اختتامیه نمایشگاه یاد یاران در میدان امام حسین(ع) با سخنرانی مسئول محترم نمایندگی ولی فقیه در سپاه حضرت محمد رسول ا...(ص) تهران بزرگ حجت الاسلام و المسلمین حاج آقانعیمی در جمع پیشکسوتان بسیجی و بسیجیان و خانواده های محترم معظم شهدا (شنبه 98/7/6)

  به گزارش خبرگزاری بسیج پرس ؛حجت الاسلام و المسلمین حاج آقانعیمی در ابتدا ایام عزای حضرت سیدالشهداء (ع) وشهیدان والا مقام دشت نینوا را به ساحت مقدس امام زمان(عج)  و همچنین ایام پاسداشت هشت سال دفاع مقدس و شهیدان دفاع مقدس و شهدای مظلوم مدافعان حرم تسلیت عرض نمودند.

مسئول نمایندگی ولی فقیه اظهار داشت : هشت سال دفاع مقدس پیامها ی زیادی داشته بنده در دقائقی به این پیامها اشاره میکنم.

درسالی که دشمن به ظاهر صدام خبیث و لعین به واقع همه جبهه استکباربه کشور ایران اسلامی و به نهال مقدس و نوپای انقلاب اسلامی هجمه کردند آن روز همانطور که اسنادش هست و پیشکسوتان در خاطر شریفشان هست وقتی صدام وارد خوزستان شد وعده داد که ۳ روز دیگر و بعداز هفته ای در تهران من ادامه صحبتی خواهم داشت و آن روزکشور ما بدلیل اینکه فاصله زیادی از پیروزی انقلاب نداشت و اقتضای آن دوران یک وضعیت خاصی بود، محاسبات دشمن به ظاهر به نظر می رسید که به واقع هم نزدیک خواهد بود و توانایی های کشور هم محدود و نیروهای مسلح ما در یک شرایط خاصی قرار داشتند و نهال نوپای بسیج و سپاه ما تازه شکل گرفته بود ، حتی از کمترین مهارتها هم بهره نداشتند.

حجت الاسلام نعیمی افزود: در سال۵۹ که جنگ شروع میشد نیروهای رزمنده ای که در قالب نیروهای مردمی وارد معرکه می شدند میدان عمل آنها در حوزه آموزش میدان واقع بود. من به عنوان کمترین این گزارش را بدهم که آن روزها ۱۸ سال سن داشتم ، وقتی که برای عملیات بیت المقدس و فتح خرمشهرسال۶۱ مارا اعزام کردند از همین پادگان سازمان بسیج که آن موقع پادگان ۲۱حمزه نام داشت ، کل آموزش آن روز ۷ روز بود که در این ۷ روز وقتی آموزش می دادند می گفتندکه وارد معرکه جنگ تمام عیار بادشمن بشوید و آن هم چه دشمنی من گاهی انتقاد می کنم به سازنده ی فیلم های جنگی که درست می کنند ، طوری نشان می دهند که انگار این سربازان بعث یک مشت ترسوی بی عرضه و بی مهارت هستند. برادران و خواهران ایمانی و خانواده های محترم معظم شهدا برای اینکه قدرشناس مجاهدین آن عرصه ما باشیم باید ببینیم طرف مقابل ، آنها چه کسانی بودند ، افرادی کاملا مجهز و متبهر و هوشمند و دارای تجهیزات به روز و  کاملا حرفه ای بودند.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه تصریح کرد: یک نمونه برایتان عرض کنم در یک عملیات هایی که انجام شده (عملیات والفجر۸ ) سال۶۴ در منطقه فاو وقتی از رودخانه اروند  عبور می کردیم ۱۲۰۰ متر عرض این رودخانه بود، دشمن تمام تجهیزات به اصطلاح بازدارنده خطوطش را تعبیه کرده بود این خورشیدی ها و سیم خاردارهاو تله هایی قرار داده بود و رزمنده مجاهد این کشور و فرزندان این ملت که از قری ،استانهای مختلف با گویشها و مذهب و ادیان مختلف فقط به صرف اینکه دل در گرو رهبرشون امام فقیه داده بودند ، باعبور از یک مانع طبیعی ۱۲۰۰ متر عرض با سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت و آنقدر سرعت آب زیاد بود که اگر یک شیئی داخل آب قرار می گرفت یک ساعت بعد ۱۰۰ کیلومتر آب این رو به آن طرف می برده و در همچین فضائی یک فرزند مجاهد ملت بتواند این صف را بشکند و به آن طرف ببرد بدون تجهیزات و این از حقائق جنگ بود در صورتی که دشمن دارای تجهیزات کامل و امکانات مدرن و به روزبود.

