سردار سلیمانی با بیان اینکه با پیروزی انقلاب اسلامی، دنیا با یک هندسه قدرت جدیدی مواجه شد، عنوان کرد: پس از جنگ جهانی دوم، دنیا سیطره قدرت خود را در اردوگاه غرب به رهبری آمریکا و اتحاد جماهیر شوروی طراحی کرده بود و انقلاب اسلامی این هندسه قدرت را دچار فروپاشی کرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس؛ سردار غلامرضا سلیمانی در چهارمین پاسداست سردار شهید «حسین همدانی» ضمن تسلیت ماه صفر و تسلیت پیشاپیش به مناسبت اربعین سرور و سالار شهیدان امام حسین(ع)، اظهار داشت: بدون تردید پیروزی انقلاب اسلامی در سال ۵۷ در میهن اسلامی یک حادثه بزرگ در تاریخ بشریت محسوب می‌شود.

وی افزود: در شرایطی ملت ایران توانست به استکبار غلبه پیدا کند که دستگاه محاسبات جهانی استکبار، آمریکای جهانخوار برآوردش نسبت به ایران این بود که حکومت پهلوی دارای ثبات و پایداری است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه استکبار جهانی دچار خطای محاسباتی شد و در مقابل پیروزی انقلاب اسلامی غافلگیر شد، تصریح کرد: آنها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی بیکار ننشسته و دو کار انجام دادند یکی با ۶۰ هزار مستشار و نیرو و دیگری لانه جاسوسی بود که سالیوان را مأموریت دادند که برای جلوگیری از پیروزی انقلاب اسلامی برنامه‌ریزی کند که هیچ کدام از آن سیاست‌ها موفق نشد و مستشاران از کشور خارج شدند و لانه جاسوسی هم به تصرف دانشجویان درآمد و اسناد آنها نیز افشاء شد.

وی بیان کرد: در فضای راهبردی پیروزی‌های دیگری نصیب انقلاب اسلامی شد و از مهمترین آنها برهم خوردن هندسه قدرت توسط انقلاب اسلامی در دنیا بود.

 

وی دیگر دستاورد راهبردی انقلاب اسلامی را تغییر مفهوم قدرت در دنیا دانست و افزود: امام راحل قدرت را در انقلاب اسلامی توسط ملت ایران و با میدان آوردن این ملت انقلابی و با تقدیم شهدا تغییر داد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد: ملت ایران از راه مبارزه مسالمت‌آمیز با تکیه بر مکتب عاشورا، فرهنگ عاشورا و با تأسی از امام حسین(ع) به پیروزی رسید؛ امام خمینی(ره) با تکیه بر سلاح و جنگ‌ و درگیری و فشارهای نظامی مبارزه را آغاز نکرد و یک تیر هم شلیک نکرد مگر زمانی که در درون پادگان‌ها نیروی ارتش با حملات نظامی مستشاران آمریکایی و سرکردگان حکومت پهلوی مواجه شدند که مردم به کمک همافران و نیروهای گرفتار شتافتند.

وی یادآور شد: انقلاب اسلامی با دست خالی و با راهبرد غلبه خون بر شمشیر پیروز شد و امام(ره) با تکیه بر ایمان، معنویت و فرهنگ عاشورایی نشان داد که با دست خالی قوی‌ترین قدرت‌های منطقه شکست خواهند خورد.

سردار سلیمانی بیان کرد:  نه تنها قدرت قوی مسلح و سازمان یافته حکومت پهلوی بلکه حضور ۶۰ هزار مستشار آمریکایی در درون کشور نیز نتوانست به آمریکایی‌ها کمک کند و این یک شکست برای آنها بود، با این شکست سرزمین حساسی مثل ایران را از دست دادند.

وی افزود: این شکست استکبار باعث شد یک متحد راهبردی در کنار رژیم غاصب صهیونیستی از دست برود و مفهوم جدیدی از قدرت در دنیا شناخته شود؛ مفهومی که قدرت سخت، بمب‌ها و ارتش‌ها در برابر آن فاقد کارایی هستند اما باز هم دستگاه محاسباتی آمریکایی و دستگاه محاسباتی دولت‌های سلطه‌گر دنیا دچار اشتباه شد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: استکبار جهانی با پیروزی انقلاب اسلامی فشارها را علیه جمهوری اسلامی شروع کرد و توطئه‌های داخلی و خارجی علیه ایران که نتیجه‌ای نداشت.

وی تصریح کرد: این توطئه‌ها و عدم موفقیت اردوگاه استکباری، جنگ تحمیلی هشت ساله را علیه ملت ایران آغاز کرد بنابراین جنگ همه جانبه و تجاوز گسترده علیه انقلاب اسلامی شروع شد و ملت ایران فرزندان خود را با سخنان امام راحل به میدان‌های نبرد فرستادند و نبرد عاشورایی در میدان ما شکل گرفت.

