در آستانه هفته نیروی انتظامی و مقارن با ایام سوگواری ماه‌های محرم و صفر، اجرای طرح "حرم تا حرم" به منظور متبرک کردن پاسگاه‌های مرزی ایران به پرچم مقدس گنبد امام رضا (ع) روز پنجشنبه طی آیینی در حرم مطهر رضوی آغاز شد.

به گزارش بسیج پرس ، اجرای این طرح همراه با تحویل پرچم حرم مطهر امام رضا (ع) توسط خادمان بارگاه منور رضوی به فرمانده مرزبانی استان خراسان رضوی در صحن انقلاب اسلامی و در نزدیکی پنجره فولاد حرم آغاز شد.

فرمانده مرزبانی خراسان رضوی در تشریح این طرح گفت: طرح حرم تا حرم (مشهد تا کربلا) با محوریت متبرک کردن پاسگاه‌های مرزی با پرچم حرم امام رضا (ع) اجرا و در این طرح پرچم به تمام استان‌های مرزی منتقل می‌شود و مرزبانان ایران اسلامی در نقاط صفر مرزی این پرچم را زیارت می‌کنند.

سردار ماشاء الله جان نثار افزود: پس از آن طی هماهنگی‌های انجام شده با مرزبانی عراق، پرچم امام رضا (ع) به حرم امام حسین (ع) در کربلا منتقل می شود و بعد از مدتی این پرچم همراه با پرچم حرم امام حسین (ع) به مرزهای ایران منتقل و تحویل مرزبانی جمهوری اسلامی ایران می شود.

وی اضافه کرد: در نهایت این دو پرچم طی مراسمی باشکوه به بارگاه مطهر امام رضا (ع) منتقل و به موزه آستان قدس رضوی سپرده خواهد شد.

  • منبع خبر : ایرنا