استاد دانشگاه تهران، در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری بسیج پرس: چرا مقوله اقتصاد مقاومتی یک ساختار اقتصادی پویا، توسعه محور و بومی است نباید از سوی متولیان و مجریان اقتصادی کشور مورد پیگیری جدی قرار گرفته و به اجرا برسد؟!

سید جواد ساداتی نژاد، استاد دانشگاه تهران در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری بسیج پرس در خصوص عدم تحقق اقتصاد مقاومتی در سیستم اقتصادی کشور اظهار داشت: بحث اقتصاد مقاومتی، شاه بیت گفتمان مقام معظم رهبری است که متاسفانه تا امروز مورد بی مهری مسئولین و متولیان اجرایی کشور قرار گرفته است. تمامی مسئولین بایستی بدانند که نتیجه خط مقاوت، اقتدار نظام اسلامی است که نمونه آن را در حوزه های امنیتی و نظامی می بینیم. امروز پهباد فوق مدرن آمریکایی از سوی نیروهای مجهز و مقتدر کشورمان به راحتی ساقط می شود و دشمن نیز نمی تواند کوچکترین اقدامی انجام دهد، حال سوال این است چرا نباید در حوزه های اقتصادی نیز به این درجه از توسعه و اقتدار و عزت برسیم؟! چرا مقوله اقتصاد مقاومتی یک ساختار اقتصادی پویا، توسعه محور و بومی است نباید از سوی متولیان و مجریان اقتصادی کشور مورد پیگیری جدی قرار گرفته و به اجرا برسد؟!
وی در خصوص ریشه های عدم تحقق واقعی اقتصاد مقاومتی در کشور ابراز داشت: این مسئله یعنی مقاومت و اقتدار و گفتمانی است که سالهاست حضرت آقا فریاد آن را می زند. لذا در حوزه اقتصاد نیز بایستی به مقوله اقتصاد مقاومتی که یکی از محورهای آن گفتمان مقاومت رهبر معظم انقلاب است، برسیم و آن را تمام و کمال اجرایی کنیم. اگر دولت در این حوزه سرمایه گذاری می کرد و در جهت گفتمان مقاومتی اقتصاد حرکت می کرد، مطمئنا اقتدار آفرین بود ولی متاسفانه نمره مسئولین در این زمینه نمره خوبی نیست و در این مورد فرمایشات رهبر معظم انقلاب مورد غفلت قرار گرفته است.
استاد دانشگاه تهران در خصوص مشکلات و مسائل موجود در رابطه با تحقق کامل اقتصاد مقاومتی در کشور تصریح کرد: در حوزه اقتصاد مقاومتی ما از لحاظ قانون مشکلی نداریم. در واقع، از لحاظ قانونی همه نوع قوانینی داریم ولی در اجرا دچار مشکل هستیم و لذا دولت باید با اعتقاد و ایمان کامل در این مورد اهتمام بورزد .
ساداتی نژاد در پایان خاطرنشان کرد: مجلس باید پیگیری های خود را در این زمینه بیشتر کند چرا که سیاست های اطلاقی مقام معظم رهبری در این حوزه محوریت دارد و دولت باید با اعتقاد در این زمینه و با تلاش های مستمر در راستای تحقق هرچه بهتر اقتصاد مقاومتی حرکت کند تا مردم شاهد نتایج مطلوب آن در جامعه و معیشت خود باشند.

  • نویسنده : خانم نیک اعتقاد