دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی کشور با بیان اینکه دشمن به دنبال اختلافات مذهبی نیست و فقط به دنبال جنگ مذهبی است، گفت: دشمن برای تزلزل بنیان‌های جامعه ایران اسلامی به دنبال جنگ مذهبی است چون آنچه که موجب شکاف و مشکل می‌شود، اختلاف نبوده بلکه تنازع است.

به گزارش بسیج پرس ، حجت‌الاسلام و المسلمین کاظم لطفیان در مراسم گردهمایی نقش علما و مبلغین دینی در تبیین گام دوم انقلاب اسلامی سردشت، بابیان اینکه دشمن به دنبال اختلافات مذهبی نیست و فقط به دنبال جنگ مذهبی است، گفت: دشمن برای تزلزل بنیان‌های جامعه ایران اسلامی به دنبال جنگ مذهبی است چون آنچه که موجب شکاف و مشکل می‌شود، اختلاف نبوده بلکه تنازع است.

وی افزود: در مسیر پرحرکت انقلاب اسلامی سستی، اختلاف، نزاع و جنگ مذهبی معنا نداشته و ممنوع بوده و ماموریت روحانیون مقابله با فتنه‌ها است.

دبیر شورای نمایندگان ولی فقیه در مناطق قومی کشور با بیان اینکه هویت اسلامی و ایرانی، امنیت و منافع ملی چهار مؤلفه‌ای هستند که بیانیه گام دوم حول این مؤلفه‌ها است و باید تضمین شوند، خاطر نشان کرد: مرز‌بندی با دشمن و نهراسیدن از آن و عقب نشینی از ارزش‌ها بسیار حائز اهمیت هستند و نباید با اختلافات و کمبودهای ظاهری خود در به دامن دشمن قرار داد.

وی با بیان اینکه امروز روحانیت در اوج عزت و در بهترین شرایط تبلیغ است، اذعان کرد: امروز نعمت انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی رزق تبلیغی است که نصیب ملت و مردم شده و امروز جوانان مسلمان با تکیه بر آن توانسته‌اند استکبار و استعمار را به زانو در آورند.

لطفیان با اشاره به اینکه اگر امضا و رضایت بعضی از کشورهای عربی و به ظاهر اسلامی نبود آمریکا غلطی نمی‌توانست بکند و جاسوس خانه و سفارت خانه خود را به بیت‌المقدس نمی‌برد، افزود: روحانیون بدون شمشیر و فقط با بهره‌گیری از معارف کتاب آسمانی و الهی قلب‌های مردم در اروپا را تسخیر و موج اسلام گرایی غرب را به وحشت انداخته‌اند.

وی تصریح کرد: اروپایی‌ها از ترس خود از مسلمان‌های ترسو و بزدل یارگیری کرده و بعضی از سردمداران این کشورها در اوج عزت جامعه اسلامی در شریطی که فلسطینیان و یمنی‌ها قتل عام می‌شوند، پای معامله قرن را امضا کرده و رضایت می‌دهند.

وی بیان کرد: بیانییه گام دوم انقلاب اسلامی برای استحکام بخشیدن به مسیری است که جامعه اسلامی به سمت آن حرکت می‌کند.

مسؤول دفتر نماینده ولی فقیه در امور اهل سنت آذربایجان‌غربی نیز در این مراسم گفت: بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی از دو بخش افتخار به گذشته و امید به آینده تشکیل شده است.

حجت‌الاسلام عسگر فعال‌آذر افزود: علما باید مردم را به نظامی که گذشته پرافتخاری دارد، امیدوار کنند که همین گذشته پرافتخار نوید آینده درخشان را برای مردم می‌دهد.

به گزارش فارس، در پایان این مراسم از سه نفر روحانی موفق تجلیل به عمل آمد.

  • منبع خبر : فارس