یک مقام مسئول در حوزه حقوقی،‌ از رسیدگی به بیش از ۱۰۰۰پرونده قاچاق کالا به ارزش تقریبی ۴۳۰۰ میلیارد تومان در گمرک تهران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس: با اشاره به آماری از بررسی پرونده‌های قاچاق کالا در استان تهران، گفت: در شش ماهه ابتدایی سال جاری حدود ۱۰۵۰ پرونده قاچاق به ارزش بیش از چهار هزار و سیصد میلیارد تومان توسط حوزه معاون حقوقی و قضایی گمرک تهران در استان تهران بررسی شده است.

معاون حقوقی گمرک تهران گفت: این در حالی هست که سال ۱۳۹۷ حدود ۲۰۰۰ پرونده با ارزش هزار و هفتصد میلیارد تومان ارزش در استان تهران کشف و بررسی شده است.
وی ادامه داد، این مقایسه بین شش ماهه امسال و‌ کل سال ۱۳۹۷ نشانگر مبارزه جدی دستگاهها در حوزه مبارزه با قاچاق است.

معاون حقوقی گمرک تهران، با اشاره به اینکه، این آمار بیانگر جدیت دستگاههای ذی مدخل در مبارزه با فساد است، گفت: دستگاههای مذکور  با عنایت به مطالبه رهبر انقلاب در سال جاری در این حوزه ورود قاطع داشتند.
خدر ویسی گفت: اگر آمار  ۵ سال اخیر کشفیات و رسیدگی به پرونده‌های قاچاق کالا نیز بررسی شود  نشان دهنده برخورد قابل توجه در حوزه مقابله با قاچاق کالا و ارز خواهد بود.

این مقام مسئول گفت: رشد ۲۶۰۰  میلیارد تومانی ارقام مربوط به پرونده‌های قاچاق کالای رسیدگی شده آن هم در شش ماهه ابتدای سال جاری نشان دهنده عزم راسخ دستگاهها در برخورد با معضل قاچاق کالا است.

وی  با بیان اینکه، مجوزها و تعرفه‌ها عامل اصلی قاچاق کالا است، گفت: زمانی که یک فرد به دنبال یک کالا مورد نیاز بازار به داخل کشور است در مرحله اول با دیوار تعرفه و مجوز‌های مختلف رو به رو می‌شود که بایستی برای این موارد یک تصمیم پیش گیرانه لحاظ شود.

  • منبع خبر : تسنیم