مدیرکل مددکاری اجتماعی و مشاوره بنیاد شهید و امور ایثارگران، از اجرای طرح سپاس با عنوان «دولت عشق» به مناسبت هفته دولت و سالروز شهادت شهیدان رجایی و باهنر خبر داد.

به گزارش بسیج پرس ، روز شنبه روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران، حجت الاسلام حسن هنرمند با اعلام این خبر گفت: هفته دولت یادآور فداکاری های فرزندان پاک نهاد و گرانقدر انقلاب و احیاکننده روزهای پرشور خدمتگزاری، شهیدان بزرگ، رجایی و باهنر است.
وی اضافه کرد: در تداوم طرح پویای سپاس و به منظور قدرشناسی از شهدا و ایثارگران دولت و با تأسی به سنت حسنه مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری در دیدار با ایثارگران و بهره گیری از فضای شایسته تبلیغی و فرهنگی هفته دولت و به منظور تجلیل از خانواده شهدای کارمند دولت و ایثارگران شاغل در سطوح مختلف و تحقق برنامه بزرگداشت این هفته در فاصله زمانی ۳۰ مرداد تا هفتم شهریور طرح سپاس با عنوان دولت عشق اجرایی شد.
وی با بیان اینکه تعداد هفت هزار دیدار در هفته دولت انجام شد، اظهار داشت: هدف از انجام این دیدارها، ابلاغ سلام مسئولان نظام به مناسبت هفته دولت به خانواده های معظم شهدای دولت و کارکنان ایثارگر آن و همچنین دلجویی از والدین، همسران و فرزندان شهدا و خانواده جانبازان و آزادگان و قدردانی از صبر و استقامت آنان بود.

به گفته هنرمند، هر ساله بیش از ۴۵۰ هزار مورد رسیدگی و دیدار از خانواده های شهدا و ایثارگران در سراسر کشور و به مناسبت های مختلف انجام می شود؛ این طرح همه جانبازان و خانواده های شهدا را دربرمی گیرد اما در بخشنامه هایی به ادارات و مراکز بنیاد شهید کشور ابلاغ شده که دیدارها با ایثارگرانی باشد که کمتر با آنها دیدار شده است.

مردم سربلند ایران اسلامی در جنگ تحمیلی و دوران دفاع مقدس و دیگر حوادث تروریستی، ۲۲۵ هزار و ۵۷۰ شهید را تقدیم انقلاب کرده اند. همچنین تعداد کل جانبازان در کشور به ۵۷۴ هزار و ۱۰۱ نفر می رسد که ۳۳۶ هزار و ۲۸۲ نفر معادل ۵۹ درصد جانبازان زیر ۲۵ درصد و ۲۳۷ هزار و ۸۱۹ نفر معادل ۴۱ درصد نیز جانبازان ۲۵ درصد و بالاتر هستند. تعداد آزادگان کشور در دوران دفاع مقدس نیز ۴۳ هزار و ۱۷۳ نفر هستند.

  • منبع خبر : ایرنا