به گفته مادر بزرگوار شهیدابراهیم خلیلی،ایشان  جانباز و از تخریب‌چی‌های لشکر عملیاتی 27 محمد رسول الله(ص) تهران بزرگ که برای دفاع از حریم اهل بیت(ع) عازم سوریه شده بود در شرق حلب به آرزوی دیرینه‌اش رسید و به فیض شهادت نائل گردید.

فرشته مرسلی مادر شهید مدافع حرم ابراهیم خلیلی در دومین سالگرد شهادت فرزندش در  گفتگوی  اختصاصی باخبرگزاری بسیج پرس اظهار داشت:
بسم الله الرحمن الرحیم ، بسم الرب الشهدا و صدیقین
ابراهیم در دوران کودکی  در سن یک سال و نیم پدرش را  از دست داد که در جنگ تحمیلی در سال ۶۰ شهید شدند‌. به گذشت زمان که ابراهیم بزرگتر شد از همان سنین کودکی مشخص و نمایان بود که سرنوشت او به شهادت و جنگ ختم میشود.   ابراهیم عاشق شهادت و جهاد بود.  او از همان دوران کودکی و نوجوانی دستی در امر به معروف داشت ، که حتی به خاطر همین موضوع که ناظم مدرسه خود را امر به معروف میکردند ، مورد تنبیه ناظم قرار گرفت . که این امر باعث رشد و کمال و عشق پسرم به این راه شد. با  گذشت زمان   وقتی که ابراهیم به سن ۲۰ سالگی رسید بنده اطلاعی نداشتم که  ایشان  که در ارتش و سپاه  در دوره های تخریب و حضور داشتند و به مناطق جنگی میروند.

مرسلی مادر شهید ابراهیم خلیلی در ادامه افزود: ابراهیم در دوران  دبیرستان  در پایگاه شهید محمودی در ایست بازرسی فعالیت داشتند.ابراهیم معمولا اوقاتش را در اتاق خود میگذراند .یک روز از خود پرسیدم چرا اینقدر ابراهیم به اتاق میرود و در این گرما در اتاق خود را میبندد و زیر پتو میخوابد؟! یک روز صبح نزدیک اذان صبح که برای خواندن نماز بیدار شده بودند و از اتاقش خارج شده بود ،خواهرش وارد اتاق ابراهیم شد و متوجه مسئله ای شد ، ابراهیم یک تکه آجر را در لابه لای روزنامه پیچانده و زیر سرش گذاشته و پتوی سربازی خود را  بر روی آن انداخته است. روز بعد که ابراهیم به منزل آمد این مسئله را بیان کردیم و جویا شدیم که ابراهیم جواب داد:خودم و بدنم را سازگار با گرمای جنوب میکنم .

مرسلی در رابطه با جوانان تصریح کرد : هر جوانی از  همان دوران جوانی میتواند در راه جهاد و شهادت قرار گیرد .مگر ابراهیم من جوان نبود بود مگر نقصی داشت. اتفاقا خیلی هم شاداب و خوش چهره بود.ابراهیم میتوانست همانند جوانان دیگر و امروزی خطا کند و به بیراهه برود ،اما چنین نیتی نداشت و نخواست . ابراهیم همیشه نماز و روزه رو محترم میشمارد. با اینکه سن خیلی کمی هم داشت ولی به چنین مواردی همچون نماز و روزه اهمیت خاصی قائل بود. و خدا رو شاکرم که بخاطر امانتی که خدا به من داد که زندگی اش ختم به شهادت شد.
یکی از نیروهای جبهه مقاومت که شاگرد ابراهیم بود در مزار  ایشان به بنده  گفت که وقتی اقا ابراهیم به ما اموزش میدادند،مدام به ساعتشان نگاه میکرد که نزدیک نماز بلند شد و به اقامه اذان پرداخت و بین آن همه داعشی با آرامش خاطر    نماز خواند  سپس  به ادامه کار  خود میپرداخت.  حتی نماز شبش ترک نمیشد.
وی ادامه داد: پسرم  ابراهیم شاید  جسما در کنار ما نباشد اما یاد و خاطرش زنده است .من هر روز با عکس های ابراهیم  صحبت میکنم.
به جوانان توصیه میکنم که فریب  ظواهر دنیا را نخورند.زندگی اخرش فناست.چه بهتر که در جوانی پاکی کند و پاک از دنیا برود،و خودسازی کند.، ولی حیدری و حینی باشیم. پسر من  برای پول و مقام نرفت، اصلا کسی نمیدانست  و اطلاعی نداشت که میرود، پسر من در تفحص جانباز شد با اینکه سنی نداشتند.در جوانی به شهادت رسیدن ثمره خوبی دارد و خوب است .جوانان خودشان را پیدا کنند،و سرباز امام عصر (عج)  و  ولی زمان که مقام معظم رهبری هستند.

مادر شهید خلیلی در پایان خاطر نشان کرد: انشاالله که رونده راه شهدا و پیرو رهبری باشیم . رهبری به شدت مظلوم هستند. بغصی ها میگویند رهبری تذکری  به مسئولین نمیدهد و  کاری نمیکند ولی ایشان بیان میکنند که مسئولین گوش شنوا ندارند، و انقدر غارت و دزدی کنند که خسته شوند. بیشتر از قارون که نمیتوانند ثروت جمع کنند ، که امام علی (ع)  به فرزندانشون فرمودند:  هر وقت دیدین حب دنیا دارد وارد دلتون میشود به تاریخ و افراد تاریخ رجوع کنید. چه کسایی که با پول و مقام و شهرت از دنیا رفتند و شما دلگرم باشید که دل به دنیا نبسته اید.
با اینکه مخالفان بسیار هستند امیدوارم اقای عباسی زودتر ازاد بشوند چون ایشان سخنگوی واقعی حق و حقیقت هستند و اصلا چرا باید ایشان را زندانی کنند؟ انشاالله که ازاد بشوند.
انشاالله عاقبت همه ختم بخیر شود.

  • نویسنده : خانم ملکی