فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: یکی از چالش‌های اساسی امروز جامعه موضوع اشتغال جوانان است که با برنامه‌ریزی می‌توانیم این معضل را مرتفع کنیم.

به گزارش بسیج پرس ، سردار سرلشکر «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه در چهارمین جلسه شورای عالی سیاست‌گذاری مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه، اظهار داشت: امروز دستورالعمل‌های بسیاری در راستای تحقق اهداف مهارت‌آموزی ایجاد شده است و بخش‌های مهمی در این رابطه پای کار آمده‌اند؛ همچنین سازوکارهای اجرایی آن نیز اندیشیده شده و به مرحله اجرا رسیده است.

فرمانده کل سپاه تصریح کرد: امروز سپاه پاسدارن با تمرکز بر هشت مهارت که برخی از آنان عبارتند از تخصص‌هایی در زمینه مکانیک، برق، آی.سی.تی و جوشکاری، ضمن توجه به مسئله مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه، با بهره‌گیری از ظرفیت‌های سپاه‌های استانی نیز برنامه‌هایی را در این رابطه با دستگاه‌های دولتی تدوین کرده است.

سرلشکر سلامی افزود: برنامه‌های قرارگاه مهارت‌آموزی سپاه پاسداران امروز در پنج مرکز آموزش و رزم مقدماتی سپاه برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه تلاش کرده‌ایم تا مهارت‌آموزی را به یک فرهنگ سازمانی تبدیل کنیم، گفت: معتقدیم که در این حوزه پیشرفت زمانی ایجاد می‌شود که فضای رقابتی وجود داشته باشد؛ لذا سعی کردیم تا با ایجاد چنین فضایی، انگیزه کارکنان وظیفه و فرماندهان را افزایش دهیم.

فرمانده کل سپاه عنوان کرد: تاکنون در حوزه‌های فنی و حرفه‌ای، جهاد و کشاورزی، ورزش و جوانان و آی.سی.تی افراد قابل توجهی را آموزش داده و همچنین مربیان خوبی در این زمینه تربیت کرده‌ایم.

  • منبع خبر : ایرنا