فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) گفت: 186 پروژه محرومیت‌زدایی در استان توسط این قرارگاه به انجام رسیده است .

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس ؛دکتر سعید محمد فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) در مراسم افتتاح و بهره‌برداری از ۱۰۰۵ پروژه عمرانی محرومیت‌زدایی سپاه با حضور سرلشکر سلامی در استان ایلام گفت: توسعه آب و خاک یکی از بحث‌های مهم برای رونق تولید در استان ایلام محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: الحمدلله در پروژه طرح گرمسیری در مهران ۱۴هزار هکتار آماده کردیم و با تأمین مالی إن‌شاءالله بتوانیم آن را زیر کشت ببریم و مردم از این طرح که مقام معظم رهبری از اعتبارات صندوق توسعه ملی به این طرح اختصاص داده بودند بهره‌مند شوند.

دکتر محمد گفت: سد کنگیر در استان ایلام نیز یکی دیگر از پروژه‌های قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) در استان می‌باشد.

محمد افزود: در سیل اخیر با توجه به اینکه ارتباط استان ایلام و لرستان در رودخانه سیمره قطع شد، دو پل توسط سپاه ساخته شد و به استان اهدا گردید.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با اشاره به فعالیت‌های محرومیت‌زدایی در استان ایلام گفت: ۱۸۶ پروژه محرومیت‌زدایی در استان توسط قرارگاه خاتم‌الانبیاء(ص) صورت گرفته است که مهمترین آنها ۵۶ باب مسجد، دو طرح آبرسانی، چهار اماکن ورزشی، ۱۱ حسینیه، ۱۱ پل روستایی، ۹ کیلومتر راه روستایی، ۵۸ سرویس بهداشتی و شش مدرسه می‌باشد.

وی ادامه داد: در مباحث اشتغالزایی و بسته‌های معیشتی نیز مبلغ یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در استان ایلام هزینه شده است.

دکتر محمد تصریح کرد: هزار بسته تحصیلی و ۱۰۰ جهیزیه در استان توزیع می‌شود و همچنین سه کارگاه خیاطی برای زنان بدسرپرست و بی‌سرپرست با تمام امکانات و تجهیزات ایجاد خواهیم کرد.

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) یادآور شد: ۲۳ هزار هکتار اراضی مستعد در منطقه فکه وجود دارد که با وزارت جهادکشاورزی هماهنگ کردیم و سعی بر این داریم که همه این اراضی را زیر کشت ببریم، ۱۰ هزار هکتار را توافق اولیه کردیم و تحویل ما شده که شش هزار هکتار از این زمین‌ها تسطح شده و شبکه آبیاری تنظیم گردیده و امروز با فرمان فرمانده کل سپاه آغاز می‌شود و این شش هزار هکتار از اراضی امسال زیر کشت خواهد رفت و به تعاونی‌ها واگذار می‌شود.
وی در پایان گفت: تاکنون ۵۰ هزار هکتار از اراضی را سبز کرده‌ایم و حدود ۱۰۸ شرکت تعاونی با عضویت ۱۸ هزار نفر تشکیل شده و بعد از اینکه اراضی به ثمر رسیدند به تعاونی‌ها واگذار می‌شوند و این یک کار مردم‌نهاد است.

  • منبع خبر : سپاه نیوز