رئیس پارک علم و فناوری گلستان گفت: برای برخورداری نخبگان و صاحبان ایده از تسهیلات، صندوق پژوهش و فناوری در استان راه‌اندازی می‌شود.

به گزارش بسیج پرس مهدی غفاری در گرگان اظهارداشت: سال‌های قبل صندوقی با همین عنوان در استان شکل گرفت اما از نظر قانونی مشکلاتی داشت که باید منحل می‌شد.

وی افزود: اقدامات اولیه برای انحلال صندوق قبلی انجام شده و صندوق جدید با سهامداران جدید ایجاد می‌شود. ۵۱ درصد از سهم این صندوق باید از سوی بخش خصوصی تأمین شود که در این باره مذاکرات خوبی با اتاق بازرگانی گرگان شده است.

رئیس پارک علم و فناوری استان هدف از راه‌اندازی صندوق پژوهش و فناوری در استان را کمک و حمایت از نوآوری عنوان کرد و بیان داشت: در صورت راه‌اندازی این صندوق صاحبان ایده و نخبگان می‌توانند از تسهیلات و منابع مالی آن برای پرورش ایده‌ها و حتی تجاری‌سازی آنها استفاده کنند.

بیشتر بخوانید

ستاری: پارک علم و فناوری سیستان و بلوچستان توسعه‌ می‌یابد+فیلم

‌راه‌اندازی پارک علم و فناوری کشاورزی ‌ارومیه اجرایی می‌شود

روایت تلخ رئیس پارک علم و فناوری گلستان از دوران مدیریتش/زمینی که به درد گاوداری نمی‌خورد به ما دادند

وی با اشاره به فعالیت ۲۵ شرکت دانش‌بنیان در استان گفت: حمایت‌ها از این شرکت‌ها در دو مرحله انجام می‌شود. در مرحله نخست از این شرکت‌ها در قالب مراکز رشد و نوآوری حمایت می‌کنیم و از ۶ تا ۴۰ میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه متناسب با پیشرفت کار به آنان پرداخت می‌شود. در صورتی که پیشرفت این شرکت‌ها خوب باشد این اختیار را داریم که از گرفتن بخشی از تسهیلات صرف‌نظر کنیم.

غفاری ادامه داد: حمایت از تجاری‌سازی ایده‌های شرکت‌های دانش‌بنیان بخش دوم اقدامات پارک علم و فناوری در این زمینه است. این شرکت‌ها می‌توانند از تسهیلات صندوق نوآوری برخوردار شوند. در سفر سال گذشته رئیس جمهور به استان ۲۰ میلیارد تومان تسهیلات از محل صندوق توسعه و شکوفایی مصوب شد که در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان استان قرار خواهد گرفت.

  • منبع خبر : تسنیم