رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش گفت: ما ۸ سال دفاع مقدس در برابر تهاجم جهانی ایستادیم و در حقیقت پشت متجاوزان و زیاده‌خواهان و جنگ‌طلبان خارجی را به خاک مالیدیم و این به همت نیروهای مسلح از جمله ارتش جمهوری اسلامی بود.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس ؛ حجت الاسلام عباس محمدحسنی  رییس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش در جمع کارکنان تیپ ۱۸۱ شهید سلیمی اسلام‌آباد غرب، با بیان این که مومن نباید دو بار از یک روزنه گزیده شود گفت: ما اینک در شرایحجت الاسلام عباس  طی هستیم که آمریکا تحت عنوان مذاکره درصدد فریب دوباره ملت ایران است و ما با پیروی از حدیث پیامبر اکرم (ص) مبنی بر اینکه مومن دو بار از یک سوراخ گزیده نمی شود، باید حواسمان جمع باشد که یک بار دیگر تحت عنوان برجام دوم سرمان کلاه نرود.

رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش افزود: ما یکبار پای معاهده رفتیم و با هدف نرمش قهرمانه تا حدودی از حق خود کوتاه آمدیم، برای اینکه در افکار عمومی داخل و خارج متهم به لجاجت نشویم ، اما ترامپ نادان و دروغگو برجام را پاره و امضای رییس جمهور سابق آمریکا (باراک اوباما) را بی‌ اعتبار کرد، در نتیجه ما دیگر به آمریکایی‌ها هیچ گونه اعتمادی نداریم.

حجت الاسلام محمدحسنی خاطرنشان کرد: امروز دنیا به خوبی می‌داند که اگر انصاف در میان باشد ملت ایران اهل مذاکره است و پذیرش برجام نیز پاسخی بود به یاوه گوئی های برخی از اجانب پرستان داخلی‌هایی که مدام می‌گفتند نباید لجاجت کنیم.

وی ادامه داد: اکنون که عهد شکنی آمریکا برای همگان آشکار شده است دیگر نباید تن به معاهده‌ای بدهیم که باخت-برد و به نفع دشمن باشد. کدام ایرانی با غیرت می‌پذیرد که وارد مذاکره ای بشویم که نتیجه آن باخت است.

وی با بیان اینکه عدم اعتماد ما به آمریکا همچون عدم اعتماد پیامبر اکرم (ص) به ابوعره است که بار اول در جنگ بدر به او اعتماد کرد اما بار دوم در جنگ احد دیگر به او اعتماد نکرد و سزای او را کف دستش گذاشت.

وی اضافه کرد: می‌گویند چرا کوتاه نمی‌آیید؟! از چه کوتاه بیاییم؟ مگر کسی می‌تواند از عزت خود کوتاه بیاید؟ اگر ترامپ قابل اعتماد بود و برجام را پاره نمی‌کرد ممکن بود اعتماد به آمریکا مورد بازخوانی قرار گیرد اما با توجه به عهدشکنی و دروغ ‌گویی آمریکایی‌ها هیچ عاقلی به دروغگو اعتماد نمی کند پرواضح است که ملت ایران هم هرگز به ترامپ دروغگو نمی تواند اعتماد کند.

  • منبع خبر : ایلنا