حجت الاسلام و المسلمین رضایی گفت: خدمت سربازی تعهد و میثاق ملی است و سربازان از عوامل اقتدار نظامی و دفاعی هستند.

به گزارش بسیج پرس ، حجت الاسلام و المسلمین رضایی مسئول نمایندگی ولی فقیه در نیروی هوافضای سپاه در دیدار صمیمی با سربازان وظیفه نیروی هوافضای سپاه با اشاره به منویات فرماندهی معظم کل قوا (مدظلله العالی)در بیانیه گام دوم انقلاب مبنی بر جوان گرایی ، از خدمت وظیفه عمومی به عنوان خدمتی مقدس نام برد و اظهار کرد: دفاع از استقلال و تمامیت ارضی و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و حفظ امنیت و تحکیم مبانی آن وظیفۀ ملّی، قانونی و شرعی هر فرد ایرانی است و جوانان نیز با درک صحیح این مهم ، با اشتیاق این دوران را سپری می کنند.

وی افزود: دو هدف عمده و کلان تأمین امنیت نظامی کشور و آموزش و تربیت جوانان با رویکرد جامعه‌پذیری برای خدمت وظیفۀ سربازی ترسیم شده است.

حجت الاسلام و المسلمین رضایی خدمت سربازی را لازمۀ عدالت اجتماعی و باعث همسان ‌شدن تمام جوانان در یک لباس مقدس دانست و تصریح کرد: خدمت سربازی تعهد و میثاق ملی است و سربازان از عوامل اقتدار نظامی و دفاعی هستند.

وی خاطرنشان کرد : اصل آمادگی دفاعی نظامی یک پیش‌نیاز ضروری برای انجام فریضۀ جهاد در جامعۀ اسلامی است و خدمت وظیفه یک مسئولیت ملی در هویت ملی‌ـ‌دینی و دفاع از سرزمین است.

در انتهای این دیدار که در فضایی صمیمی صورت گرفت ، حجت الاسلام و المسلمین رضایی به سوالات و دغدغه های سربازان پاسخ داد .

  • منبع خبر : سپاه نیوز