استاد دانشگاه و حوزه علمیه در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری بسیج پرس: جریان حق و باطل در عصر حاضر هم وجود دارد. در این میان، تنها سلاح ها و نگرش ها عوض شده اند. اگر در عاشورا با نیزه و شمشیر امام حسین(ع) را مورد هدف قرار می دادند اکنون با سلاح رسانه و فرهنگ غلط، امام زمان(عج) را مورد هدف قرار می دهند.

عباس شراهی، مدرس دانشگاه و حوزه علمیه در گفتگوی اختصاصی  یا خبرگزاری بسیج پرس در خصوص پابرجا بودن قیام عاشورا در عصر حاضر و نبرد همیشگی جبهه حق و باطل اظهار داشت: یک قانون همیشگی و همگانی در نظام هستی حاکم است که همواره میان حق و باطل نبرد وجود داشته و خواهد داشت. یک طرف جبهه حق وجود و طرفی جبهه باطل که این دو جبهه همیشه باهم مقابله داشتند. نبرد بین حق و باطل منحصر بر عاشورا و در یک روز نیست بلکه از ابتدای خلقت تا آخرالزمان پا برجا خواهد بود و قطعا همین نبرد است که فضای رشد را برای انسان فراهم می کند. اگر نبردی بین حق و باطل وجود نداشته باشد فضا برای شناساندن و درخشش حق ایجاد نمی شود، در واقع، تا باطل نباشد حق خودنمایی نمی کند. آن مسئله ای که جریان کربلا را در نبرد های حق و باطل، نمود ویژه ای بخشیده است، زیبایی هایی است که در کربلا اتفاق افتاده است. شدت ستمی که دشمن نسبت به حضرت سیدالشهدا (ع) روا داشتند و جهاد و مقاومتی که آن بزرگوار داشتند درس بزرگی به اسلام و آزادی خواهان بوده است .
وی در ادامه و در تبیین شاخص های حق و باطل ابراز داشت: هرجای کربلا را که نگاه می کنیم، صحنه جانفشانی مشهود است و این یعنی انتهای زیبایی. این واقعه عبرت آموز باعث شده که ۱۴۰۰ سال این غم زنده بماند و تا قیام قیامت پابرجا خواهد ماند. از طرفی، مبارزه حق و باطل در عصر حاضر نیز وجود دارد، لذا تنها سلاح و افراد تغییر کرده اند. همانطور که نبرد بین حق و باطل روز عاشورا به آن صورت اتفاق افتاد وامام حسین(ع)، با شمشیر حق علیه باطل مقابل ایستادند، امروز نیز فضاها و افراد باطل زیادی وجود دارند. بنابراین، امروز باطل همان باطل و حق همان حق است. امام زمان ما(عج) همان سیدالشهداء عاشوراست. یزید ما همان آمریکا و اسرائیل است با همان منطق. داعش، آمریکا و اسرائیل با این همه جنایت در سرزمین های اشغالی، یمن، سوریه و بسیاری دیگر از مناطق، حقیقتا ادامه دهنده جبهه یزیدی هستند. امروزه انقلاب اسلامی و در راس آن مقام معظم رهبری که نایب به حق امام زمان (عج) پرچم دار و علمدار جبهه حق هستند. رهبر معظم انقلاب قطعا صدای حق را شنیده است که بیان فرمودند آتش به اختیار عمل کنید به بیان دیگر منتظر دستور یا حکمی از سوی کسی نباشیم و خود جوش کارهای فرهنگی را ترویج دهیم. در واقع، هر اقدام سازنده ای که برای این کشور اسلامی مفید است، انجام دهیم.
شراهی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر، سلاح های فرهنگی ما رسانه، فرهنگ و دوربین است و سلاح بانوان ما رعایت حجاب آنهاست. تنها نوع سلاح تغییر پیدا کرده است. اگر در عاشورا با نیزه و شمشیر امام حسین(ع) را مورد هدف قرار می دادند اکنون با سلاح رسانه و فرهنگ های غلط امام زمان(عج) را مورد هدف قرار می دهند. تنها تفاوت این است که جنگ عاشورا برای همگان نمایان بود، در مقابل چشمان همگان بود اما جنگ عصر حاضر تبدیل به جنگ نرم شده است که عمدتا به صورت مخفیانه و در قالب فتنه انجام می شود. به صورتی که دشمن از جبهه خودی نفوذ می کند بنابراین باید هوشیارانه اقدام نمود تا گریبان گیر ما نشود. اگر در سال ۶۱ هجری سیدالشهداء (ع) را به شهادت رساندند، نباید بگذاریم حسین زمانمان به قتلگاه برود. امروزه فضای مجازی و تبلیغاتی که بر علیه شیعه و انقلاب اسلامی می کنند، به قتلگاه تبدیل شده است. دشمن درصدد از بین بردن جبهه حق را با سلاح فضاهای مجازی و ترویج فرهنگ نادرست است.

  • نویسنده : رستمی