سکه تمام‌ بهار آزادی در بازار تهران امروز به ۴میلیون و ۳۰ هزار تومان، طلای ۱۸عیار هم ۴۰۷ هزار و ۷۰۰ تومان و قیمت دلار در صرافی‌های بانکی ۱۱ هزار و ۴۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس ،امروز در بازار آزاد قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید با ثبات نسبت به روز کاری قبل، ۴ میلیون و  ۳۰ هزار تومان و سکه بهار آزادی طرح قدیم ۳ میلیون و ۹۹۴ هزار تومان معامله می‌شود.

در بازار آزاد هر قطعه نیم‌سکه بهار آزادی ۲میلیون و ۶۸ هزار تومان، ربع‌سکه یک‌میلیون و ۲۵۹ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی  ۸۶۹ هزار تومان فروخته می‌شود.قیمت طلای ۱۸عیار هم ۴۰۷ هزار و ۷۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است. ضمن آنکه هر اونس طلا در بازارهای جهانی با قیمت ۱۵۰۱ دلار معامله می‌شود.

کاهش چشم گیر قیمت ارز در روزهای گذشته موجب شد تا قیمت دلار که اول تیرماه ۱۳ هزار تومان بود در کمتر از یک ماه به مرز ۱۱ هزار تومان نزدیک شود. اختلاف  قیمت دلار در بازار آزاد و صرافی های بانکی به مرز صفر رسیده است. هم اکنون دلار در بازار آزاد با قیمت ۱۱ هزار و ۴۳۰ تومان، درهم امارات با قیمت ۳ هزار و ۱۶۲ تومان و پوند انگلیس ۱۴ هزار و ۳۸۶ تومان فروخته می شود.

صرافی‌های بانک‌ها امروز ‌سه‌شنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۱۱هزار و ۴۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱هزار و ۳۰۰ تومان خریداری می‌کنند.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان است.

فعالان بازار ارز معتقدند: خروج بازیگران بزرگ از بازار ارز، فروشنده شدن بازیگران خرد، رفتارهای موثر بازار ساز، افزایش عرضه و کاهش تقاضا و راه اندازی بازار متشکل ارزی از مهمترین دلایل کاهش شدید قیمت ارز در روزهای گذشته به حساب می آید.

نوع قیمت لحظه
قیمت دلار ۱۱ هزار و ۴۳۰ تومان
قیمت یورو ۱۲ هزار و ۶۹۸ تومان
قیمت یوند ۱۴ هزار و ۳۸۶ تومان
قیمت درهم امارات ۳ هزار و ۱۶۲ تومان
قیمت سکه بهار آزادی ۳ میلیون و ۹۹۴ هزار تومان
قیمت سکه طرح جدید ۴ میلیون و ۳۰ هزار تومان
قیمت نیم سکه ۲ میلیون و ۶۸ هزار تومان
قیمت ربع سکه یک میلیون و ۲۵۹ هزار تومان
قیمت سکه گرمی ۸۶۹ هزار تومان
قیمت گرم طلای ۱۸ ۴۰۷ هزار و ۷۰۰ تومان
قیمت گرم طلای ۲۴ ۵۴۳ هزار و ۶۰۰ تومان
قیمت هرمثقال طلا یک میلیون و ۷۶۸ هزار تومان
قیمت هرانس طلادلار ۱۵۰۱ دلار
قیمت پلاتیندلار ۹۴۱ دلار
قیمت انس نقرهدلار ۱۷٫۹۷ دلار

  • منبع خبر : تسنیم