سردار سلیمانی با بیان اینکه در تمام دوران دفاع مقدس ما شاهد حضور مردم در کنار نیروهای مسلح بودیم، افزود: سپاه پاسداران در کنار ارتش افتخار‌آمیز بود، نیروهای انتظامی، جهاد سنگرساز و یک جبهه مردمی عاشورایی در مقابل دشمن متجاوز شکل گرفت.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: دنیا که تصور می‌کرد نظام نوپای جمهوری اسلامی را ساقط خواهند کرد روز به روز متوجه شد که دچار خطای محاسباتی است و نظام مقدس جمهوری اسلامی با مدیریت ولایت فقیه توانست تهدیدات را مقابله و مدیریت کند و پیروز میدان شود.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: ملت ایران یک گنجینه تمام ناشدنی و یک فرصت قدرت‌ساز از درون دفاع مقدس به دست آورد.

وی ادامه داد: بعد از آزادی خرمشهر، دنیا متوجه شد که ایران یک حکومت مستقل و یک نظام نوپا و نظام سیاسی مترقی و مبتنی بر یک قانون اساسی است که در میان جهان اسلام شکل گرفته است بنابراین توطئه‌های دشمنان هر روز پیچیده‌تر و فشار آنها بر ملت ایران گسترده‌تر شد.

سردار سلیمانی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری که چهل سالی که پشت سر گذاشتیم مشحون است از شکست‌های پیاپی دشمنان در مقابل انقلاب و ایران اسلامی، گفت: بدون تردید در هیچ صحنه‌ای آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها در مقابل دولت ایران موفقیتی به دست نیاوردند و در چهل سال گذشته نیز استکبار جهانی نتوانسته موفقیتی در مقابل ایران کسب کند و در چهل سال دوم انقلاب نیز این دشمن زبون و شکست خورده در هیچ صحنه‌ای نخواهد توانست کوچک‌ترین موفقیتی را در مقابل انقلاب اسلامی کسب کند.

وی تصریح کرد: صحنه‌ای که امروز ما و جهانیان مشاهده می‌کنیم اعترافاتی است که در مؤسسات مطالعات راهبردی آمریکا، اروپا و دیگر کشورهای جهان در صدر بیانات و مقالاتشان مشاهده می‌شود و حاکی از این است که سیاست‌های دنیای سلطه در مقابل انقلاب اسلامی و ملت ایران شکست خورده که این شکست نصیب اردوگاه آمریکا و صهیونیست شده و همه اینها مدیون فداکاری‌ها و ایثارگری‌های شهدای ما در دوران مبارزه دفاع مقدس و جبهه‌های مقاومت است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: امروز ما شاهد هستیم که ملت ایران در سایه فداکاری شهدا و بزرگان اسوه صبر و ایثار و تلاش و مجاهدت همچون شهید «همدانی» و با تقدیم خون این شهدا و مدافعین حرم تبدیل به یک ملت الگو شده و دنیا ایستادگی ملت ایران را تمجید می‌کند.

وی در خصوص سیاست خبیثانه آمریکا، گفت: رهبر معظم انقلاب در مواجهه با سیاست خبیثانه فشار حداکثری آمریکایی‌ها راهبرد ایستادگی و مقاومت فعال را تدبیر کردند و ملت ایران در طول دو سال گذشته در چهارچوب همین راهبرد در مقابل دشمن صف‌آرایی کرد و با وجود مشکلاتی که در زندگی روزمره مردم ظهور و بروز یافت این ملت صبورانه در مقابل دشمن ایستاد و به صحنه آمد و با عزت و افتخار از آرمان‌هایی که امام(ره) برای ما ترسیم کرد دفاع کردند.

سردار سلیمانی ابراز داشت: امروز ما شاهد هستیم که این ملت بزرگ در چهارچوب راهبرد ایستادگی و مقاومت فعال در فضای راهبردی در برابر فشار حداکثری پیروزی و غلبه پیدا کرده و این یک پیروزی بزرگ است؛ وقتی که پیروزی در فضای راهبردی محقق می شود مقداری زمان لازم است که در سطح عملیاتی آثار خود را نشان دهد.

وی در ادامه افزود: ما در سطح عملیاتی شاهد نمایان شدن آثار پیروزی راهبردی ملت ایران هستیم و این مدیون ایستادگی ملت ایران و استمرار راه شهدا و استمرار راه شهید جبهه مقاومت، شهید «همدانی» توسط ملت ایران و مردم همدان است.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین ادامه داد: ملت ایران امروز در دنیا الگو شده و راهی را برای ملت‌های آزادی‌خواه و ملت‌هایی که در صدد هستند از زیر سلطه حکومت‌های وابسته آزاد شوند راهی را گشود و بی‌تردید منجر به تحقق این آزادی و رها شدن ملت‌های زیر سلطه از سلطه حکومت‌های وابسته به استکبار جهانی در جهان اسلام خواهد بود که آثار آن به خوبی نمایان است.

سردار سلیمانی با اشاره به اینکه امروز کشورهای منطقه توانستند در سایه فداکاری نیروهای مدافع حرم به حدی از پیروزی و موفقیت دست یابند، بیان کرد: روزی ناتو با آن همه قدرت نظامی تصمیم گرفته بود به کشور سوریه حمله کند اما وقتی دید مردم سوریه از ملت ایران الگو گرفته که توسط شهید «همدانی» در درون آن کشور انتشار یافته بود، آنها که تا لحظه شروع عملیات تصمیم به حمله داشتند، وقتی صحنه را دیدند عقب‌نشینی کردند.

