پدر شهیدان اکبر و عبدالرسول قزوینی ابهری از شهدای استان زنجان بر اثر کهولت سن دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.

به گزارش بسیج پرس از زنجان و به نقل از روابط عمومی بنیاد شهید استان زنجان، پدر شهیدان اکبر و عبدالرسول قزوینی ابهری، از شهدای شهرستان ابهر بر اثر بیماری و کهولت سن دار فانی را وداع گفت و به فرزندان شهیدش پیوست.
مرحوم حاج یحیی قزوینی ابهری چندی پیش به علت بیماری در بیمارستان بهمن زنجان بستری بود که مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان زنجان از وی عیادت کرد.
لازم به ذکر است پدر شهیدان قزوینی ابهری یکی از بزرگان، خیرین و معتمدین شهر ابهر بود که عمر با برکت خود را صرف آبادانی و کمک به همنوعان خود کرده بود.
مراسم تشییع و خاکسپاری این خیّر و پدر شهید امروز یکشنبه ۲۰ مردادماه ساعت ۱۷ از مقابل مسجد نور ابهر تا گلزار شهدا برگزار خواهد شد.
گفتنی است شهید اکبر قزوینی ابهری یکم آذرماه سال ۱۳۴۶ در شهرستان ابهر دیده به جهان گشود.
این شهید والامقام تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت و با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان پاسدار در جبهه حضور یافت.

شهید قزوینی در نوزدهم آذرماه سال ۱۳۵۹ در محور ماهشهر به آبادان بر اثر اصابت ترکش به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر او در گلزار بهشت کبری شهرستان ابهر واقع است.
شهید عبدالرسول قزوینی ابهری ششم اردیبهشت ماه سال ۱۳۴۷ در شهرستان ابهر دیده به جهان گشود.
این شهید والامقام تا پایان دوره متوسطه درس خواند و دیپلم گرفت و با آغاز جنگ تحمیلی به عنوان پاسدار کمیته انقلاب اسلامی در جبهه حضور یافت.
شهید عبدالرسول قزوینی در ۲۵ خردادماه سال ۱۳۶۷ با سمت تیربارچی در شلمچه بر اثر اصابت ترکش به پهلو به درجه رفیع شهادت نائل آمد و پیکر وی در گلزار بهشت کبری شهرستان ابهر به خاک سپرده شده است.

  • منبع خبر : فارس