رئیس پلیس راهور ناجا گفت: در مجموع ۲۲۶ هزار نفر از نیروهای پلیس در طرح اربعین حضور خواهند داشت؛ در این طرح چهار هزار و ۳۹۳ دستگاه خودرو و موتورسیکلت به کار گرفته می شود و ۱۱ هزار و ۴۴۰ نفر به صورت نیروی پیاده در خدمت رسانی به زائران فعالیت خواهند کرد.

به گزارش بسیج پرس ، سید کمال هادیانفر روز چهارشنبه در نشست کمیته هماهنگی اجرای طرح های ترافیکی که با دستورکار ارایه گزارش طرح تابستانی و هماهنگی اجرای طرح ترافیکی اربعین و با حضور نمایندگان سازمان های مسئول در ترافیک برگزار شد، افزود: اربعین امسال به دلیل حذف ویزا متفاوت و پرتردد خواهد بود؛ از این رو، پیش بینی می شود شاهد افزایش ۳۰ تا ۵۰ درصدی زوار باشیم.

رئیس پلیس راهور ناجا اظهار داشت: باید با تمام وجود و انگیزه به عنوان وظیفه دینی و اخلاقی در این مراسم نقش داشته باشیم تا زائران در کمال آرامش و امنیت و بدون هیچ دغدغه ای تردد کنند.
وی با اشاره به این که پلیس راهور در دو مرحله فعالیت خواهد داشت، یادآور شد: از ۱۷ مهرماه آماده پذیرایی از زائران هستیم که تا سی ام اربعین ادامه خواهد داشت و مرحله دوم فعالیت ناجا برای بازگشت زوار پیش بینی شده است.
سردار هادیانفر با اشاره به این که یکی دیگر از تفاوت های اربعین امسال، افزوده شدن مرز خسروی به مسیرهای تردد است، یادآور شد: ساعت تردد به خسروی هنوز تا ساعت ۱۴ بعدازظهر است که امیدواریم بتوانیم ساعت تردد را به ۲۴ ساعت برسانیم. در این صورت برآوردهای ما به دلیل استقبال شهروندان به خاطر فاصله کوتاه تر بود و مرز خسروی تا حرمین شریفین متفاوت خواهد شد. اما در غیر این صورت مسیر مهران همچنان پرتردد خواهد بود.
این مقام نظامی تصریح کرد: امسال نزدیک به یک میلیون میهمان خارجی از کشورهای شرقی برای شرکت در مراسم اربعین خواهیم داشت که اسکورت آنان با پلیس راهور ناجا است.

  • منبع خبر : ایرنا