وی گفت: تنها ۱۹ درصد از خاک سوریه و موقعیت‌های آن در اختیار دولت سوریه بود و ۸۱ درصد آن سرزمین در اختیار نیروهای داعش بود که محور مقاومت را دچار مشکل کرده بود که با الگو گرفتن از فداکاری و مدیریت شهید «همدانی» و انتشار تفکر عاشورایی و تفکر بسیجی و شکل‌گیری نیروی مردمی بسیج در آنجا نه تنها محور مقاومت به پیروزی رسید بلکه ناتو از دستیابی به اهداف نظامی خود در منطقه غرب آسیا باز ماند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین یادآور شد:  این مسئله منحصر به سوریه نیست و در عراق، لبنان، سرزمین‌های اشغالی و یمن نیز این اتفاق افتاد و امروز شاهد تحولات منطقه و شاهد عقب‌نشینی کشورهایی هستیم که بر مردم فشار آوردند و پنج سال بر مردم یمن جنگ را تحمیل کردند.

وی ادامه داد: امروز ملت یمن پیروز شده  و با افتخار و شهامت در مقابل متجاوزین ایستاد و این الگو راه جدیدی در مقابل ملت‌های مسلمان است.

سردار سلیمانی افزود: اگرچه ملت ایران هیچ‌گاه دنبال جنگ نبود و ما نمی‌خواهیم در بین جهان اسلام نزاع، جنگ و خونریزی باشد اما متأسفانه کشورهای وابسته در ادامه سیاست‌های آمریکایی‌ها و اروپائی‌ها در منطقه شرایطی را فراهم می‌کنند که این برنامه‌ها در منطقه غرب آسیا و بین کشورهای مسلمان محقق شود و در راستای تحقق سیاست‌های تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی و اقدامات خصمانه آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها حدود ۵۰۰ سال گذشته آنها همیشه در مقابل جهان اسلام دست به خونریزی،تجاوز و قتل و غارت زدند.

وی عنوان کرد: شهدای ما همچون شهید «همدانی» و شهدای مدافع حرم و شهدای دفاع مقدس گران سنگ‌ترین داشته خود یعنی جان خود را تقدیم کردند و یک راه جدید را به دنیا نشان دادند و امروزه ملت‌های آزاده با استناد به موفقیت‌ها و پیروزی‌های انقلاب اسلامی در مقابل اقدامات خصمانه آمریکائی‌ها و اروپائی‌ها می‌ایستند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به اینکه جهان اسلام در درون انقلاب اسلامی به پیروزی رسیده است، خاطرنشان کرد: در درون جهان اسلام یک حکومت مترقی به نام جمهوری اسلامی و مردم سالاری دینی محقق شده و این فشارها بر ملت ایران به خاطر این است که این الگو اگر در کشورهای مسلمان پیاده شود بخش‌های اساسی آن موفقیت را به دست آورده است.

وی با بیان اینکه ملت ایران در بخش‌های باقیمانده در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب با سرعت به قلل موفقیت دست پیدا خواهد کرد، گفت: اگر این الگو در مقابل چشمان ملت‌های مسلمان به صورت کامل ترسیم شود جایی برای آمریکائی‌ها و اروپائی‌ها در میان کشورهای مسلمان باقی نخواهد ماند و نمی‌توانند همچون گذشته منابع جهان اسلام را چپاول کنند.

 

سردار سلیمانی ابراز داشت: پیروزی انقلاب اسلامی راه تسلط بر جهان اسلام بود و آغاز یک راه جدید و زمینه‌سازی برای ظهور حضرت مهدی(عج) است که در این میان شهدای ما و شهدای استان همدان و در بین آنها سیدالشهدای استان سرلشکر شهید «حاج حسین همدانی» نقش بسیار برجسته‌ای دارد.

وی خاطرنشان کرد: در مورد نقش شهید «همدانی» کمتر صحبت شده و باید اسناد و کتب تراز بلندی منتشر شود که بیان کننده عملکرد این شهید در دوران مبارزه در کنار شهید محراب «آیت الله مدنی»، در دوران تثبیت انقلاب در مقابل منافقین، مقابل کودتاگران و مقابل تجزیه‌طلبان و هم در دوران دفاع مقدس در تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در استان همدان و تشکیل یگان‌های رزم به ویژه تشکیل لشکر انصارالحسین(ع) و همچنین تدارک و آماده‌سازی جبهه مقاومت باشد و بتوانیم عملکرد این شهید را بیان کنیم.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: شهید «همدانی» افتخاری برای استان همدان است که یکی از بزرگ‌ترین شهدای جبهه مقاومت و مدافع حرم بود و یک راه نورانی در عملکرد این شهید والامقام در پیش روی ما است و ما باید قدر این شهید را بدانیم و افتخار کنیم که در مسیر شهدا قرار بگیریم.