جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز‌ انقلاب اسلامی دیگر منحصر به ایران نیست و از مرزهای انقلاب اسلامی فراتر رفته است.

به گزارش خبرگزاربسیج پرس ؛دریادار علی فدوی جانشین فرمانده‌کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شامگاه امروز در یادواره شهدای محله کن طی سخنانی اظهار داشت: زبان و عمل ما باید همان راهی را که شهدا رفتند طی کند. شهدا در وصیت‌نامه‌هایشان توصیه‌هایی به ما می‌کنند که تأکید به عمل بر تکالیف دارد زیرا آنها درک کردند در صورتی که به وظایف خود عمل کنند رضایت خداوند را جلب می‌کنند.

وی افزود: هر کسی در هر جایی که قرار دارد تکلیفی که خدا برای او مشخص کرده می‌داند و اگر ما تکلیفی که خدا برای ما مشخص کرده انجام دهیم در بن‌بست نمی‌مانیم.

فدوی ادامه داد: ما در چهل سالی که از انقلاب می‌گذرد این موضوع را به‌چشم خود دیدیم. خداوند با کسی تعارف ندارد و اگر اوامری را که مشخص کرده انجام ندهیم توفیقی نخواهیم داشت.

جانشین فرمانده‌کل سپاه گفت: نیروهای اسلام در جنگ احد به تکلیفی که پیامبر(ص) برای آنها مشخص کرده بود عمل نکردند و شکست خوردند. در جنگ حنین هم چنین شد. اما در این دو جنگ تنها امیرالمؤمنین(ع) بود که از پیامبر دفاع کرد.

وی تصریح کرد: از اول انقلاب اسلامی مردم ما پای کار بودند و خداوند هم به وعده‌هایش عمل کرده است و امروز ما صاحب این عزت و اقتدار هستیم. این عزت و اقتدار جمهوری اسلامی در طول تاریخ ایران کم‌سابقه است. به‌برکت انجام تکالیفی که خدا مشخص کرد امروز صاحب عزت هستیم.

فدوی ادامه داد: در طول این چهل سال مردم ما پای هر کاری رفتند با پیروزی مواجه شدند. سخت‌ترین کار کاری است که انسان باید برای آن جانش را دهد و ما این کار را کردیم. حال اگر در کارهای آسان‌تر نیز از همین قاعده پیروی کنیم پیروز خواهیم شد.

جانشین فرمانده‌کل سپاه اظهار داشت: اگر برای حل مشکلات اقتصادی هم از همان قاعده خداوند پیش می‌رفتیم حل می‌شد و اگر کار برزمین‌مانده‌ای در کشور هست یعنی پای کار حل آن نرفته‌ایم. ما بعد از گذشت چهل‌سالگی انقلاب به تکیه‌گاه دست پیدا کرده‌ایم که اگر این چنین نبود امروز ما این وضعیت را نداشتیم. در طول تاریخ غیر از چند مقطع در زمان پیامبر(ص) و ائمه(ع) دشمنی به این بزرگی با اسلام وجود نداشته است.

وی با بیان اینکه “در این زمانِ ما، همه مستکبرین عالم در یک اتحاد علیه ما جمع شدند” گفت: اما بر اثر عمل به تکالیفی که ما انجام دادیم ما برنده این دعوای حق و باطل هستیم. اوضاعی که در این چند ماهه در منطقه می‌بینید به‌خاطر آن است که ما به تکلیف خود عمل کردیم و خداوند هم به ما کمک کرد.

فدوی عنوان کرد: شهدا به ما یاد داده‌اند که تکلیف ما چیست. ما به‌برکت شهدا و انقلاب اسلامی بیش از چهل سال است که به حرف شیطان گوش نداده‌ایم.

جانشین فرمانده‌کل سپاه تأکید کرد: امروز انقلاب اسلامی فقط منحصر به ایران نیست و از مرزهای ایران فراتر رفته است. امروز قلب مردم یمن همان‌طور برای انقلاب می‌تپد که مردم ما دلشان برای انقلاب می‌تپد. امروز بیش از ۳۰ سال از پایان جنگ می‌گذرد اما کسی جرأت نکرده یک تیر به‌سمت ما بیندازد. آنها گفتند ابتدا به‌سراغ طرفداران انقلاب اسلامی می‌روند تا آنها را شکست دهند اما در هیچ موردی موفق نشدند. اگر همه مستکبرین در مقابل قدرتی که به خدا متصل است جمع شوند شکست می‌خورند.

وی خاطرنشان کرد: باید بر این روندی که در این چهل سال داشته‌ایم پای بفشاریم و بدانیم راه رستگاری پیروی از منویات امامین انقلاب اسلامی است.

  • منبع خبر : تسنیم