دبیرکل ستاد مبارزه با موادمخدر کشور، کرمان را از استان های اولویت دار ستاد مبارزه با موادمخدر برشمرد و گفت: این استان در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر و جلوگیری از ورود مواد مخدر به مرکز کشور و سایر کشورها است.

به گزارش بسیج پرس ، سردار اسکندر مومنی در نشست خبری با اصحاب رسانه در استان کرمان افزود: علاوه بر ظرفیت هایی که از سوی سپاه در ماه شهریور یا مهر برای بازپروری و ترک اعتیاد معتادان متجاهر راه اندازی می شود، ۷۰۰ ظرفیت جدید نیز در سایر شهرستان ها اضافه خواهد شد که منابع آن تامین شده است.

وی خاطرنشان کرد: بر اساس این تصمیمات ظرفیت های موجود استان اضافه می شود و به حدود ۱۵۰۰ نفر می رسد و با ین ظرفیت جدید ساماندهی لازم صورت می گیرد.

سردار مومنی ادامه داد: این ظرفیت جدید باید همراه با مهارت آموزی باشد و صرفا یک درمان کوتاه مدت نباشد و مددجویان این مراکز باید تولیداتی داشته باشند و عواید آن به خودشان برگردد تا پس از خروج از این مراکز بتوانند وارد چرخه اشتغال شوند.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور تقویت ایست و بازرسی ها در استان کرمان را نیز مورد تائید قرار داد و گفت: با ایجاد ایست و بازرسی های سیرچ و انار نیز موافق هستیم.

سردار مومنی گفت: برای کمک به تقویت کشف اطلاعاتی نیز به دستگاه های مربوطه در استان کرمان کمک خواهد شد زیرا این استان در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری حدود ۶۰ تن مواد مخدر در استان کرمان کشف شده است، گفت: در حال حاضر ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار مصرف کننده مستمر در کشور وجود دارد و در ۱۰سال گذشته به طور میانگین در هر سال ۵ درصد به شیوع مصرف مواد مخدر اضافه شده است.

  • منبع خبر : ایرنا