معاون فرهنگی و روابط عمومی ستاد ارتش با بیان اینکه سوق فرزندان نسل بعد از انقلاب به قرائت و حفظ قرآن موجب بی‌اثر شدن تهاجم فرهنگی می‌شود، گفت: قرآن جوانان مملکت را از هر تهدیدی واکسینه می‌کند به همین دلیل اجرای برنامه‌های اثربخش برای اشاعه فرهنگ قرآنی، ضروری است.

به گزارش بسیج پرس ، حجت‌الاسلام والمسلمین «سعید نصیرالاسلامی» روز یکشنبه در آئین افتتاحیه نوزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم با اشاره به فرمایش امیرالمومنین(ع) مبنی بر اینکه قرآن را فرا بگیرید که به حق نیکوترین گفتار است، اظهار داشت: حضرت محمد (ص) می‌فرمایند که قویترین عامل کنترل و نظارت و هدایت جوانان به خیر و سعادت، عمل به آموزه‌های قرآنی است.

وی با بیان اینکه امروزه اساسی‌ترین مشکل مسلمانان دنیا دوری از قرآن و درمان آن هم بازگشت به مفاهیم ارزشمند و غنی قرآن کریم است، بیان کرد: قرآن موجب هدایت، رشد و تعالی جامعه است و در سایه قرآن کریم می‌توان خودسازی کرده و خود را از آسیب‌های امروزی نجات داد و سپس با استعانت از خداوند متعال و بواسطه قرآن کریم به اصلاح جامعه پرداخت.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ستاد ارتش خاطرنشان کرد: اگر عمل به قرآن را سرلوحه زندگی‌مان قرار دهیم، قطعا سخنان و رفتارمان موثر واقع می‌شود و اگر جامعه اسلامی به قرآن عمل کند این همه بی‌عدالتی و ظلم و ستم در دنیای امروزی را بر نمی‌تابد و همچون امام حسین (ع) که عامل به قرآن بود، به تکلیف و وظیفه خود عمل می‌کند.

حجت‌الاسلام نصیرالاسلامی، نجات جامعه امروزی را در گروه عمل به قرآن کریم عنوان و تصریح کرد: قرآن سعادت دنیا و آخرت انسان را برنامه‌ریزی کرده و تا زمانی که جوانان ما در سایه قرآن و عامل به قرآن هستند، دشمنان در اهداف خود ناکام می مانند.

وی با بیان اینکه سوق فرزندان نسل بعد از انقلاب به قرائت و حفظ قرآن موجب بی اثر شدن تهاجم فرهنگی خواهد شد، گفت: قرآن جوانان مملکت را از هر تهدیدی واکسینه می کند به همین دلیل اجرای برنامه های اثربخش برای اشاعه فرهنگ قرآنی، ضروری است.

معاون فرهنگی و روابط عمومی ستاد ارتش با اشاره به راه‌های مقابله با تهاجم فرهنگی خاطرنشان کرد: نگاه قرآنی و الهی، زندگی را با نشاط، هدفمند و شیرین و نگاه غیرالهی، زندگی را جهنمی و تلخ می کند. قرآن کریم بهترین دستورالعمل برای اداره جامعه است و انسان‌ها را ضمن دعوت به توحید، موظف به پذیرش ولایت و سرپرستی صالح ترین انسان ها کرده است.

مرحله نهایی نوزدهمین دوره مسابقات قرآن کریم خواهران شاغل و خانواده‌های کارکنان ارتش، در ۱۲ رشته (قرائت ترتیل، قرائت تحقیق، حفظ ۳، ۵، ۱۰، ۱۵، ۲۰، ۲۵، ۳۰، جزء و تفسیر سطح ۱و ۲ و اذان) از امروز (۲۴شهریور ماه) به مدت سه روز و با حضور بیش از ۶۰۰ نفر از متسابقین منتخب قرآنی به میزبانی اداره عقیدتی سیاسی ستاد ارتش در مجموعه فرهنگی رفاهی مروارید دژبان ارتش آغاز شد.

  • منبع خبر : روابط عمومی ارتش