سخنرانی سردار کوثری در یادواره شهیدان علیرضا و محمدرضا موحد دانش: چرا وقتی امام (ره) فرمودند:« جنگ در راس امور قرار دارد» تمام جوانان به خط شدند ؟ چون امام و ولی خود را قبول داشتند و می دانستد که دفاع  اوجب واجبات است  وگرنه نه امام(ره) از جنگ خوششان می آمد نه رزمندگان.   […]

سخنرانی سردار کوثری در یادواره شهیدان علیرضا و محمدرضا موحد دانش: چرا وقتی امام (ره) فرمودند:« جنگ در راس امور قرار دارد» تمام جوانان به خط شدند ؟ چون امام و ولی خود را قبول داشتند و می دانستد که دفاع  اوجب واجبات است  وگرنه نه امام(ره) از جنگ خوششان می آمد نه رزمندگان.

 

 

محمد اسماعیل کوثری ، جانشین فرماندهی قرارگاه حضرت ثارالله(ع)، در سخنرانی هفتمین یادواره شهیدان علی موحد دانش و محمدرضا موحد دانش، اظهار داشت: شهیدان بزرگوار موحد دانش که در ایام کودکی و نوجوانی بنده، در منزل عموی ما زندگی می کردند و بنده نیز از این مسئله اطلاعی نداشتم، بسیار مورد احترام اند چرا که از رشادت ها و ایثارگری های والایی برخوردار بودند. باید به مادر بزرگوار و پدر گرانقدر این شهیدان والا مقام درود فرستاد که با تربیت شایسته و لقمه حلال، چنین فرزندان رشید و سرافرازی را تقدیم نظام اسلامی کردند

 

 

وی در خصوص ویژگی های اخلاقی شهید علی موحد دانش ابراز داشت: شهید علی موحد دانش اخلاق بسیار نیکو و شوخ طبعی شیرینی داشته و همواره شاد بودند. حتی در آن موقع که پس از پرتاب نارنجک  دستشان را از دست داده بودند. در عملیات آزاد سازی سنندج بنده حضور داشتم و با چشمان خودم دیدم که حاج علی موحد دانش چه حماسه ای آفرید.

جانشین فرماندهی قرارگاه ثارالله، تصریح کرد: این روحیه جهادی ایشان مثال زدنی بود. بایستی روحیه جهادی را در همه زمینه ها الگوی فعالیت مان قرار دهیم. اینکه حضرت آقا می فرمایند روحیه جهادی وانقلابی خیلی جای حرف دارد، حتی اگر در اقتصاد روحیه جهادی داشته باشیم خیلی بیشتر از این می توانیم موفق باشیم، در این راستاست.

ایشان خاطرنشان کرد: در عملیات «بازی دراز» در منطقه، جاده ای وجود نداشت حالا شما حساب کنید بالا بردن مهمات و خروج مجروحین و پشتیبانی و … چقدر مشکلات داشت اما این بچه های رزمنده همچون امثال برادران موحد دانش، حاج احمد متوسلیان و ده ها نام آور غیور دیگر بودند که توانستند با این همه سختی نبرد انجام بدهند و تعدادی هم اسیر گرفتند.

 

سردار کوثری ادامه داد: شهیدان موحد دانش با نیروهایی که زیر دست آنها بودند با مهربانی رفتار می کردند چرا که دانش آموخته مکتب علی بن ابیطالب(ع) بودند واین یکی از خصوصیت های بارز شهیدان موحد دانش بود. ما اگر همیشه چنین الگوها و مسیرهایی را ادامه دهیم حتما موفق خواهیم شد چرا که این مسیر قبلا امتحان شده و نتیجه درست آن اثبات شده است.

جانشین فرماندهی قرارگاه ثارالله، ابراز داشت: جوانان ما باید روحیه ای همانند روحیه شهید علی موحد دانش داشته باشند چرا که این شهید بزرگوار  بعد از اینکه فرمانده تیپ سیدالشهدا(ع) به شهادت رسید، فرمانده تیپ شدند با وجود اینکه سنشان خیلی کم بود علاوه بر آن یک دست خود را هم از دست داده بودند به هیچ عنوان احساس ناامیدی نداشته و قوی تر از همیشه درصحنه حضور داشتند. حقیقتا این جوان خودش را ساخته بود، تزکیه کرده بود با اینکه جوان بود اما انگیزه الهی به تمام معنایی داشت و لذا مصمم و محکم در مقابل دشمن ایستادگی می کرد به گونه ای که وقتی قدم برمی داشت تمام مقامت جبهه ها را در راه رفتنش می شد دید، گویا فردی ۵۰/۶۰ ساله بودند.

 

 

سردار کوثری در پایان خاطرنشان کرد:چنین انسان هایی که در مکتب ائمه اطهار علیهم السلام بزرگ شده بودند محور کارشان ولی امر و امام (ره) بود. این یک تعصب بی حساب کتاب نیست، بلکه کاملا مبتنی بر منطق است. اینان ساده زیستی را سر لوحه زندگی خود قرار دادند، زیرا امام وقتی به رهبری رسیدند ساده تر از همیشه بودند و یا امام خامنه ای  وقتی به رهبری رسیدند ساده تر از آنچه که فکر می کنید زندگی می  کنند. این جوانان ولی امر را شناخته بودند. چرا وقتی امام (ره) فرمودند:« جنگ در راس امور قرار دارد» تمام جوانان به خط شدند ؟ چون امام و ولی خود را قبول داشتند و می دانستد که دفاع  اوجب واجبات است  وگرنه نه امام(ره) از جنگ خوششان می آمد نه رزمندگان. این ما هستیم که به  شهدا نیاز داریم، آنها که به ما نیازی ندارند، ما باید نام آنها را زنده نگه داریم و به راه و روش آنها عمل کنیم و از طرفی آنها بودند که الگوی جوانانی شدند که الان در جبهه های مقاومت مقابل زورگویان عالم  ایستادگی می کند. ما با پیروی کردن از مقام معظم رهبری می توانیم دنیا وآخرت خود را آباد کنیم چراکه تنها حیات دنیوی ملاک نیست.