معاون اجتماعی پلیس فتا گفت: کلاهبرداران با درج تبلیغات دروغین در سایتهای مختلف مبنی بر اعزام متقاضیان و سفر به اماکن مذهبی و متبرکه عتبات عالیات، اقدام به فریب متقاضیان می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس ،سرهنگ رامین پاشایی ضمن هشدار به هموطنان درباره کلاهبرداری با عنوان تورهای زیارتی و مسافرتی اظهار کرد: با توجه به قرار گرفتن در ماه محرم‌الحرام و نزدیک شدن به ایام اربعین حسینی (ع) همچنین آداب و رسوم مذهبی ویژه این ایام مبنی بر افزایش سفرهای زیارتی به عتبات عالیات، فرصت برای کلاهبرداران نیز فراهم است.

معاون اجتماعی پلیس فتا ادامه داد: افراد مجرم و کلاهبردار با سوءاستفاده از وقایع جاری و با درج تبلیغات دروغین در سایتهای مختلف مبنی بر اعزام متقاضیان و سفر به اماکن مذهبی و متبرکه عتبات عالیات، ارائه پکیجهای رفاهی و خدماتی دروغین نسبت به فریب متقاضیان اقدام می‌کنند و پس از دریافت هرگونه مبالغ تحت عنوان بیعانه یا تسویه صورت حساب قبل از اعزام به سفر، پاسخگوی تعهدات خود نخواهند بود.

وی تصریح کرد: پلیس فتا بر اساس مأموریتهای ذاتی خود در رصدهای یومیه، ضمن شناسایی تعدادی از این سایتها با تبلیغات دورغین در فضای مجازی، برابر مقررات نسبت به  معرفی مجرمان به مرجع قضایی اقدام کرده است.

این مقام انتظامی از زائران خواست تمام خدمات مسافرتی خود را صرفاً از آژانسهای معتبر و دارای مجوز تهیه کنند و هرگز فریب تبلیغات دروغین و بی‌پایه و اساس افراد سودجو و کلاهبردار را نخورند.

پاشایی یادآور شد: هموطنان در صورت مشاهده و گزارش موارد مشکوک یا نیاز به دریافت خدمات مشاوره‌ای می‌توانند با مراجعه به سایت رسمی پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir از خدمات متنوع و آموزشی سایت مذکور بهره‌مند شده و سایر مشکلات را با ما درمیان بگذارند.

  • منبع خبر : تسنیم