گروه استان‌ها ـ فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه نیروی دریایی سپاه با اقتدار از خلیج فارس صیانت و حفاظت می‌کند، گفت: اکنون امنیت مطلوبی در خلیج فارس حاکم است و علت برخی ناامنی‌ها حضور استکبار جهانی در این آبراه است.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس ؛سردار رمضان زیراهی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با تشریح جنگ تحمیلی و عملیات‌های رزمندگان اسلام در هشت سال دفاع مقدس اظهار داشت: عملیات کربلای ۵ و والفجر۸ از جهات گوناگون دارای ویژگی‌هایی بود که منطقه دوم دریایی سپاه عملیات‌های  مقابله به مثل  انجام داد.

وی با اشاره به برگزاری یادواره شهدای حماسه ۱۶ مهر ماه افزود:‌ شانزدهم مهر ماه سال ۶۶ به فرماندهی سردار نادر مهدوی و همرزمانش در مقابله مستقیم با نیروهای نظامی امریکا در خلیج فارس ضربات مهلکی بر پیکره دشمن وارد کردند و به شهادت رسیدند.

فرمانده منطقه دوم دریایی سپاه ۱۶ مهرماه روز نیروی دریایی سپاه دانست و خاطرنشان کرد: به همین مناسبت ۱۵ مهرماه محل شهادت سرداران مبارزه با آمریکا در خلیج فارس با حضور خانواده‌ها معظم شهدا و رزمندگان گلباران می‌شود.

سردار زیراهی افزود: ‌۱۶ مهرماه نیز در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر مراسم ویژه‌ای به یاد رشادتها و حماسه آفرینی‌های شهید نادر مهدوی و همرزمانش و بعد از ظهر این روز نیز مراسمی در گلزار شهدای بحیری برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه نیروی دریایی سپاه با اقتدار از خلیج فارس صیانت و حفاظت می‌کند خاطر نشان کرد: اکنون امنیت مطلوبی در خلیج فارس حاکم است و علت برخی ناامنی‌ها حضور استکبار جهانی در این آبراه است.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریای سپاه با اشاره به اینکه امنیت خلیج فارس توسط کشورهای حاشیه خلیج فارس که برادر و دوست ما هستند تامین می‌شود گفت:‌ استکبار جهانی برای تامین منافع نامشروع خود قصد ایجاد ناامنی در خلیج فارس دارد و با ایران هراسی و فراهم کردن جوی ناامن قصد دارد این منطقه را ناامن جلوه دهد ولی اکنون امنیت کامل و قابل قبولی در خلیج فارس حکم‌فرماست.

  • منبع خبر : تسنیم