مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: با اضافه ۵۲۸ روستای استان اردبیل به جمع خانواده‌های اینترنتی در مجموع تعداد روستائیان بهره‌مند از اینترنت پرسرعت به ۱۳۵۸ می‌رسد.

به گزارش بسیج پرس، بهروز رزمی ظهر امروز در نشست با فرماندار خلخال اظهار داشت: با اضافه ۵۲۸ روستای استان اردبیل به جمع خانواده‌های اینترنتی در مجموع تعداد روستائیان بهره‌مند از اینترنت پرسرعت به ۱۳۵۸ می‌رسد که این آمار نشان از رونق‌بخشی شفاف و واضح به توسعه شبکه اینترنت پرسرعت روستایی است.

وی با اشاره به این که در مناطق روستایی زیرساخت‌های ارتباطی روز به روز در حال توسعه است بیان کرد: در این زمینه سرمایه‌گذاری‌های مناسبی نیز در حال انجام است که در این زمینه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برنامه‌های بسیار خوبی در دست اجرا دارد.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: مناطق شهری به تنهایی از زیرساخت‌های ارتباطی بهره‌مند نیستند بلکه این موضوع در مناطق روستایی نیز در اولویت قرار گرفته است به طوری که هم‌اکنون از نظر پوشش ارتباطی روستایی رتبه سوم استان‌های کشور را کسب کرده است.

رزمی با اشاره به این که شاهد پوشش ۱۰۰ درصدی شهرهای استان از پوشش نسل سوم و چهارم تلفن همراه هستیم تصریح کرد: هم‌اکنون یک هزار و ۲۷۰ روستای استان دارای پوشش تلفن همراه هستند و تا پایان امسال ۴۰ روستا نیز به جمع این روستاها اضافه می‌شود که این موضوع نیز با جدیت در حال انجام است.

وی بیان کرد: اخذ تلفن ثابت در مدت زمان طولانی نیز به دلیل برخی محدودیت‌ها از جمله افزایش تقاضا برای واگذاری تلفن ثابت در دستور کار قرار گرفته که در این زمینه این محدودیت با همکاری شرکت مخابرات منطقه اردبیل مدیریت و به درخواست‌های مردمی پاسخ عملی داده می‌شود.

  • منبع خبر : تسنیم