معاون حقوقی و پارلمانی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروی های مسلح گفت : مردم ایران مذاکره تحت فشار، تحریم و تهدید را نمی پذیرند چرا که در مکتب عاشورا که همان ایستادگی در برابر طاغوت است درس آموخته اند.

به گزارش بسیج پرس ، سردار رضا طلائی نیک شامگاه شنبه در مراسم عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) که با حضور وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در روستای کریم آباد از توابع بخش شریف آباد پاکدشت برگزار شد اظهار داشت:ملت ایران با درک صحیح این واقعیت که امام حسین(ع)، شهادت را سرمایه حفظ اسلام قرار دادند، فرهنگ عاشورا را با مقاومت خود در برابر دشمن گره زدند و به پیروزی های چشمگیری دست یافتند.
وی افزود: این که امروز آمریکا و ترامپ با وجود برخورداری از امکانات پیشرفته، جرأت جسارت به ایران را به خود راه نمی دهند و می دانند که اگر حرکتی علیه ملت ایران انجام دهند با پاسخ محکم نیروهای مسلح مواجه می شوند، همه از برکت نهضت عاشورا به دست آمده است.
وی اظهار داشت: امروز مقاومت ملت ایران آمریکا و ترامپ را سر جای خود نشانده و آنان را مجبور کرده تا عاجزانه از ملت ایران درخواست مذاکره کنند.
طلائی نیک تأکید کرد: ملت ایران مذاکره تحت فشار تهدید و تحریم را نمی پذیرد و عزت، آزادگی، استقلال، آزادی و عظمت کشو را در توجه به فرهنگ عاشورا که همان ایستادگی در برابر طاغوت است می داند.
وی با اشاره به این که آمریکا نیروهای مسلح جمهوری اسلامی را پیش از پیروزی انقلاب تحریم کرده بود اظهار داشت: در پانزدهم بهمن سال ۵۷، یک هفته قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، وزیر وقت جنگ دولت بختیار، قرارداری به مبلغ ۲۲ میلیارد دلار با آمریکا برای خرید سلاح های پیشرفته به ویژه هواپیماهای اف ۱۶ منعقد کرد و نیمی از مبلغ این قرارداد را پرداخت نمود، قراردادی که پس از پیروزی انقلاب لغو و سلاحی نیز به ایران تحویل داده نشد.
وی گفت : آمریکا و استکبارجهانی که پس از پیروزی انقلاب، تمامی نقاط کشور را ناامن جلوه داده و با ترور و جنگ های خیابانی، در صدد ضربه زدن به نظام نوپای جمهوری اسلامی برآمده بودند، تصور می کرد در شرایطی که انقلاب ضعیف شده، ارتش از انسجام کافی برخوردار نیست و سپاه آمادگی مقابله با دشمن را ندارد، می توانند با تحمیل جنگ، انقلاب را شکست دهند.
معاون حقوقی و پارلمانی وزارت دفاع تصریح کرد: در این شرایط، رزمندگان اسلام با توسل به مکتب عاشورا که در وجودشان نهادینه شده بود، پای در میدان مبارزه گذاشتند و با تقدیم خون خود، حتی یک وجب از خاک کشور را به دشمن ندادند.
وی اظهار داشت: امروز کشور از پیشرفت های قابل توجهی برخوردار شده که یقینا با برنامه ریزی دقیق و استفاده صحیح از ذخایر خدادادی، می توان به رفاه و پیشرفت بیشتری دست یافت.
طلائی نیک گفت : کشور ایران یک درصد از جمعیت جهان را در خود جای داده در حالی که ۲.۸ ذخایرمادی دنیا به غیر از استعدادها و نیروهای انسانی خلاق در این کشور است، بنابراین می توان به رفاه، اقتصاد پویا، معیشت مناسب تر و تکنولوژی های پیشرفته تری دست یافت.
پاکدشت با ۳۵۰ هزار نفر جمعیت در ۲۰ کیلومتری جنوب شرق تهران و در مسیر محور امام رضا(ع) واقع شده است.

  • منبع خبر : ایرنا