فرمانده سپاه تهران بزرگ : زنان و مردان مومن کسانی هستند که صادقانه بر عهد خود با خداوند متعال ایستادند .عده ای از ان ها این عهد و پیمان را به پایان رساندند و به شهادت رسیدند و عده ای دیگر منتظر اند تا براین عهد خود وفا کنند البته در این تعهد و پیمان ودر این انتظار تاخیر وجود دارد.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس : روابط عمومی ناحیه مقاومت بسیج شهید مطهری ، فرمانده سپاه تهران بزرگ : زنان و مردان مومن کسانی هستند که صادقانه بر عهد خود با خداوند متعال ایستادند .عده ای از ان ها این عهد و پیمان را به پایان رساندند و به شهادت رسیدند و عده ای دیگر منتظر اند تا براین عهد خود وفا کنند البته در این تعهد و پیمان ودر این انتظار تاخیر وجود دارد.

محمدرضا یزدی فرمانده سپاه تهران بزرگ : ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس در این خصوص اظهار کرد: با توجه به گرامیداشت هفته دفاع مقدس ، به هنگام فراسیدن این هفته ، یاد شهدا و ایثار گری های جانبازان و رزمندگانمان ، پدران و برادران این ملت جهت دفاع از انقلاب و اسلام و کشور زنده میشود .روزی ما در کشورمان در همین مناطقی که مرکز شهر هستند از جمله منطقه ۷ .نگران بودیم که معمان و چهره های شاخص اداری و دیگر اقشار زحمت کش این ملت ترور نشوند و مراقب بودیم که در هرنقطه ای از کشور اگر اشوبی به پا شود دفاع کنیم . امنیت خوزستان، سیستان وبلوچستان و کرمان و ….دغدغه ما بود که چگونه در مقابل خیانت خائنان و خباثت دشمنان بیرونی مقابله کنیم. روزی که صدام با کمک دشمنان جهانخواران انروز با کمک بیش از ۳۶ کشور به ما حمله ور شدند نگران این بودیم که چگونه خاک از دست رفته و تصرف شده را پس بگیریم .روزی خواسته ی بازسازی کشورمان را داشتیم اما نگران این بودیم که چگونه دشمنان مانع میشوند در بازسازی این مرزو بوم .روزی که ما میخواستیم انرژی هسته ای را که حق و سهم کشورمان بود را برای کشورمان و مردمانمان به ارمغان بیاوریم. نگران بودیم چگونه با کسانی که با پیشرفت کشورمان مخالف هستند مبارزه کنیم و این حق را در دنیا تثبیت کنیم .در حقیقت در آن دوران ما در تلاش بودیم که بازدارندگی ایجاد کنیم .دورانی که سعی میکردیم کاری کنیم دشمنان ما نتوانند مانع پیشرفت ما شوند.

 

یزدی در ادامه افزود : به برکت خون شهدا و مجاهدت ها ی جانبازان ، ایثارگران و رزمندگان ما و صبر و مقاومت خوانواده های شهدا و مردم عزیزمان ،مردان شجاع و زنان قیور و دلاورمان امروز دشمنان ما در مقابل عظمت ، اقتدار ، و عزت مردم ما زانو به زمین زدند . انها درلابه لای راه رو ها و اتاق ها و پشت پرده ها به دنبال این هستند که با یک دیپلمات کشورمان مذاکره ای به عمل آوردند و یک عکس یادگاری بگیرند. ان روزی که انها داعش و القائبه و طالبات را ایجاد کردند، آنها عربستان و بحرین را مصلح برای اشوب یک منطقه مصلح کردند، فکر نمیکردند که رژیم جمهوری الامی با توان و قدرت خود کاری کند که نقشه های انها نقش براب شود .امروزه انها به دنبال این هستند که در مقابل ما بازدارندگی ایجاد کندد و نگران این هستند که جمهوری اسلامی ایران با فرزندان قیور خویش چگونه نقشه های انها را نقش براب میکند ،چگونه طعم شکست را در یمن،افغانستان و سوریه به کام انها میچشاند .امروز دشمنان ما پذیرفته اند که جوانان انقلابی و مسلمان جمهوری اسلامی پیشرو ، باتوان، با انگیزه ،با ابتکار به خدا و اعتماد به وعده های الهی فرامین رهبرخویش را گوش فرا میدهند و به مستضعفین و محرومین عالم نوید رهایی میدهند. دشمنان ما که روزی مدعی بودند ما به خلیج فارس آمده ایم تا امنیت خلیج فارس و امنیت کشور های دیگر را برقرار کنیم ،امروز طعم شکست را در سقوط هواپیمای بی سرنشین گران قیمتشان کشیدند .

