مدیرکل کمیته امداد استان زنجان گفت:بیش از 11 میلیارد 519 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه و کارگشایی از طریق صندوق قرض الحسنه امداد ولایت استان زنجان به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس؛ هدایت صفری با تشریح برخی فعالیت ها و خدمات صندوق قرض الحسنه امداد ولایت گفت: از اهداف اصلی راه اندازی این صندوق توسعه خدمات قرض الحسنه ای کمیته امداد است که در اولویت فعالیت های این نهاد قرار دارد.
وی با بیان اینکه هدف ما این است که  پرداخت تسهیلات به نیازمندان با تکریم و احترام و حداقل تشریفات اداری صورت گیرد، تصریح کرد: کمیته امداد استان زنجان با راه اندازی این صندوق در دستگیری از مددجویان تحت حمایت و افراد نیازمند قدم های خوبی برداشته است.
صفری با بیان اینکه فعالیت های این صندوق بر اساس ضوابط و مقررات بانک مرکزی صورت می گیرد، افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۱۱ میلیارد ۵۱۹ میلیون تومان تسهیلات به دوهزار و ۳۶۱ نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد استان زنجان در قالب طرح های اشتغال و خودکفایی، تسهیلات کارگشایی و تسهیلات خرید، احداث و ودیعه مسکن پرداخت شده است.
وی افزود: از مجموع تسهیلات پرداختی صندوق امداد ولایت در سال جاری ۱۸۸ فقره تسهیلات اشتغال وخودکفایی با اعتبار دو میلیارد ۸۹۱ میلیون تومان، هزار و ۸۱۲ فقره وام کارگشایی به مبلغ ۶ میلیارد ۶۳۸ میلیون تومان ۵۲ فقره ودیعه مسکن با اعتبار ۴۳۶ میلیون تومان ۳۰۹ مورد هم تسهیلات خرید ویا احداث مسکن با اعتبار یک میلیارد ۵۵۳ میلیون تومان می باشد.
صفری با تاکید بر اینکه به روز رسانی تسهیلات به نیازمندان از برنامه های صندوق امداد ولایت زنجان می باشد، گفت: تلاش ما این است که متقاضی واجد شرایط پشت نوبت نداشته باشیم که لازمه این کار جذب و افزایش منابع این صندوق و نیز وصول معوقات و مطالبات است که در دستور کار این صندوق قرار دارد.
وی از دیگر …

  • منبع خبر : بسیج نیوز