هاشم نیا، استاد دانشگاه ایلام در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری بسیج پرس: مشکلات اقتصادی و مالی مانع ترویج فرهنگ فرزند آوری و فرزند پروری می شود .

زینب هاشم نیا، استاد دانشگاه ایلام در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری بسیج پرس ، در خصوص فرهنگ سازی افزایش فرزندآوری در میان زوج های جوان اظهار داشت: در بحث فرزندآوری و فرهنگ سازی افزایش فرزند آوری در میان زوج های جوان، عمده مشکلات موجود، مسائل و معضلات اقتصادی و مالی است و صرفا فرهنگ سازی راهکار و راهگشای این امر نیست.
وی در ادامه و در تبیین مشکلات اقتصادی به مثابه یک معضل مهم برای تحقق این مسئله ابراز داشت: مشکلات اقتصادی و مالی بنیان خانواده را با تهدیدات مهمی مواجه می کند و این موضوع خطر جدی است .طی ۴۰ سال گذشته در خانواده ها ۵ الی ۶ فرزند وجود داشت، اما در عصر حاضر و سال های جاری با وجود مشکلات اقتصادی و مالی این امر ممکن نیست .
هاشم نیا در پایان و در رابطه با راهکار و ارائه راه حل ترویج فرزند آوری خاطر نشان کرد:
باید وضعیت اقتصادی کشور حداقل به ۵ سال گذشته بازگردد تا خانواده ها فرزندانشان را از لحاظ خوراک، پوشاک و تحصیل تامین کنند و آینده فرزندانشان را تامین کنند. در حال حاضر اکثر والدین از پسِ مشکلات و نیازهای فرزندانشان برنمی آیند و شرایط کمی سخت شده است. البته بایستی انتظارات خانواده ها و فرزندان نیز در حد امکان پایین آورده شود تا خانواده و زوج های جوان به فرزندآوری بیشتر روی آوردند.

  • نویسنده : باران رستمی