیرباز مورد هجمه دشمنان اسلام و مسلمین بوده است، بنابراین اگر این توقع از حوزههای علمیه وجود دارد و دشمنی با او وجود دارد باید حوزههای علمیه، حوزه تراز انقلاب باشد.

رئیس سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور عنوان داشت: آن نفوذی که رهبر معظم بیان میکنند، حوزه علمیه نیز از آن مستثنا نیست و برخی از دشمنان درصدد نفوذ به این نهاد هستند تا آن را دچار مشکلاتی کنند بر همین اساس روحانیت نقش اساسی در حفط دوام انقلاب اسلامی داشته و دارد.

وی گفت: امروز نقش روحانیت در حوزههای علمیه، نقش بی بدیلی بوده است و در ادوار ۳۸ ساله پیروزی انقلاب اسلامی روحانیت پیشگامتر از دیگر اقشار بوده است؛ به طور مثال در یک روز عملیات کربلای چهار بیش از ۱۴۵ تن از طلاب و روحانیون به شهادت رسیدند و این نشان از جایگاه روحانیت دارد.

حجتالاسلام گواهی تصریح کرد: سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور در نظر دارد این مسیر را با دوام و قوام بیشتری ادامه دهد، از این رو در چهار استان قم، اصفهان، خراسان و تهران بسیج اساتید حوزههای علمیه راه اندازی شده است و امید که تا پایان سال این تعداد به صورت چشم گیری افزایش یابد همچنین فعالیت طلاب بسیجی در بیش از هزار پایگاه بسیج طلاب در حوزههای علمیه قابل تقدیر است، فعال کردن بسیج نخبگان و موسسات تحقیقاتی که در سراسر کشور از حوزههای علمیه است از عمده اهداف سازمان بسیج طلاب به شمار میرود.

وی ابراز داشت: یکی از برنامه هایی که سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور بر آن است تا آن را به سرانجام برساند، این است که بتوانیم یک سامانده ای داشته باشیم از همه روحانیون رزمنده که در جبهه های جنگ حضور داشتهاند. تیپ امام صادق(ع) یکی از تیپهای رزمی و تبلیغیای است که جایگاه خاصی در دفاع مقدس داشت و ما باید تعریف درستی از ان داشته باشیم.

رئیس سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور با اشاره به فعال کردن گردان امداد و نجات بسیج طلاب و روحانین کشور در کنار سایر حوزه ها و بخشها ادامه داد: در تلاش هستیم تا گردانها چند هزار نفری از روحانیون تشکیل دهیم از جمله؛ ما چند گردان امداد و نجات برای حوادث غیر مترقبه اماده کنیم تا برای تقویت روحیه بازماندگان و غیره در کنار سایر بخشها حضوری فعال داشته باشد ما در اینده شاهد درخشش این سازمان خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: کاروانهای راهیان نور از رویشهای انقلاب اسلامی است و حضور روحانیت و طلاب جوان فضایی را در کنار صفوف راهیان نور ایجاد کرده است، سفر سه روزه طلاب در کنار جوانان میتواند فرصت خوبی را برای طلاب فراهم کند.

حجت الاسلام گواهی اظهار داشت: امروز با داشتن ۱۵۰ هزار بسیجی طلبه میتوان مسائل مختلف را در کشور فرهنگ سازی کرد و طلاب به عنوان هستههای فرهنگی به وظیفه ذاتی طلبگی خود عمل کنند و در استانه محرم بتوانند در برگزاری عزااداریهای سنتی و ترویج فرهنگ انقلابی تلاش کنند و مؤثر واقع شوند.

رئیس سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور در پایان از برگزاری اردوی سه روزه بصیرت افزایی برای ۴۰۰ طالبه خواهر و ۳۰۰ تن از طلاب برادر خبر داد.

رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور اظهار داشت : بسیج اساتید در چهار استان کشور راه اندازی شد وی گفت :  امروز دشمنی دشمنان با پیشرفت و اقتدار انقلاب اسلامی آشکارتر شده است.

وی افزود: طلاب و روحانیون بسیجی باید محافظ ارزشهای انقلاب و مانع نفوذ دشمنان به نهاد مقدس حوزه علمیه شوند.

حجت الاسلام گواهی با بیان اینکه همه همت سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون در راستای صیانت از آرمانهای انقلاب اسلامی متمرکز شده است، اظهار داشت: روحانیت نقش اساسی در صیانت از آرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی دارد چرا که انقلاب برآمده از حوزههای علمیه است.

رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور با اشاره به حضور روحانیت در عرصههای مختلف کشور، بیان داشت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی روحانیت همچنان پیشگام در حرکتهای سرنوشت ساز کشور بوده و در دوران دفاع مقدس بیشترین شهدا را در میان اقشار به خود اختصاص داده است.

وی از راه اندازی بسیج اساتید در چهار استان خبر داد و ابراز کرد: سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون در نظر دارد این تعداد را تا پایان سال افزایش دهد و فعال کردن طلاب بسیجی نخبه در موسسات تحقیقاتی از دیگر اقدامات و اهداف این سازمان به شمار میرود.

حجت الاسلام گواهی بصیرت افزایی طلاب و روحانیون را از مهمترین اهداف سازمان بیان کرد و گفت: شناسایی روحانیون رزمنده، معرفی تیپ آموزشی و نظامی امام صادق)ع(، ایجاد گردان امداد و نجات طلاب و روحانیون فعال بسیجی برای کمک رسانی به مردمی که در حوادث غیر مترقبه دچار آسیب دیدهاند از دیگر اقدامات سازمان به شمار میرود.