حجت الاسلام نعیمی در ادامه  ابراز داشت: بنده در دانشگاه علوم پزشکی به فرماندهان و خلبان های نیروی هوائی کشورعرض کردم که ماهم با کمترین امکانات توانستیم به خاک عراق بزنیم و به آنها گفتم فرزندان این ملت بدون هیچ  عده و عده ای توانستند به خاک عراق بزنند و صدها تانک در معرکه جنگ بود ، جوان تمام قامت ایرانی در مقابل تانگ دشمن می ایستاد وآن را منهدم می کرد.

این قدرت و قوت دشمن که تمام امپراطورهای استکباری پشت سرشان بودند همانطور که الان هم هستند. تمام سختی هایی که امروز گاهی اوقات ما شاهد آن هستیم در مملکت صدها و هزار برابر آن به مردم ماتحمیل می شد.

ملت شریف ، برادران و خواهران ایمانی آن که فرزند مجاهد این ملت را تجهیز کرد که در مقابل دشمن بایستد فرهنگ عاشورائی که برگرفته از شهادت حضرت اباعبدا… الحسین(ع) و وابستگی به این خاندان بود. تمام شبهایی که تا به صبح عملیات می شد ذکر یاحسین بود که بین رزمندگان نجوا می شد. حسین حسین شعار ما ، شهادت افتخار ماست و قال الصادق(ع) و قال الباقر(ع)برای ما کارساز بود.لذاشما می بینید بیشترین هجمه به معنویت صورت می گیرد چون قدرت مؤلفه ی ایران اسلامی معنویت و عفاف جوانان این ملت است ، تمام هجمه هایی که از طرف دشمن صورت می گیرد در راستای تضعیف ایران اسلامی است.

 

مسئول نمایندگی ولی فقیه در پایان خاطرنشان کرد: افتخار داریم این را به استحضار شما ملت شریف برسانیم که هر نوع تهدیدی دشمن توسط هرکس که در عالم می شود اگر چه هیچ نقشی نداریم ولی این نقش را داریم که این فرهنگ عاشورائی ملت را امروز در تمام اقسا نقاط جهان به منصه ظهور رساندیم. تمام تجهیزاتی که امروز دشمن دارد ناکار آمد و ناتوان هست و این را هم به عنوان وعده ی الهی بدانیم، اگر با خداوند نصرت کنیم وعده ی الهی این است که خدا ما را نصرت خواهد کرد و هرچه که امروز دارد اتفاق می افتد تفسیر این آیه است(ان تنصرا… ینصرکم و ثبت اقدامکم). امید داریم همه در تأسی به ولی معظم فقیه راهی بکار بگیرند که تا مجد وعظمت اسلام برای همیشه در مملکت ما ماندگار و توسعه یابد امابدانیم آنچه امروز اتفاق می افتد محصول چنین تفکری هست این تفکر همان تفکری است که در قالب فعالیتهای عزیزانممون در طی این چند روز در این مکان مقدس و در این میدانی که به نام مقدس سیدالشهداء نام گرفته و من همینجا از تمام کسانی که زحمت کشیدند فعالیتهای این چند روز را سامان دادند در غرفه های مختلف و در برنامه های نمایشی و آئینی رزمایش ها وفعالیتهای فرهنگی برادران و خواهران ایمانی که زحمت کشیدند سپاسگذاریم را اعلام میکنم و برای عزیزان ناجا و ارتش و برادران عزیز خودم در سپاه و بسیج خداوند انشاءا… اجر جزیل به همه آن عزیزان و همه ملت شریف ایران علی الخصوص خانواده های معزز و معظم شهیدان گرانسنگ ما که عزت و شرف ما در گرو مجاهدت آنهاست.