گروه استان‌ها ـ زلزله‌ای به بزرگی ۵.۹ ریشتر ساعت ۲.۱۷ دقیقه بامداد جمعه، حوالی شهر "تَرک" در شهرستان میانه را لرزاند و تاکنون زلزله در استان‌ آذربایجان شرقی ۵ کشته و ۵۱۸ مصدوم برجای گذاشت

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس، زلزله‌ای به بزرگی ۵٫۹ ریشتر ساعت ۲٫۱۷ دقیقه بامداد، حوالی شهر “تَرک” در شهرستان میانه را لرزاند.

براساس این گزارش، بر اثر این زلزله، ۵ نفر جان خود را از دست داده اند و طبق اعلام مدیرکل مدیریت بحران استانداری آذربایجان شرقی احتمال افزایش جان‌باختگان این حادثه وجود دارد. در ارزیابی‌های صورت گرفته تاکنون تخریب بیش از ۳۰ واحد مسکونی در روستاهای منطقه زلزله‌زده گزارش شده است.

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد نجات هلال احمر گفت: طبق گزارش‌های دریافتی تا ساعت ۱۸ امروز تعداد مصدومان زلزله میانه ۵۸۴ نفر است.

وی افزود: ۶۶ نفر به دلیل تخریب منازل و ۵۱۸ نفر بر اثر ترس و استرس مصدوم شده بودند. تعداد فوتی‌های حادثه هم ۵ نفر در روستای ورنکش گزارش شده است.

ایرج ثقفی فرماندار شهرستان سراب در گفت و با خبرنگاران با اشاره به وقوع زلزله اظهار داشت:فردا همه مدارس در همه مقاطع تحصیلی شیفت صبح و بعد ازظهر شهرستان سراب تعطیل بوده و مراکز آموزش عالی نیز تا دوشنبه تعطیل است.

۱۶:۴۹|هویت فوت‌شدگان زمین لرزه میانه

۱- گلی جلیلی فرزند محمد متولد ۱۳۵۱

۲- زهرا عابدی فرزند اصغر متولد ۱۳۸۸

۳- ریحانه قربانی فرزند غلامرضا متولد ۱۳۸۵

۴- اسرافیل محمدزاده ورنکش فرزند لطفعلی متولد ۱۳۴۹

۵- خاتون رضازاده فرزند عباسعلی متولد ۱۳۲۰

 

           

  • منبع خبر : تسنیم