رئیس سازمان بسیج مستضفین گفت:با توجه به اقبال بسیار خوب نوجوانان و جوانان به بسیج امیدواریم در مقابل فرهنگ و ترویج سبک زندگی غربی مقابله کنیم و ترویج الگوی زندگی اسلامی و توسعه‌یافته‌ای را ارائه دهیم.

به گزارش بسیج پرس به نقل از روابط عمومی سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج)، سردار غلامرضا سلیمانی در آیین تجلیل از نواحی برتر مقاومت بسیج استان اصفهان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی خاش زاهدان اظهار داشت: برپایی نمایشگاه دست‌آوردهای بسیج رده‌های نمونه را به عنوان الگو برای سایر رده های بسیج معرفی می کند.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین بیان کرد: فعالیت‌های هر حوزه بسیج باید متناسب با اقتضائات آن محل باشد و در سازمان بسیج پشتیبانی‌ها و حمایت‌های لازم را از حوزه‌های بسیج که قصد دارند در تراز انقلاب اسلامی حرکت کنند و انتظارات مقام معظم رهبری(حفظه الله) را برآورده کنند خواهیم داشت.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: انتخاب فرماندهان و رده‌های موفق بسیج و توامندسازی آن‌ها نکته بسیار مهمی است که در راستای ارتقای بسیج موثر است و ارائه پشتیبانی‌های لازم به استان‌ها نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: احیاء پایگاه‌های مقاومت بسیج محلی برادر و خواهر و پایگاه‌های دانشجویی و دانش‌آموزی را در دستور کار داریم. سپاه استان اصفهان در وضعیت بسیار مناسبی به سر می‌برد و باید قدر این مجموعه را بدانید تا با صلابت موجود در سپاه اصفهان قدم‌های اساسی را بردارید.

سردار سلیمانی گفت: باید با توجه به مقدورات سطح کشور باید جلوی خلاقیت و پیشرفت را باز گذاریم و با شبکه‌سازی توانمندی‌ها از طریق نرم‌افزار آن را در اخیتار همه پایگاه‌ها قرار گیرد و با سایر سازمان‌ها نیز در ارتباط باشد و برنامه‌های بسیج ادامه دار خواهد بود که در این راه توانمندسازی نیز باید مود توجه قرار گیرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین تصریح کرد: در این طرح افرادی که به عضویت بسیج درمی‌آیند احساس هویت و اقتدار و منزلت می‌کنند و با استفاده از شناسه بسیجی و یا شناسه پایگاه از خدمات مرود نیاز خود را در استان‌ها استفاده کنند تا انتظارات برآورده شود که نیاز به گفتمان سازی و توامندسازی دارد که پس از بررسی‌ها و جنبه‌های مشورتی با همکاری فرماندهان پایگاه‌ها این طرح اجرا می‌شود.

تقدیر از زحمات ۱۴ ساله سردار سلیمانی در سپاه استان اصفهان

سردار مجتبی فدا فرمانده سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) در این مراسم اظهار داشت: برگزاری جشنواره مالک اشتر ظرفیت ،توانمندی و قابلیت‌های و ابتکارات پایگاه‌های بسیج را به نمایش گذاشته است و امیدواریم فرماندهان پایگاه‌ها بسیج با هماهنگی‌های لازم ابتکارات در این نمایشگاه را به عنوان سرمشق برای خود استفاده کنند.

فرمانده سپاه صاحب‌الزمان (عج) به زحمات ۱۴ ساله سردار سلیمانی در سپاه استان اصفهان اشاره کرد و بیان کرد: سردار سلیمانی اقدامات فراوانی از جمله جوان‌گرایی از ابتدای ورود خود به لشکر مقدس امام حسین (ع) انجام داد و اقدامات ارزنده‌ای را بدون کوچک‌ترین حاشیه‌ای در سپاه استان اصفهان انجام داد و فرمایشات مقام معظم رهبری سرمشق و سر لوحه کار وی بود و مواضع هوشمندانه‌ای در راستای عزت سپاه داشت.

حجت‌الاسلام و المسلمین رحمت‌اله صادقی در این همایش با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای حادثه تروریستی خاش زاهدان و تقدیر از زحمات ۱۴ ساله سردار سلیمانی و با تبریک فرارسیدن عید غدیر خم اظهار داشت: پیامبر اکرم در ۱۲ مکان مختلف حضرت علی (ع) را به عنوان جانشین خود معرفی کرد و آخرین آیه‌ای که بر پیامبر نازل شد پس از واقعه غدیر بود.

وی تصریح کرد: اصحاب و یاران پیامبر از فراغ و جدایی از پیامبر بسیار ناراحت شدند و آخرین ماموریت پیامبر معرفی حضرت علی (ع) به عنوان جانشین خود بود.

لازم به ذکر است در پایان این همایش از خانواده شهدای مدافع امنیت و جانبازان حادثه تروریستی خاش زاهدان تجلیل شد و رده‌های برتر نواحی مقاومت بسیج استان اصفهان معرفی شدند.

 

همچنین سردار غلامرضا سلیمانی درحاشیه بازدید از نمایشگاه خلاقیت‌ها و افتخارات رده‌های برتر بسیج سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان اظهار داشت: این نمایشگاه با توجه به برنامه‌های سپاه حضرت صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان در جهت انتخاب پایگاه‌های برتر مقاومت بسیج در سطح استان اصفهان تحت عنوان جشنواره مالک اشتر برپا شده است.

وی تصریح کرد: یکی از نقاط جوشان فعالیت‌های انقلاب اسلامی در میهمن اسلامی پایگاه‌های مقاومت بسیج برادر و خواهر در مساجد است که گوشه‌ای کوچک از این فعالیت‌ها در این نمایشگاه به معرض نمایش گذاشته شده است.

رئیس سازمان بسیج مستضفین خاطرنشان کرد: این فعالیت‌ها  در شرایط فعلی به شدت نیاز جوانان و نوجوان کشور است و یکی از برنامه‌های سازمان بسیج و سپاه‌های استانی این است که در زمان کوتاهی پایگاه‌های نمونه را مورد تقدیر قرار گیرند و با برنامه‌ریزی‌ها پیش‌بینی شده همه پایگاه‌های بسیج تمام فعالیت‌های مورد نیاز، اقتضائات فرهنگی، محرومیت‌زدایی و اردوهای جهادی خود را برنامه‌ریزی و صورت‌بندی کنند.

وی ادامه داد: با توجه به پشتیبانی‌های مردم از بسیج و اقبال بسیار خوب نوجوان و جوانان به بسیج امیدواریم در مقابل فرهنگ و ترویج سبک زندگی غربی مقابله کنیم و از محل فعالیت پایگاه‌های محلی بسیج برادر و خواهر ترویج الگوی زندگی اسلامی و توسعه‌یافته‌ای را ارائه دهیم.

سردار سلیمانی خاطرنشان کرد: امیدواریم برپایی این نمایشگاه مشوقی برای فعالیت‌های آینده پایگاه‌های مقاومت بسیج باشد و استان‌هایی که قصد دارند پایگاه‌های مقاومت بسیج برتر خود را معرفی کنند با برپایی چنین‌ نمایشگاه‌هایی ظرفیت‌ها و فعالیت خود را به خوبی نشان دهند.