چهارمین اجلاس مجاهدان در غربت با هدف تجلیل از مجاهدت‌های شیخ عیسی قاسم رهبر شیعیان بحرین و تقدیر از مقام شامخ رزمندگان و خانواده‌های شهدا و ایثارگران مقاومت اسلامی ششم‌ آبان ماه در دامغان برگزار می‌شود.

به گزارش بسیج پرس ، «محمد تهرانی مقدم» دبیر چهارمین اجلاس بین المللی مجاهدان در غربت روز سه شنبه در نشست خبری با بیان اینکه نمی‌توانیم دربرابر مشکلات دیگر مسلمانان بی‌تفاوت باشیم، گفت: پیشتر فتنه اسرائیلی از نیل تا فرات مطرح بود و امروز آن را در قالب طرحی دیگر به نام خاورمیانه بزرگ بیان می‌کنند؛ پس ما اگر اقدام نمی‌کردیم باید در مرزهای خود با داعش مبارزه می‌کردیم.
وی خاطرنشان کرد: این امنیت و اقتدار نتیجه این حرکت مقاوم ما است؛ در واقع جبهه مقابله با دشمن را به سمت اصلی آن یعنی اسرائیل و حامیان طرح خاورمیانه بزرگ بردیم و اجازه ندادیم دشمن به مرزهای ما نزدیک شود. یکی از نمادهای مقاومت ما در دنیا همین توان نظامی ما است.
دبیر چهارمین اجلاس بین المللی مجاهدان در غربت با بیان خاطره‌ای از سید حسن نصرالله در دیدار با خانواده شهید تهرانی مقدم گفت: ایشان گفته بود قبل پیروزی انقلاب عناصر متدین، حزب الله و مقاومت هیچ امید، حرکت و جنبشی نداشتند و می‌خواستند با چهارمین ارتش قدرتمند وقت دنیا یعنی اسرائیل مقابله کنند. اما با پیروزی انقلاب اسلامی، کالبد جدیدی به حرکت مقاومت دمیده شد.
تهرانی مقدم ادامه داد: در زمان جنگ تحمیلی اسرائیل به لبنان حمله کرد و تا بیروت پیش آمد؛ حافظ اسد پادگانی نزدیک مرز لبنان در سوریه به ما داد و ما به عنوان ام القرای شیعه در دنیا مسئولیت جدیدی پیدا کردیم.
وی اضافه کرد: انقلاب اسلامی باعث شد بسیاری از نیروهای مقاومت در کشورهای اسلامی با شیوه های مقاومت انقلاب آشنا شده و هسته های مقاومت را در جهان اسلام توسعه دهند.
همچنین در این نشست محمدحسن شجاعی فرد عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت و مسئول راهبردی اجلاس مجاهدان در غربت با تبیین اهمیت صنعت رسانه گفت: «جنگ فراموش شده» عنوان مقاله ای راجع به جنگ ۸ ساله عراق با ایران است و در این مقاله گفته شده چرا در جنگی که این همه طول کشید و کشته داد، رسانه‌های غربی در برابر آن سکوت کردند و این همان صنعت رسانه است.
وی ادامه داد:‌ وقتی سه فرزند شیخ زکزاکی با ۴۰ نفر دیگر را کشتند خبر آن کجا منتشر شد؟ وقتی ۷۰ نفر عاشورای سال گذشته در نیجریه کشته شدند کدام رسانه اطلاع رسانی کرد؟
شجاعی فرد به نقل از شیخ زکزاکی گفت: وقتی شیخ زکزاکی برای درمان به هند رفته بود، پزشکی که در فرودگاه به استقبالش آمده بود عبری صحبت می‌کرد چون اسرائیلی بود و ۵۰ درصد بیمارستان آمریکایی است. به او گفتند حواست باشد اینجا با تو نیستند. همسرش گفت من پیشتر تزریقات را یاد گرفته بودم و شیخ را آمپول می‌زدم وقتی خواستند در بیمارستان به شیخ آمپول بزنند مقاومت کردم و اجازه ندادم بعد خواستار این شدم از این بیمارستان برویم.
عضو هیات علمی دانشگاه علم و صنعت با طرح این سوال که چرا راهپیمایی اربعین بایکوت می‌شود، اظهار داشت: با وجود ۳ میلیون ایرانی در راهپیمایی اربعین امسال، دسته ۵۰۰ نفری نیجریه ای غوغایی به پا کرده بود اما متاسفانه در رسانه‌های ما حتی انعکاس خبری نداشت.
شجاعی فرد با بیان اینکه مجاهدت فقط پرداختن به خانواده‌های شهدا نیست، گفت: باید از کسانی که الان در حال تلاش هستند قدردانی کنیم برخی از این تلاش ها و مجاهدت‌ها، کمتر از مجاهدت جنگ و جبهه نیست.
محمد سالاریان زاده دبیر اجرایی اجلاس مجاهدان در غربت گفت: اجلاس بین المللی «مجاهدان در غربت»، به منظور تبیین و گرامی داشت حماسه آفرینی مسلمانان یمن، بحرین، نیجریه، لبنان و کشمیر، همزمان با شب شهادت امام رضا (ع) ششم آبان به میزبانی دامغان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: اجلاس «مجاهدان در غربت» امسال با محوریت تجلیل از مجاهدت شیخ عیسی قاسم، رهبر شیعیان بحرین و تقدیر از مقام شامخ رزمندگان و خانواده های شهدا وایثارگران در غربت و مقاومت اسلامی برگزار می‌شود.

دبیر اجرایی اجلاس مجاهدان در غربت از حضور بیش از ۱۸۰ اندیشمند و فرهیخته از ۳۸ کشور جهان در این اجلاس خبر داد و گفت: بیداری اسلامی ملت‌ها اساس رشد، تعالی و حرکت آنان به سوی سعادت و جاودانگی است.

براساس این گزارش، خانواده شیخ زکزاکی، شیخ عیسی قاسم و خانواده شهدا و جانبازان محور مقاومت اسلامی در این اجلاس حضور پیدا می‌کنند.
سالاریان زاده درباره آرم این اجلاس که یک دست مشت کرده و یک دست باز پشت این دست مشت کرده است، اظهارداشت: دستی که پشت دست مشت کرده قرار دارد دست حامی و رهبر و دست مشت شده هم به معنای مقاومت است و این یعنی مقاومت بدون حامی و رهبری به نتیجه نخواهد رسید.

  • منبع خبر : ایرنا