رئیس‌جمهوری سوریه امروز با حضور سرزده در جمع نیروهای ارتش در خط مقدم نبرد با تروریسم تکفیری در حومه ادلب، آنها را غافلگیر کرد.

به گزارش بسیج پرس به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه، بشار اسد رئیس جمهور سوریه امروز در جمع نیروهای ارتش سوریه در خطوط مقدم در شهرک الهبیط در حومه استان ادلب گفت: اردوغان دزد است و در گذشته کارخانه‌ها و گندم و نفت سوریه را به‌سرقت برد و امروز خاک سوریه را به‌سرقت می‌برد.‎

بشار اسد گفت: ما قبلاً گفته و همچنان می‌گوییم که نبرد ادلب نبرد اساسی برای پایان دادن نهایی هرج‌ومرج و تروریسم در همه مناطق سوریه است.

وی تأکید کرد: وقتی ما در معرض یک تجاوزگری یا سرقت قرار می‌گیریم، باید کنار یکدیگر باشیم و با هم هماهنگی کنیم، اما برخی سوری‌ها این کار را به‌ویژه در سال‌های اول جنگ نکردند. به آنها گفتیم که “دل به خارج نبندید بلکه به ارتش و ملت و میهن دل ببندید…”، اکنون آنها دل به آمریکا بسته‌اند.

اسد تصریح کرد: بعد از همه رجزخوانی‌هایی که در طول سالها از برخی می‌شنیدیم که آنها خواهند جنگید و دفاع خواهند کرد، اخیراً دیدیم که ترکیه مناطق بزرگی را اشغال کرد که قرار بود آن‌طور که آمریکا برنامه‌ریزی کرده بود، در طول چند روز در کنترل آنها باشد.‎

وی گفت: اولین کاری که با آغاز تجاوزگری در شمال سوریه کردیم، تماس با نیروهای سیاسی و نظامی مختلف بود، به آنها گفتیم که آماده حمایت از هر گروهی هستیم که مقاومت می‌کند، این تصمیمی سیاسی نبود بلکه وظیفه‌ای قانونی و ملی بود، و اگر این کار را نکنیم، لیاقت میهن را نداریم.

  • منبع خبر : دولتی سوریه