فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی با اشاره به پیشرفت های این نیرو در همه حوزه ها گفت: نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در دنیا حرف برای گفتن دارد و این موضوع را سازمان ها و مقامات بین المللی تایید کرده اند.

سردار حسین اشتری روز یکشنبه ضمن بازدید از بیمارستان امام سجاد (ع) با پزشکان و بیماران این بیمارستان دیدار کرد و از نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار گرفت.

وی در مراسم تقدیر از پزشکان نمونه بیمارستان امام سجاد گفت: هدف‌گذاری ها باید برای رسیدن به جایگاه پلیس در تراز جمهوری اسلامی باشد.

سردار اشتری خواستار ارایه نتایج اقدامات پژوهشی بهداری نیروی انتظامی به دیگر مجموعه ها شد و گفت: به خاطر محدودیت منابع، ما باید برنامه ریزی کنیم با کمترین هزینه بیشترین بهره وری را داشته باشیم.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی به راه اندازی تخت های بیمارستانی با یک دهم هزینه ها در بیمارستان های نیروی انتظامی اشاره کرد و ادامه داد: به خاطر تنوع ماموریت ها در سراسر کشور و پراکندگی نیروها، بهداری ناجا باید تلاش کند خدمات با کیفیت و سریع را به نیروها ارایه کند.

وی به حضور نیروی انتظامی در مناطق صعب العبور مرزی اشاره کرد و افزود: بهداری باید امکانات لازم برای ارایه خدمات به نیروها در این مناطق را نیز داشته باشد.

سردار اشتری، پیشرفت های بهداری ناجا را قابل تقدیر اما ناکافی دانست و گفت: افزایش تعداد بیمارستان ها گام بزرگی است اما همه مشکلات را حل نمی کند و حل مشکلات نیازمند ابتکار عمل و استفاده از روش های نوین است.

وی افزود: پیش بینی ما برای افق ۱۴۰۴، باید این باشد که تا آن زمان بیمارستان های نیروی انتظامی از لحاظ پزشک و تجهیزات سرآمد باشند.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی خواستار تشکیل کارگروهی برای تهیه برنامه جامع توسعه بهداد در ناجا شد و گفت: اولویت بهداری ناجا کارکنان هستند اما درِ بیمارستان های نیروی انتظامی به روی مردم باز است و باید بهترین خدمات به مردم ارایه شود.

سردار اشتری همچنین خواستار توجه به بهبود معیشت کارکنان بهداری ناجا و تامین چهار هزار مسکن مورد نیاز کارکنان در پنج سال آینده شد.

سرهنگ محمد رضا حسینی معاون بهداشت، امداد و درمان ناجا در ابتدای مراسم تجلیل از پزشکان نمونه، گزارشی از اقدامات انجام شده در این معاونت را تشریح کرد.

وی، اقدامات معاونت بهداشت، امداد و درمان ناجا در مناطق سیل زده در زمینه کنترل بیماری ها، سلامت روان نیروهای مسلح، اعزام به خارج پزشکان ناجا و به روز رسانی دانش آنها، راه اندازی سامانه های مختلف از جمله سامانه پزشکی از راه دور و سامانه معاینات تخصصی، تجهیز بیمارستان ها، افزایش تخت های بیمارستانی و
اقدامات عمرانی انجام شده برای ساخت بیمارستان های جدید از جمله بیمارستان ثامن الایمه مشهد را تشریح کرد.

  • منبع خبر : ایرنا