شانزدهمین یادواره سردار شهید نورعلی یونسی و آلاله های سرخ با سخنرانی سردار محمدرضا یزدی، فرمانده سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ در مسجد باب الحوائج (ع) ترک محله و با محوریت بیان خاطرات طنز دفاع مقدس در عصر چهارشنبه 30 مرداد ماه برگزار شد.

سردار محمدرضا یزدی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری بسیج پرس در شانزدهمین یادواره سردار شهید نورعلی یونسی و آلاله های سرخ و در خصوص اهمیت بسیج در جهان اسلام اظهار داشت: امروز بسیج جهان اسلام شکل گرفت، در واقع ما امروز از حد و مرز انقلاب و جمهوری اسلامی فراتر رفتیم. دشمنان نیز امروز سیلی سختی از بسیج جهان اسلام خورده اند.

وی در ادامه و در خصوص تحقق وعده حضرت امام خمینی (ره) در خصوص تحقق بسیج در جهان اسلام ابراز داشت: بسیج جهان اسلام وعده ای بود که حضرت امام رحمه الله علیه داده بودند. ایشان در سخنی فرمودند: «اگر روزی بسیج در جهان اسلام شکل بگیرد، دشمنان ما زمین گیر خواهند شد». امروز، دشمنان اصلی جهان اسلام یعنی آمریکا و اشغالگران صهیونیستی به خوبی فهمیده اند که بسیج در جهان اسلام شکل گرفته است.  بسیجیان جهان اسلام از رزمندگان پاکستانی، افغانستانی، یمنی، سوری، فلسطینی، ایرانی، عراقی، آذری و چندین کشور دیگر به خوبی و با قدرت ارتش محمد رسول الله(ص) را تشکیل داده اند. ارتشی که قدرت و صلابت خود را به خوبی به دشمنان نشان داده است.

فرمانده سپاه تهران بزرگ رویکرد دشمنان جهان اسلام به ویژه آمریکا علیه بسیج جهان اسلام را مذبوحانه قلمداد نمود و تصریح کرد: دشمنان اصلی جهان اسلام یعنی آمریکا و صهیونیست ها دیگر نمی توانند در برابر قدرت بسیج در جهان اسلام کاری بکنند، البته تمام تلاش و نیرنگ خود را به کار بستند که الحمدلله ناموفق بودند. لذا توطئه های آنان بی ارزش و مذبوحانه بوده است. تیر آخر دشمنان اسلام مسئله «نفوذ» در میان مسئولین ماست تا با تهییج و تحریک آنان بتوانند به خواسته ها و نیرنگ های خود برسند.

سردار یزدی با اهمیت خواندن مسئله نفوذ و جاسوسی به مثابه یک ابزار کارآمد دشمن برای رسوخ در انقلاب و ارزش های بسیج اذعان داشت: دشمن همواره درصدد است تا مسئله جاسوسی را در کشورمان به انجام برساند. لذا ما بایستی بسیار مراقب باشیم. باید به این مسئله بسیار مهم توجه کنیم که دشمن می خواهد چه کسانی را بر مردم، جامعه و ارزش های ما تحمیل کند. استعمار و استکبار آمریکا هیچگاه نتوانست به صورت مستقیم مردم ما را زمین گیر کند، اما عده ای دیگر از سوی آمریکا و دیگر دشمنان نظام به عناوین مختلف سعی در آشیانه سازی در مناصب و سمت های مهم کشور داشته اند. لذا هوشیاری در اینجا بسیار مهم است تا خدای ناکرده متضرر خسارت و ضربه از سوی اینگونه افراد نباشیم.

 

 

وی تمامی افراد و مسئولینی که در برابر فرامین مقام معظم رهبری قرار می گیرند را افراد منتسب به «پروژه نفوذ آمریکایی» دانست و افزود: باید بدانیم تمام کسانی که در برابر سخنان و بیانات مقام معظم رهبری، سخنان جدیدی مطرح می کنند، کسانی که در مقابل دستورات و فرامین معظم له از اطاعت سرپیچی می کنند و بعضا در میان ما هستند، مجریان طرح نفوذ دشمن می باشند. این دسته افراد همواره سعی دارند مقاومت ما و جبهه شیعیان منطقه را خدشه دار کنند و ما را وادار به تسلیم کنند. در واقع وقتی همه تدبیرها، توطئه ها و نیرنگ دشمنان به سنگ برخورد و مقاومت جانانه ما را در همه عرصه ها مشاهده کردند، به دنبال تحقق نقشه های شوم خود از طریق چنین افراد خائن و سست عنصری هستند که سعی در جداکردن و ایجاد تفرقه در میان مردم و رهبر معظم انقلاب دارند.

سردار یزدی در پایان به تجلیل از مقام شامخ شهدا، به ویژه شهدای مدافع حرم پرداخت و خاطرنشان کرد: باید مراقب باشیم هر ندای تفرقه افکنانه ای که به نفع دشمن است را قطع کنیم. این ندا، ندای خیانت به کشور و نظام مقدس اسلامی و خوش خدمتی به دشمنان ماست.

  • منبع خبر : روابط عمومی سپاه حضرت محمدرسول الله(ص)تهران بزرگ