پیوندها درباره سایت ارتباط با ما
   
سه شنبه 01 اسفند 1396

           
فصل حماسه
تاریخ : 12/مهر/1396 - 09:33 کد خبر : 101314

حماسه بزرگ مردان کوچک

بسیج پرس - عراقی ها آورده بودنش جلوی دوربین برای مصاحبه. قد و قواره، صورت بدون موی، صدای بچه گانه اش، همه و همه جور بود برای یک مصاحبه داغ تلویزیونی علیه رهبر و انقلاب ایران و....


حماسه بزرگ مردان کوچک

به گزارش بسیج پرس؛ عراقی ها آورده بودنش جلوی دوربین برای مصاحبه. قد و قواره، صورت بدون موی، صدای  بچه گانه اش، همه و همه جور بود برای یک مصاحبه داغ تلویزیونی علیه رهبر و انقلاب ایران و.... 

گزارشگر با اشاره مردی که کنار دوربین ایستاده بود، شروع کرد: قبل از اینکه به جنگ بیایی، چه کار می کردی؟

محکم گفت: درس می خواندم.

 پرسید: چه کسی تو را به زور به جبهه فرستاده؟

گفت: نمی آوردنم، به زور آمدم، با گریه و التماس.

پرسید: اگر صدام آزادت کند چه کار می کنی؟

گفت: ما رهبر داریم هر چه رهبرمان بگوید انجام می دهم.

فقط همین چند سوال را پرسیده بودند که یک نفر از پشت صحنه با عصبانیت داد زد: کات! کات!

روز اولی که عراقی ها او را به اسارت گرفته بودند، خوشحال بودند که می توانند با  وجود این پسر بچه ده، دوازده ساله، جنگ روانی شدیدی به راه بیندازند...

آنها می خواستند از طریق آن مصاحبه تلویزیونی به دنیا نشان دهند که ما می دانیم جنگ جای بچه ها نیست و علیرغم آنکه کشورشان از آنها به عنوان نیروی نظامی استفاده می کند، ما بر حسب وظیفه انسان دوستی حاضریم یکطرفه و داوطلبانه آزادشان کنیم تا نزد خانواده هایشان برگردند؛ اما او قاطعانه و بدون هیچ هراس و اضطرابی از آنچه که در اطرافش می گذشت، با چند جمله کوتاه همه محاسبات آنها را برهم زد.

آن زمان بود که عراقی ها عمیقاً به این باور رسیدند که جنگ جای بچه ها نبوده و نیست... و این مساله نمی تواند دستمایه خوبی باشد برای خریدن آبروی از دست رفته رژیم بعث باشد که در کشتار و قتل و غارت تفاوتی میان نیروی نظامی و غیر نظامی و مدرسه و بیمارستان و پادگان قائل نبود.

کم نبودند جوانان و نوجوانانی که هنوز به سن قانونی برای نبرد نرسیده بودند اما با اصرار زیاد و ترفندهای مختلف مردانه به میدان رزم می آمدند و تا پای جان می ایستادند و از حقوق ملت و خاک و ناموس­شان در مقابل دشمنان دفاع کردند.

اما گذشت زمان آنها را به پای محکمه بی عدالتی کشاند و همه قاضی شدند؛ عده ای حکم به فریب خوردن آنها دادند، عده ای خشونت طلب نامیدند، برخی نیز حکم به جوگیر بودن مردم بخصوص جوانان و نوجوانان در اوایل انقلاب دادند و برخی دیگر بازی خورده سیاست.

اما حضور جوانان در سال های اخیر برای دفاع از حریم اهل بیت علیه السلام، در جبهه های نبرد با داعش در سوریه و عراق خط بطلانی بر همه این قضاوت ها کشید. این جوانان استقرار 38 ساله نظام اسلامی و ماجراها و کشمکش های سیاسی سال های پس از جنگ را به چشم دیده و تجربه کرده اند و نمی توان آنها را به بازی خوردن و جوگیر و احساساتی بودن، متهم کرد.

از سوی دیگر برخی با یاس و نامیدی نوجوانان و جوانان دیروز را نسلی سوخته و نسل امروز را نسل خاکستری می نامند و همه مشکلات را متوجه شرایط زمان و مکان و ... می دانند که شکافی عمیق میان آنها ایجاد کرده است. اما جوانان با حضور در جبهه های نبرد با داعش و دفاع از حرم اهل بیت نشان دادند که  اگر دشمنان خیال خامی را در سر بپرورانند آنها نیز مانند جوانان سال های دفاع مقدس با انتخابی آگاهانه و با بصیرت به میدان می آیند و شیرین را نیز بر سر این اعتقاد می گذارند. این بیانگر آن است که نقش خانواده در تربیت و شکل گیری شخصیت افراد بسیار با اهمیت تر و پر رنگ تر از شرایط جامعه است .

 


انتهای پیام//
کد خبرنگار : 1956

           


دیدگاه
لطفا دیدگاه خود را با حروف فارسی بنویسید
"بسیج پرس" مجاز به ویرایش ادبی نظرات مخاطبین است.
"بسیج پرس" از انتشار دیدگاه هایی که حاوی مطالب کذب، توهین یا بی احترامی به اشخاص قومیت ها عقاید دیگران موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه های دین مبین اسلام باشد معذور است.
دیدگاه ها پس از تائید مدیر بخش مربوطه منتشر می شود.اخبار مرتبطچند رسانه ای

آخرین اخبار
پربازدیدترین
اخبار رده ها

خبرگزاری سپاه محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ - بسیج پرس