شامگاه دیروز خانواده و همرزم‌های شهیدان غلام‌حسین براتعلی جانباز قطع نخاعی دوران دفاع مقدس و جانباز محمدجعفر حسینی از مدافعان حریم اهل‌بیت(ع) لشکر فاطمیون با پیکر مطهر این شهیدان در معراج شهدای تهران وداع کردند.

به گزارش بسیج پرس، شب گذشته مراسم وداع با پیکر مطهر شهیدان غلام‌حسین براتعلی جانباز قطع نخاعی دوران دفاع مقدس و جانباز محمدجعفر حسینی از مدافعان حریم اهل‌بیت(ع) لشکر فاطمیون با حضور خانواده، همرزمان و هم‌چنین جمعی کثیری از مردم کشور ایران و افغانستان در معراج شهدای تهران برگزار شد.

معراج شهدا میزبان دو جانباز از نسل ۴۰ و ۶۰ و دو دلاور از بزرگ مردان دوران نورانی ۸ سال دفاع مقدس و مدافعان حریم اهل‌بیت(ع) بود. مادر شهید غلام‌حسین براتعلی پس از پرستاری ۳۶ ساله از فرزندش با او وداع کرد. در این مراسم همرزمان جانباز شهید براتعلی به معراج شهدا آمدند تا برای آخرین بار با رفیق قدیمی خود دیدار کنند. در این مراسم پدر، مادر و همسر جانباز شهید محمدجعفر حسینی و همچنین تعدادی از اتباع افغانستان برای وداع با شهید به معراج شهدا آمدند.

شهید “غلام‌حسین براتعلی” سال ۱۳۴۲ به دنیا آمد، در همان دوران کودکی پدر خود را از دست داد و در دامن مادرش پرورش یافت و دیپلم رشته‌ فنی خود را گرفت. شهید براتعلی با شروع جنگ تحمیلی برای پاسداری از انقلاب اسلامی و مقابله با دشمن بعثی راهی مناطق نبرد شد و سال ۱۳۶۲ در منطقه کردستان از ناحیه گردن مجروح شد و به جمع دلاور مردان مقاوم جانباز نخاعی پیوست. شهید براتعلی بعد از دوران جنگ تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته فلسفه ادامه داد، این جانباز شهید باتوجه به شدت مجروحیت دست از فعالیت نکشید و در جبهه‌های نبرد فرهنگی و اقتصادی حضور یافت. شهید براتعلی یکی از کارآفرین‌های کشور بود.

شهید غلام‌حسین براتعلی که مجروحیت نخاعی به شدت به ریه‌هایش را آسیب رسانده و تنفس را دچار مشکل کرده بود در تاریخ ۲۱ آذرماه سال ۱۳۹۸ برای درمان به بیمارستان منتقل و پس از گذشت چند روز به کما رفت. شهید براتعلی صبح روز چهارشنبه ۱۱ دی‌ماه پس از گذشت ۳۶ سال مقاومت و تحمل درد‌های ناشی از مجروحیت آسمانی شد و به یاران شهیدش پیوست.

شهید مدافع حرم “محمدجعفر حسینی” با نام جهادی ابوزینب، سال ۱۳۶۳ در تهران به دنیا آمد. شهید حسینی اولین بار قبل از شکل‌گیری لشکر فاطمیون با نیروهای ایرانی برای دفاع و پاسداری از حریم اهل‌بیت(ع) به سوریه رفت، بعد از تشکیل لشکر فاطمیون به همت ابوحامد عضو این لشکر شد و از همرزمان شهید مصطفی صدرزاده، ابوحامد، حجت و دیگر فرماندهان شهید بود. ابوزینب در سال ۱۳۹۶ در البوکمال سوریه بر اثر اصابت موشک به شدت مجروح شد و ادامه فعالیت و نبرد خود را در جبهه فرهنگی برای دفاع از اسلام و انقلاب شروع کرد.

شهید حسینی از فعالان عرصه جهادی و فرهنگی در حوزه مهاجران بود که با تشکیل ستاد ویژه خادمین در حماسه اربعین حسینی خدمت می‌کرد و با تشکیل هیئت شهدای گمنام افغانستانی و دوره‌های آموزشی ویژه مهاجران قدم‎های اثرگذاری را در جهت توانمندسازی دانشجویان و جوانان افغانستانی در ایران برداشت.

شهید مدافع حرم محمدجعفر حسینی که بیش از ۲۰۰ ترکش را با خود به یادگار آورده بود، پس از دو سال‌ تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت سرانجام در سن ۳۵ سالگی با گذشتن از همسر و ۲ فرزندش دعوت حق را لبیک و به آسمان پرواز کرد.

در این مراسم محمدحسین پویانفر مداح اهل‌بیت(ع) و احمد بابایی شاعر آیینی کشورمان در رثای غم جانسوز حضرت فاطمه زهرا (س) و سید الشهدا (ع) روضه و شعرخوانی کردند.

پیکر مطهر جانباز شهید محمدجعفر حسینی ساعت ۱۰:۳۰ امروز از میدان شهر ری به سمت حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع) تشییع و در قطعه ۵۰ گلزار شهدای بهشت زهرا (س) به خاک سپرده می‌شود، همچنین پیکر مطهر جانباز شهید غلام‌حسین براتعلی ساعت ۹ صبح شنبه ۱۴ دی‌ماه از مقابل آسایشگاه جانبازان امام خمینی(ره) واقع در خیابان شهید باهنر، خیابان آقایی تشیع و در قطعه ۲۵ گلزار شهدای بهشت زهرا (س) به خاک سپرده خواهد شد.