به گزارش خبرگزاری بسیج پرس ؛حجه الاسلام والمسلمین رستمی نماینده نهاد ولی فقیه در دانشگاهها در جمع سبز پوشان ولایت وپایوران تیپ حضرت زهرا (س) طی سخنانی بیان نمودند که خدواند در قرآن حزب خود را حزب الله نامیده است. خداوند در آیه ۵۵ سوره مائده ولی را معرفی می کند و در آیه بعد […]

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس ؛حجه الاسلام والمسلمین رستمی نماینده نهاد ولی فقیه در دانشگاهها در جمع سبز پوشان ولایت وپایوران تیپ حضرت زهرا (س) طی سخنانی بیان نمودند که خدواند در قرآن حزب خود را حزب الله نامیده است. خداوند در آیه ۵۵ سوره مائده ولی را معرفی می کند و در آیه بعد حزب اللهی ها را معرفی می کند. و در آیه ۵۴ خداوند می فرماید: اگر شما از دین خدا برگردید من گروهی دارم این گروه با چند ویژگی در قرآن معرفی شده اند:
۱-یحبهم و یحبونه: خداوند را دوست دارند و خدا هم آنها را دوست دارد. ۲- اذله علی المومنین: در برابر مومنین متواضعند مانند خیلی از شهداء که فرمانده بودند و اطرافیان آنها نمی دانستند. ۳- اعزه علی الکافرین: در برابر دشمن نفوذ ناپذیر و مستحکم هستند. ۴- یجاهدون فی سبیل الله: در راه خدا به صورت مستمر تلاش می کنند و جهاد به معنای تمام قوا را در راه خدا به کار گرفتن است. ۵- و لا یخافون لومه لائم: در راه خدا از ملامت کسی نمی ترسند.در روایتی پیامبر(ص)به سلمان اشاره کرده و فرمود آن گروه این مرد وهمشهری های او که همان ایرانیان هستند میباشند هر که هر چه می خواهد بگوید. پس بدانیم که مومن انقلابی هم این ویژگی ها را دارا است و این طور عمل می کند. مقام معظم رهبری دو مسیر را بیان می کنند یکی مسیر عقلانیت انقلابی و دیگری مسیر غرب زدگی و سکولاریسم. هر جا غرب وارد شده است چالش جدیدی ایجاد کرده است و خرابی به بار آورده است اما هر جا عقلانیت انقلابی وارد شده است افتخار آفرینی کرده است. در همین قضیه پهباد اخیر که توسط سپاه زمین گیر شد خیلی از محاسبات منطقه را بهم ریخت. در قضیه نفت کش و قتی نفت کش ما را گرفتند حضرت آقا فرمودند که این کار شما بی پاسخ نخواهد ماند و نفت کش آنها را در آبهای عمان گرفتیم. حسن نصر الله گفته بود که اگر به ایران حمله شود ما نقاط را می زنیم. حضرت آقا فرمودند که هزینه چالش کمتر از سازش است. ما مذاکره کردیم قیمت دلار بالا رفت ولی پهباد را زدیم پایین آمد. یعنی تقویت اقتصاد کشور هم مستلزم حرکت همراه با اقتدار است نه حرکت با تضعیف.
توصیه امیر المومنین علیه السلام به محمد حنفیه: کوه تکان خورد تو تکان نمی خوری. دندان هایت را به هم بفشار یعنی با جدیت حرکت کن. جمجمه ات را به خدا بسپار. پایت را محکم روی زمین بگذار. به انتهای سپاه دشمن چشم بدوز. (هدف آزادی قدس است. امام فرمود: جنگ جنگ تا رفع فتنه در عالم.) و چشمانت را دقیق کن. درگیر حاشیه ها نشو. وقتی این طور عمل کردی بدان پیروزی از طرف خداست.