رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان از افزایش برداشت برنج در شالیزارهای استان گیلان خبر داد و گفت: تاکنون در هفتاد هزار هکتار از شالیزارهای استان گیلان معادل سی‌وسه در صد، برنج برداشت‌شده و نسبت به مشابه سال گذشته پیشرفت سیزده‌درصدی داشته‌ایم.

به گزارش بسیج پرس، علی درجانی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه شالیکاران باید توصیه‌های سازمان جهاد کشاورزی را جدی بگیرند، اظهار کرد: با توجه به‌پیش بینی هواشناسی و بارندگی از امشب، از شالیکاران درخواست دارم محصولات برداشت‌شده خود را جمع‌آوری کرده و به مکان‌های امن منتقل کنند تا با خسارتی مواجه نشوند.

وی با تأکید بر لازمه خروج آب از شالیزارهای کشاورزان گفت: با توجه به‌احتمال بارش باران، شالیکاران راه‌های خروج آب از شالیزار را باز و ورودی‌ها را ببندند تا آب از شالیزارهای آنان به‌راحتی خارج شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با اشاره به حضور کارشناسان جهاد کشاورزی در مناطق مختلف استان افزود: بعد از بارندگی شالیکاران می‌توانند از کارشناسان جهاد کشاورزی که در دهیاری‌ها و شهرها حضور دارند مشورت گرفته و‌ محصول خود را به بهترین نحو ممکن برداشت کنند.

درجانی از افزایش برداشت برنج در شالیزارهای استان گیلان خبر داد و بیان کرد: تاکنون در ۷۰ هزار هکتار از شالیزارهای استان گیلان معادل ۳۳ در صد، برنج برداشت‌شده و نسبت به مشابه سال گذشته پیشرفت ۱۳ درصدی داشته‌ایم.

  • منبع خبر : فارس