انها امروز در مقابل مردم مناطق دیگر آبرویی ندارند ، مردم منطقه خطاب به آنها میگویند : اگر شما میتوانستید امنیت خودرا برقرار میکردید. هنگامی که کشتی نفتکش انگلیس ازآن کشور وارد خلیج فارس شده بود و مخاترات زیست محیطی و الودگی زیستی را در انجا ایجادکرده بود ،توقیف شد به آب های ما می آیند و دو هواپیمای امریکایی درفراز قایق های نیروهای بسیجی ما و پاسداران ما ، قرار میگیرد و پیا م دور شدن از ان کشتی را میدهند که پاسخ نیروهای ماچنین بود : اگر در ماموریت ما خللی ایجاد کنید برخورد جدی صورت خواهد گرفت ،از منتطقه خارج شوید .وانها به سرعت منطقه را ترک میکنند. خود آنها به تمسخر در پارلمان انگلیس میگویند ما یک روزی بریتانیای کبیر بودیم .با کاری که به همت جوانان ایرانی صورت گرفت امروز بریتانیای صغیر هم تعریف شده ایم . این ایستادگی مقاومت و صلابت مرم ما باعث شد دشمنان ما در مقابل نیروهای قدرتمند ما ،در منطقه زانو به زمین بزنند خار بشوند و التماس کنند که با ما برسر میزی در ودر پشت یک پرده ای چند کلمه ای مذاکره کنید . گرچه ما به انها اعتماد نداریم .خباثت و خیانت و عدم تعحد انهارا بارها چشیده ایم و ملاحضه کردیم که چگونه بدقولی و بد عهدی کردند .دیدیم که خلاف تمام قواعد بین المللی چگونه در منطقه اشوب به پا کردند و به تعهدات خویش عمل نکردند. دیدیم که چگونه با صلاح های خود برخی از کشور های عربی را تشویق کردند که در منطقه کودکان بی دفاع و زنان و پیرمردان بی گناه را به اتش خون کشیدند .

 

محمد رضا یزدی در رابطه با خون شهیدان و دفاع مقدس ابراز کرد: امروزه ما در ۳۹ امین سال عبور از دفاع مقدس حضور شهدایمان را از هرروزی بیشتر احساس میکنیم و امروز جوانان ما نشان دادند که از جوانان صدر انقلاب اگر بهتر نباشند کمتر نیستند .این فرموده رهبر وامام راحل ماست ،واین را به عینه دیدیم ، دیدیم که درعرصه های مختلف جوانانمان و نوجوانانمان چگونه در عرصه محرومیت ضدایی ، کمک به مردممان ، زلزله حضور پیدا کردند.امثال بچه های بسیجی استان تهران که پس از گذشت چند روز خانه هایی برای مردمان غیوروعزیز کرمانشاه ساختند. پس از گذشت ۶ماه ۱۵۰ خانه دائمی را نیز ساختند و به مردم زلزله زده و هم وطنان خود هدیه کردند که هنوز هیچ سازمانی برای ساخت خانه های دائمی اقدامی به عمل نیاوردند . در ماجرای سیل ابتدای امسال قبل از اینکه هر شخصی حرکتی انجام بدهد هنوز در گلستان سیل رخ نداده بود بارندگی ها در مازندران بود تجهیزات و دستگاه های مهندسی سپاه تهران و بسیج تهران به کمک انها شتافت و بعد سپس در اب قلا بچه های غیور بسیجی تهران ؛زنان و مردان دلاور در ابقلا کمک به عمل آوردند تا مردم از گزند سیل درامان بمانند .هنوز در ابقلا بودیم که درخوزستان سیل امد سوسنگرد ، ابلاویه .استان هویزه ، بازهم حضور بسیجیان و پاسدارا ن مردم تهران در اقشار مختلف از نیروی مختلف ارتش شهرداری و سایر دستگاه ها به خوزستان رفتند و درانجا هنوزهم مستقر هستند ومشغول اسکان سازی هستند .اینها دشمنانمان را متذلذل میکنند مردد میکنند .؛ انها تصور میکردند که دیگر هیچکداممان از این بچه ها علاقه ای ندارند که مانند همت و حسن تهرانی مقدم و دستواره و سعید سلیمانی و …امثال انها بشوند اما تماشاگر این بودند که از میان همین جوانان امثال شهید حججی ها برخواستند و امروز جوانان ما عاشقانه برای حضور در صحنه های سخت اماده د و در اروزوی این اند که راه همت و حججی را طی کنند و در پیش بگیرند . ما بعد از گذشت ۳۹ سال از اغاز جنگ ایام خیانت و خباثت و تجاوز دشمنان را برای ایستادگی مردممان و مقاومت مردممان گرامی بداریم مردم ما باشروع جنگ در کنار هم ایستادند و این ایستادگی پیروز ی و موفقیت را رقم زد .دشمنان ما امروز به دنبال این هستند که بین مردم ما تفرقه افکنی کنند و مردم مارا جداکنند و بین انها ایجاد اختلاف کنند .با پایان سلیقه های سیاسی ، قومی مذهبی و همینطور بین مسئولین ودر نهایت بین مردم و مسئولین امام و رهبری جدایی بیاندازند.