رئیس سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور پررنگ بودن فعالیتهای جهادی طلاب بسیجی در کنار بسیج سازندگی را بسیار باارزش دانست و اظهار داشت: سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون کشور با برنامهریزیهایی که دارد توجه ویژه به تقویت بنیه علمی، فکر و فرهنگی طلاب و اساتید بسیجی دارد.

وی با اشاره به حضور طلاب بسیجی در راهیان نور، گفت: راهیان نور از رویشهای انقلاب بوده که با حضور طلاب این سفر نورانی معنویتر میشود. حوزه علمیه نقش اساسی در فرهنگ سازی کشور دارد.

حجت الاسلام گواهی در پایان خاطر نشان کرد: طلاب بسیجی باید فرمایشات رهبر معظم رهبری را نصب العین خود قرار دهند و در کنار فراگیری علم و بصیرت افزایی از آرمانهای انقلاب غفلت نکرده و با تهذیب نفس به شناخت دشمن اقدام کنند.

رئیس سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور از برگزاری اردوی سه روزه بصیرت افزایی برای ۴۰۰ طلبه خواهر و۳۰۰ تن از طلاب برادر خبر داد.

حجت السلام گواهی  گفت: اصحاب انقلاب اسلامی به هر میزان جلوتر میرود و جایگاهش رفیعتر میشود، دشمنی با آن نیز بیشتر میشود، بر همین اساس جمهوری اسلامی به دیدهبانهای بیشتری نیاز دارد تا دشمنان به اهداف شومشان نرسند.

وی اظهار کرد: یکی از جایگاههایی که امام راحل و مقام معظم رهبری به عنوان مرکز ثقل جمهوری اسلامی ایران از آن نام بردند بحث حوزههای علمیه است که از دیرباز مورد هجمه دشمنان اسلام و مسلمین بوده است، بنابراین اگر این توقع از حوزههای علمیه وجود دارد و دشمنی با او وجود دارد باید حوزههای علمیه، حوزه تراز انقلاب باشد.

رئیس سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور یادآور شد: آن نفوذی که رهبر معظم بیان میکنند، حوزه علمیه نیز از آن مستثناء نیست و برخی از دشمنان درصدد نفوذ به این نهاد هستند تا آن را دچار مشکلاتی کنند، بر همین اساس روحانیت نقش اساسی در حفط دوام انقلاب اسلامی داشته و دارد.

وی گفت: امروز نقش روحانیت در حوزههای علمیه، نقش بیبدیلی بوده است و در ادوار ۳۸ ساله پیروزی انقلاب اسلامی روحانیت پیشگامتر از دیگر اقشار بوده است؛ به طور مثال، در یک روز عملیات کربلای چهار بیش از ۱۴۵ تن از طلاب و روحانیون به شهادت رسیدند و این نشان از جایگاه روحانیت دارد.

حجت الاسلام گواهی تصریح کرد: سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور در نظر دارد این مسیر را با دوام و قوام بیشتری ادامه دهد از این رو در چهار استان قم، اصفهان، خراسان و تهران بسیج اساتید حوزههای علمیه راهاندازی شده است و امید که تا پایان سال این تعداد به صورت چشمگیری افزایش یابد. همچنین فعالیت طلاب بسیجی در بیش از هزار پایگاه بسیج طلاب در حوزههای علمیه قابل تقدیر است، فعال کردن بسیج نخبگان و موسسات تحقیقاتی که در سراسر کشور از حوزههای علمیه است از عمده اهداف سازمان بسیج طلاب به شمار میرود.

وی افزود: یکی از برنامههایی که سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور بر آن است تا آن را به سرانجام برساند این است که بتوانیم یک ساماندهیای داشته باشیم از همه روحانیون رزمنده که در جبهه های جنگ حضور داشته اند.

تیپ امام صادق(ع) یکی از تیب های رزمی و تبلیغی است که جایگاه خواصی در دفاع مقدس داشت و ما باید تعریف درستی از آن داشته باشیم.

رئیس سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور با اشاره به فعال کردن گردان امداد و نجات بسیج طلاب و روحانیت کشور در کنار سایر حوزهها و بخشها گفت: در تلاش هستیم تا گردانها چند هزار نفری از روحانیون تشکیل دهیم از جمله؛ ما چند گردان امداد و نجات برای حوادث غیر مترقبه آماده کنیم تا برای تقویت روحیه بازماندگان و غیره در کنار سایر بخشها حضوری فعال داشته باشد، ما در اینده شاهد درخشش این سازمان خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: کاروانهای راهیان نور از رویشهای انقلاب اسلامی است و حضور روحانیت و طلاب جوان فضایی را در کنار صفوف راهیان نور ایجاد کرده است، سفر سه روزه طلاب در کنار جوانان میتواند فرصت خوبی را برای طلاب فراهم کند. امروز با داشتن ۱۵۰ هزار بسیجی طلبه میتوان مسائل مختلف را در کشور فرهنگسازی کرد و طلاب به عنوان هستههای فرهنگی به وظیفه ذاتی طلبگی خود عمل کنند و در آستانه محرم بتوانند در برگزاری عزاداریهای سنتی و ترویج فرهنگ انقلابی تلاش کنند و مؤثر واقع شوند.

رئیس سازمان بسیج اساتید و طلاب کشور در پایان از برگزاری اردوی سه روزه بصیرت افزایی برای ۴۰۰ طلبه خواهر و ۳۰۰ تن از طلاب برادر خبر داد.


انتهای پیام//

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس