رئیس مجلس شورای اسلامی ضمن اینکه از مرکز پژوهش‌‌های مجلس خواست تا گزارشی از اقدامات قوه‌مقننه در راستای اجرای بیانیه گام دوم انقلاب ارائه دهد، گفت: برای تهیه این گزارش بازه زمانی برای مرکز پژوهش‌ها در نظر گرفته‌ایم.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس ؛حسینعلی حاجی‌دلیگانی نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز(یکشنبه، ۷ مهر) پارلمان با اشاره به نطق پیش از دستور لاریجانی درباره ابلاغ سیاست‌های کلی قانون اساسی توسط مقام معظم رهبری، خطاب به رئیس مجلس، گفت: از شما درباره نکاتی که درباره ابلاغ سیاست‌های کلی قانون اساسی ارائه کردید، تشکر می‌کنیم، امیدواریم به موقع مواردی که اشاره کردید، عملیاتی شود.

وی افزود: امیدواریم وظایفی که مجلس در قبال بیانیه گام دوم که رهبر انقلاب فرمودند و حداقل دو مرتبه جنابعالی در مجلس، نکاتی مطرح کردید، عملیاتی شود.

نماینده مردم شاهین‌شهر در مجلس اظهار داشت: قرار بود مرکز پژوهش‌های مجلس، بر روی بیانیه گام دوم و وظایف مجلس نسبت به آن گزارشی تهیه کند که نمی‌دانیم این گزارش به عمر مجلس قد می‌دهد یا نه؟ با این حال هنوز برون‌دادی رخ نداده و درباره وظیفه مجلس در قبال بیانیه گام دوم که مربوط به ۴۰ سال دوم انقلاب می‌شود، ارائه نشده است.

براساس اینه گزارش، علی لاریجانی رئیس مجلس که ریاست جلسه  را به عهده داشت، در پاسخ به تذکر حاجی‌دلیگانی، گفت: برای تهیه این گزارش بازه زمانی برای مرکز پژوهش‌ها در نظر گرفته‌ایم که هنوز این مرکز گزارشی ارائه نداده است، از آقای جلالی می‌خواهیم هر چه سریع‌تر نسبت به ارائه این گزارش اقدام کند.