 

سردار یزدی فرمانده سپاه تهران بزرگ در پایان خاطر نشان کرد : امروز ما باید تمام تلاش خودرا بکنیم که همبستگی واتحاد وامادگیمان را در زیر پرچم رهبری و اطاعت از امام به دنیا نمایانگر باشیم و بگوییم ما مردمی هستیم که یکبار طعم تلخ عدم حضور در کنار امام را در سال های گذشته تماشاگر بودیم و امروز دیگر دوری از امام و بیتوجی به فرامین امام را تحمل نخواهیم کرد. امروز شهدا مظهر اقتدار و عزت کشورمان هستند .جهت اینکه ما بدانیم در گذشته ما موفقیت های عظیمی دا در دنیا رقم زدیم و کشور موفقی بوده ایم بعد از گذشت ۴۰ سال هنگامی که به گذشته نگاه میکنیم ما تماشاگر موفقیت های بسیاری میشویم . دشمن میخواه مارا از گذشته پشیمان کند همانگونه که در دوران دفاع مقدس بعد از پذیرش قطعنامه میخواست اینکاررا انجام دهد .امروز امام ما این پیام را یادآور شد که ما درگذشته حتی یک لحظه پشیمان نیستیم .امروز هم امام ما در چهلمین روز انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب فرمودند :ما از گذشته پشیمان نیستیم و گذشته خوبی داشتیم .البته در گذشته سختی ها و ناملایمات ها و خیانت هایی داشتیم که حرکت چرخ انقلاب را گاهی اوقات کم کرده و متوقف کرده اما مسیر، مسیر صحیحی بوده که در حال حاضر میپیماییم و البته در این جلسه ما به دنبال گلایه نیستیم..مردم ما شایستگی هایی بیش از اینها را دارند.گام دوم انقلاب را باید محکم تر، عالمانه تر وهوشمندانه تر از گذشته برداریم .توجه به کلیه ارمان ها و فرامین اماممان میتواند این گام را برای جوانانمان سخت تر بکند اما انگیزهآنها بیشتر خواهد بود..

 

ان شاالله خداوند متعال به کار و تلاش همه ی مسئولین ما برای کشور و شما عزیزان بسیجی و پاسدار و سرباز برکت بیشتری بدهد.امیدواریم خداوند راه رسیدن به ارمان هارا برایمان سهل کند و قدم هایمان را در این را محکم و ان شاالله به زودی پرچم انقلاب اسلامی به دست با کفایت امام و رهبرمان تحویل اقا و مولایمان حضرت ولی عصر تعالی فرج الشریف بشود.