گردهمائی خادمان رضوی در سالن شهید رشادی سپاه تهران بزرگ و با حضور مسئولان نظامی، مذهبی، فرهنگی و ورزشی برگزار گردید. این مراسم با اجرای امیر فتحی آغاز و با شعر خوانی صابر خراسانی حال و هوای امام رضایی پیدا کرد.

به گزارش خبرگزاری بسیج پرس، گردهمائی خادمان رضوی در سالن شهید رشادی سپاه تهران بزرگ و با حضور مسئولان نظامی، مذهبی، فرهنگی و ورزشی برگزار گردید. این مراسم با اجرای امیر فتحی آغاز و با شعر خوانی صابر خراسانی حال و هوای امام رضایی پیدا کرد.
مجید صباغچی، مسئول خادمین رضوی منطقه ۷ تهران پیرامون مسئله کانون های خادمین امام رضا (ع) اظهار داشت: ما حدود ۲۸ کانون فعالیتی در آستان قدس رضوی داریم که در منطقه ۷ نیز فعالیت داشته که تعدادی به عنوان مجموعه ستادی و بقیه آنها به عنوان مدیران کانون ها هستند و کارها را به نحو احسن پیش می برند. در این بازه زمانی ۸ الی ۹ ماه، فعالیت های فرهنگی و مذهبی شایسته ای صورت پذیرفته است که در خلال آن، دوستان بزرگوار مباحث زیادی در خصوص خادم یاری، آموزش، سامانه، سایت و دیگر مسائل مرتبط فراگرفتند که مسئولیت این موضوع با آقای دکتر مولوی بوده است.
وی در ادامه با تاکید بر اهمیت اردوهای جهادی ابراز داشت: ما در منطقه ۷ برنامه ریزی ها و تدابیر خوبی را اتخاذ و به اجرا رساندیم و در ادامه با کمک سپاه ناحیه مطهری، بسیج اصناف، اتاق اصناف تهران و شهرداری منطقه ۷ ، سازمان تبلیغات و بخش ورزشی فعالیت های مختلفی را در حوزه های فرهنگی، اجتماعی، مذهبی و … مد نظر داریم که انشاالله بتوانیم فعالیت های مورد نظر و جدید را به خوبی به سرانجام برسانیم. از طرفی، اردوهای جهادی را به لظف خداوند بزرگ و با قدرت زیاد شروع کردیم که هر ماه صورت می گیرد تا بتوانیم با استفاده از ظرفیت اردوهای جهادی بسیاری از معضلات و مسائل را حل کنیم. این نکته را نیز باید اذعان کنم که اصولا ماهیت اردوهای جهادی خدمت رسانی به مناطق محروم و خارج از استان تهران می باشد.
مسئول خادمین رضوی منطقه ۷ تهران ضمن تقدیر و تشکر از خادمان خاطرنشان کرد: ما افتخار می کنیم که خادمان انقلابی و توانمند داریم که تعدادشان در استان تهران حدود ۳۷ هزار خادمیار هستند.
در ادامه این مراسم، سرهنگ پاسدار مجید طلوعی فرمانده بسیج اصناف تهران ضمن تبریک اعیاد قربان و غدیر، به ارائه سخنانی در باب اهمیت خدمت رسانی اعم از خادمان و جهادگران بسیجی پرداخت و اظهار داشت: بنده نیز به نوبه خود، افتخار می کنم که جزء خانواده بزرگ خادمیاران هستم. هیچ سمتی بالاتر از خادمیاری برای امام رضا(ع) نیست و باید سپاسگزار خداوند بزرگ بابت این نعمت بزرگ باشیم .
وی با اشاره به حدیثی از امام رضا (ع) به تبیین اهمیت مسئله خدمت رسانی در قالب خادمان رضوی(ع) پرداخت و اشاره داشت: حدیثی از امام رضا(ع) منقول است که می فرمایند : « عقل انسان رفیق اوست و حاصل عقل علم است که با عبادت به خدا می توانیم عقل و علم را تقویت کنیم و جهل هر کس دشمن اوست». امروز با خدمت رسانی به امام رضا(ع) در قالب خادمیاران می توانیم به این درجه برسیم.
فرمانده بسیج اصناف تهران در پایان ضمن اشاره مجدد به چند حدیث دیگر از امام رضا (ع) و اشاره به برنامه های موکب رسمی خامیاران امام رضا (ع) در کربلا در محرم پیش رو و سال های گذشته به سخنان خود پایان داد.
سپس، دکتر مولوی به پاسخ سوالات خادمین پیرامون سامانه و سایت پرداختند.
و در انتهای مراسم، از خادمین کانون ها و فعالان آستان قدس در منطقه و همچنین، از خادم بزرگوار، خانم «فریده ملکی» قهرمان کشوری و انتخابی مسابقات هلند در رشته کیوکشین کاراته تقدیر شد.

 

  • نویسنده : فاطمه ملکی