نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز، گفت: کاهش پرونده های ورودی به دادگستری و مبارزه با فساد و ناعدالتی باید اصلی ترین اولویت دستگاه قضایی باشد.

به گزارش بسیج پرس، حجت الاسلام سبد محمدعلی آل هاشم در مراسم افتتاحیه مجتمع قضایی شهر ممقان با بیان اینکه انتظار مردم از دستگاه قضایی مبارزه با فساد و تسریع در رسیدگی به پرونده هاست، افزود: معتمدین و ریش سفیدان هر منطقه باید دعاوی مردم را ریش سفیدانه حل و فصل کنند تا تعداد پرونده های ورودی به دستگاه قضایی کاهش یابد.
وی ادامه داد: به حداقل رسیدن پرونده های ورودی می تواند روند رسیدگی به پرونده های حقوقی و قضایی را تسریع کند.
حجت الاسلام آل هاشم در ادامه با اشاره به انتظارات مردم از دستگاه قضایی گفت : مبارزه و برخورد قاطع با مفسدان و محتکران دغدغه و انتظار مردم از مسئولان قضایی است.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی با تاکید بر تسریع در رسیدگی به پرونده های قضایی گفت: سرعت همراه با دقت رز رسیدگی به پرونده انتظار آحاد مردم عدالت طلب از دستگاه قضایی است.
حجت الاسلام آل هاشم با اشاره به اینکه امیدوارکردن و خوش بین کردن مردم به دستگاه قضایی از وظایف مسئولان این دستگاه است، اضافه کرد: قضات می توانند در رسیدگی به پرونده ها با تکریم شاکیان و متشاکیان مردم را به دستگاه قضایی امیدوار کنند.
وی نظارت دقیق به عملکرد مسئولان قضایی را از دیگر انتظارات مردم برشمرد و گفت: وجود برخی افراد ناکارآمد در دستگاه قضایی مردم را نسبت به این تشکیلات بدبین می کند که باید با این افراد نیز برخورد قانونی صورت گیرد.